Recenze Beko DFS 28123 W

Volně stojící myčka Beko DFS 28123 W bude výbornou volbou pro všechny, kteří nechtějí do nového spotřebiče investovat moc peněz. I za nízkou cenu však nabízí množství šikovných funkcí, extra sušení, automatický program nebo třeba speciální program pro mytí skla. Jaké jsou její plusy a mínusy?

Parametry

Typvolně stojící
Lze podstavit?ne
Energetická třídaE
Připojení na teplou vodune
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů870 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů81 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus8,7 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,78 kWh
Počet sad nádobí11
Hlučnost46 dB
Výška85 cm
Šířka45 cm
Hloubka60 cm
AquaStopne
Počet programů9
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíne
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)239 min.
Poloviční náplňano

Představení

Beko patří k levnějším spotřebičům nižší třídy, přesto vám jistotu investovaných peněz za model DFS 28123 W může posílit prodloužená záruka – a to 5 let na myčku celkově, 10 let na motor. Myčka je volně stojící, výrobce neuvádí možnost podstavby. Jedná se o úzkou myčku s rozměry 85 x 45 x 60 cm, která pojme celkem 11 sad nádobí.

Co se spotřeby týká, řadí se do skupiny E, což je spíše spodní hranice. Není ani nijak zvlášť tichá – řadí se do třídy C s hlučností 46 dB. Není bohužel ani vybavená systémem proti vytečení Aquastop a nelze připojit na teplou vodu. Má ale mnoho programů, speciální funkce, dětský zámek i vnitřní osvětlení.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizacene

Ovládání najdete na přední straně, kde se společně s tlačítky nachází i digitální displej. Na něm se zobrazují všechny informace ohledně času mytí, nutnosti doplnění leštidla či soli. Model je opatřený dětským zámkem, což jistě všichni rodiče ocení. Jakmile bude domyto, upozorní vás přístroj zvukovým signálem. Designově myčka nenadchne. V bílém kabátě bude v kuchyni zářit, ale časem může začít žloutnout.

Vnitřní uspořádání a materiály

Uvnitř nerezové vany oceníte osvětlení, které vám pomůže s orientací uvnitř tmavého prostoru. Najdete tu pak 3 košíky pro uložení nádobí. Úplně nahoře se nachází příborová zásuvka pro vidličky, nože, lžíce nebo větší kuchyňské nástroje. Díky ní je spodní koš prostornější a umožňuje mytí i větších hrnců či pánví. Horní koš Acrobat na běžné nádobí umožňuje uložit hrnky, sklenice či menší talířky, a zároveň ho můžete polohovat do tří různých úrovní, i když bude plně naložený.

O kvalitní mytí se stará invertorový motor se zárukou na 10 let. Aby se voda s přípravkem dostala do všech koutů myčky, disponuje spotřebič speciálním mycím ramenem AquaIntense ve spodní části.

Mycí programy a sušení

Název programuSpotřeba vody v litrechDélka v minutáchTeplota ve °CSpotřeba elektřiny (kWh)
Inner Clean14,4750,70
Eco8,7239500,78
Automatické12,6-1792-17345-650,90-1,2
AquaFlex16,42061,3
Intenzivní15,2164701,25
Quick&Shine10,658601,12
GlassCare12,6120400,93
Mini1030340,74
Předmytí3,415

Ačkoliv se jedná o levnější spotřebič, který můžete pořídit už za cenu okolo 8 tisíc korun, má v nabídce množství programů. Pro velmi špinavé nádobí je tu program Intenzivní, pokud potřebujete umýt vše rychle a pořádně, využijete Quick&Shine, který má do hodiny hotovo. Pro křehké kousky a sklo pak zvolte program GlassCare. A pokud se vám nechce nad programem přemýšlet, vyberte si Automatický mód, který sám zvolí množství vody i teploty. Pro prodloužení životnosti samotné myčky pak nezapomínejte sem tam spustit Inner Clean program.

Těšit se můžete i na funkce jako Fast+ pro urychlení mytí, funkci AquaIntense, která zapojí do práce speciální mycí rameno, funkci Poloviční náplň, která umyje i z polovic zaplněnou myčku, aniž by plýtvala zdroji nebo funkci ExtraDrying pro lepší sušení.

Další funkce

Co dalšího myčka umí?

 • Odložený start – zařízení nabízí možnost odložit start mytí od 0,5 do 24 hodin.
 • Auto Tablet – detekuje kombinované mycí tablety.

Spotřeba a náklady na mytí

Kolik vás bude stát jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 8,7 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,78 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 3,9 Kč

(0,78 * 4) + (0,0087* 90) =3,12 (elektřina) + 0,783 (voda) = 3,9 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

Navzdory nízké ceně myje spotřebič slušně. Zde je férové zmínit, že mezi mycími schopnosti myček nejsou příliš velké rozdíly. Evropská legislativa je poměrně přísná a po všech vyráběných myčkách chce splnit poměrně náročné požadavky na mycí schopnosti. Podobné je to i u sušení, kde jsou rozdíly přece jen o něco málo vyšší. Zejména pokud jde o možnost otevření dvířek, které snižuje energetickou spotřebu. Na druhou stranu pak na nádobí někdy zůstávají zaschlé kapky. V tomto případě sušení probíhá uvnitř myčky, s přídavnou funkcí ExtraDrying budou výsledky lepší, nečekejte ale pootevření dvířek a systém AirDry. Programů je hodně, funkcí také, takže si jistě vyberete ten svůj. Dobrým výsledkům napomáhá i speciální mycí rameno nebo spolehlivý motor. Spotřebič má poměrně vysokou spotřebu energie (s ohledem na svoji kapacitu), ale relativně dobře si vede s množstvím vody. Celkové hodnocení je (s přihlédnutím k ceně) poměrně dobré. Samozřejmě nižší cena se odráží na kvalitě použitých materiálů a nemůže se rovnat s myčkami prémiových značek. Ale také stojí skoro polovinu. Je to volba každého z nás.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Beko DFS 28123 W

Úzká myčka Beko bude skvělá, pokud nemáte peněz nazbyt a nepotřebujete žádné speciální funkce. Má velký výběr programů, oblíbenou poloviční náplň i dostatek funkcí. Bohužel chybí ochrana AquaStop a patří do energetické skupiny E, takže spotřebuje dost energie. Nelíbí se nám ani nepřehledný návod.

Mytí
8
Sušení
8
Spotřeba
7
Délka mytí
6
Funkce
6
PLUSY
 • nízká cena
 • mnoho programů, vč. automatického
 • dětský zámek
 • zásuvka na příbory
MÍNUSY
 • nepřehledný návod
 • chybí AquaStop
 • laciné zpracování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo