Recenze myčky Beko DEN48520XAD

Zavalený dřez špinavým nádobím po rodinném obědě. Pohled, který rozhodí téměř každého. I to může být jedním z důvodů, proč si pořídit myčku. Dalším argumentem mnoha uživatelů je šetření vody. Ať je důvod jakýkoliv, tak v dnešním článku přinášíme detailní pohled na myčku Beko DEN48520XAD. Jedná se o volně stojící myčku, která má horší hodnotu spotřeby energie oproti konkurenčním spotřebičům. Ohledně spotřeby vody patří mezi průměr. V hlučnosti se však řadí mezi tiché myčky.

Parametry

TypVolně stojící
Lze podstavit?Ano
Šířka60 cm
Mytí80
Sušení80
Spotřeba80
Funkce60
Délka mytí65
Hlučnost43 dB
Cena za 1 mytí5,63 Kč
Energetická třídaE
AquaStopNe
Připojení na teplou voduNe
Počet programů8
All-in-one tabletyAno
DisplejAno
Odložený startAno
Počet sad nádobí15
Dětská pojistka / zámekNe
Zvuková signalizaceAno
Světelná signalizaceAno
Vypnutí po domytíAno
Otevření po domytíNe
Umístění příborůZásuvka
Polohovatelný horní košAno
Automatický programAno
Délka mytí (Eco program)245 min.
Poloviční náplňAno
Indikátor nedostatku soliAno
Indikátor nedostatku leštidlaAno
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů950 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů94 kWh
Výška85 cm
Hloubka60 cm
Roční spotřeba-
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus9,5 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,94 kWh

Představení

Beko DEN48520XAD je volně stojící, nerezová myčka, která je vysoká 85 cm. Po odejmutí krytu má výšku 82,5 cm, je ji tak možné umístit pod kuchyňskou linku. Dovnitř se vejde až 15 sad nádobí, což se považuje za lehký nadprůměr. Běžně se do myček vejde 10 až 14 sad nádobí. Spotřebič se také může pochlubit nízkou hlučností, která je 43 dB. Většinou se myčky pohybují od 43 dB do 47 dB. Myčka nabízí funkci AquaSafe, tedy ochranu proti přetečení. Naopak ji chybí aquastop, který chrání před únikem vody v případě poruchy.

 

Myčka se neřadí mezi chytré. Nelze ji tedy připojit k Wi-fi. Nemůžete ji tak ovládat přes telefon či připojit k chytré domácnosti. Mimo jiné ji chybí vnitřní osvětlení, automatické otevírání dvířek, senzor naplnění či dětský zámek. Na druhou stranu disponuje dávkovacím asistentem, programem mytí skla, speciálním ostřikovacím ramenem nebo zabudovaným změkčovačem vody a nastavitelným košem.

Ovládání

DisplayAno
Indikátor nedostatku soliAno
Indikátor nedostatku leštidlaAno
Dětská pojistka / zámekNe
Zvuková signalizaceAno
Světelná signalizace mytíAno

Spotřebič se ovládá pomocí LCD displeje, který najdete na jeho horní liště. Na displeji se zobrazuje proces a fáze mytí. Myčka je také vybavena LED světelnou signalizací. Ta sice neukazuje přesný čas, který zbývá do konce, ale díky svítící diodě víte, kdy můžete myčku otevřít a začít vyndávat nádobí. Konec mytí navíc spotřebič oznámí zvukovým signálem. S ovládáním samotných funkcí vám pomůže Direct Access. Funkce umožňuje nastavit program a mycí funkce bez překlikání. Mycí programy jsou totiž uvedené v horním panelu myčky, takže stačí na vybranou funkci jednoduše kliknout. U konkurenčních myček je mnohdy nutné program naklikat – najít a potvrdit.

Vnitřní uspořádání a materiály

Do myčky dáte nádobí po 15 lidech (15 sad nádobí). Mezi myčkami se jedná o nadprůměr. Prostor tak nabízí dobré rozmístění veškerého nádobí. Koš je totiž vybaven výškovým nastavením Acrobat, který je přizpůsobitelným rozložením do 3 poloh. Tím si vnitřek myčky přizpůsobíte zrovna podle potřeby.

Myčka disponuje ramenem Corner Intense, které dosáhne do všech koutů. Aspoň tak to tvrdí výrobce. Jak asi tušíte, v reálu se o žádnou specialitu nejedná. Příborová přihrádka má své vlastní mycí rameno. Spodní koš je prostorný a obsahuje i speciální držáky na pečící plechy. Ve spodní části najdete například sklopné zuby, které je možné nastavit a udělat například místo pro pánvičku či hrnec.

Mycí programy a sušení

Jelikož se bavíme o myčce střední třídy, dá se očekávat, že bude mít přiměřené množství programů. Beko DEN48520XAD jich má 8. Nejvyužívanější bude asi automatický program, který sám detekuje míru ušpinění nádobí, a podle toho zvolí vhodnou teplotu a množství vody. Další klasickou volbou je program Eco či praktický program GlassCare, který doporučujeme pro mytí skla a křehkého nádobí.
Jednu nevýhodu programy mají, a to délku. Pokud vezmeme program Eco, tak doba mytí je 245 minut, tedy přes 4 hodiny. Konkurenční myčky to zvládnou i o půl hodiny rychleji. Spotřebič nabízí také kratší program Quick&Shine, který je stejně vhodný pro středně špinavé nádobí. Program trvá skoro hodinu. Některé konkurenční spotřebiče to však zvládnou i za 20 minut.

Z dalších programů může zaujmout poloviční naplnění, které je vhodné ve chvílích, kdy máte jen malé množství nádobí. Třeba funkce Fuzzy logic rozpozná, kolik nádobí je v myčce a jak je zašpiněné. Na základě toho sama použije správnou teplotu, vhodné množství vody a čas mytí. K tomu si můžete navolit také další funkce. Třeba odložený start.

Pokud jde o sušení, tak Beko DEN48520XAD ho zvládá dobře. Proto je také hodnocena třídou A, tedy nejúčinnější. Mínusem je, že myčka nemá po dokončení mytí automatické otevírání dvířek, takže se v ní hromadí vlhkost. Je vhodné tedy po dokončení mytí myčku otevřít a chvíli ji nechat, aby odešla pára. Pokud budete mít nádobí mokré při krátkých programech, tak si k nim zapínejte funkci Extra sušení.

Programy

Název programuPopis programuSpotřeba vody v litrechDélka v minutáchTeplota v °CSpotřeba elektřiny kWh
AutomatickéVhodné pro všechny typy nádobí.9,4-12,4110-17840-650,90-1,45
AquaFlexKaždodenní mytí, včetně plastového či skleněného nádobí.192031,53
IntenzivníSilně znečištěné pánve a hrnce.16,8170701,51
EcoNejúspornější program. Každodenní nádobí.9,5245500,94
GlassCareJemné či křehké skleněné nádobí.13,6120401,20
Quick&ShineBěžně špinavé nádobí, mytí rychlejším režimu.10,658601,18
MiniPro lehce špinavé či již předmyté.10,830350,80
Předmytí415

Další funkce

Jaké další funkce vám myčky nabídne?

 • Odložený start – spotřebič disponuje možností odložit start mytí od 0,5 do 24 hodin.
 • Poloviční náplň – určená k mytí menšího množství nádobí.
 • Tablety All in one – podporuje mytí pomocí tablet.
 • Extra sušení Steam Gloss – zlepší lesk skleniček.

Spotřeba a náklady na mytí

Na kolik vás vyjde jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 98 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 5 korun za 1 kWh
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,94 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 5, 63 Kč.

Údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

Myčka Beko myje výborně a určitě patří v dnešní době mezi průměrné spotřebiče na trhu. Disponuje osmi funkcemi, které si hravě poradí s každodenním mytím i velkého nádobí. Za velké plus potom označují její tichost. Hlučnost je totiž 43 dB, to ji řadí mezi skutečně tiché myčky. Vedle toho nabízí 15 sad nádobí, což je nadprůměr.

V dnešní době určitě nepotěší svou spotřebou. Ta je oproti konkurenci vyšší. Roční spotřeba energie je totiž 270 kWH. Většina dnešních myček se totiž pohybuje ve spotřebě od 211 do 262 kWh. Se spotřebou se váže i délka mycích programů, které jsou opravdu dlouhé. Rovněž nemá funkci aquastop.

Za cenu okolo 10 tisíc se jedná o dobrou volbu. V této cenové hladině jsou si konkurence hodně podobné. Většina má větší spotřebu, nemá funkci Smart či aquastop.

Podívejte se, které myčky jsou lepší a projděte si náš test myček.

Zjistit cenu

 

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Beko DEN48520XAD

Solidní myčka spíše v levnější cenové hladině, která na jednu stranu potěší relativně slušnou spotřebou a nízkou hlučností, na druhou stranu jí mytí trvá docela dlouho a také výbava je trochu chudší. Celkově mi však její nákup nepřijde jako špatný nápad, zvlášť pokud se váš rozpočet pohybuje okolo 10 000 Kč.

Mytí
8
Sušení
8
Délka mytí
6.5
Spotřeba
8
Funkce
6
PLUSY
 • Výborně myje
 • Výborně sušší
 • Jednoduché nastavení mycích programů
 • Velice tichá
 • Pojme až 15 sad nádobí
 • Speciální rameno pro příborovou přihrádku
 • Invertorový motor s desetiletou zárukou
MÍNUSY
 • Delší programy
 • Absence automatického otevírání dvířek
 • Chybí bezpečnostní funkce Aqustop
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo