Recenze Beko DH 8512 CSRX

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sušička pro nenáročné uživatele je Beko DH8512 CSRX. Disponuje dostatečným počtem programů a díky její kapacitě je vhodná i pro čtyřčlennou rodinu. Navíc vás jistě potěší, že spadá do nejlepší energetické třídy A+++. Jak dopadlo náš test, se dozvíte níže.

Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176 kWh
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost51 kg
Hlučnost64 dB
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu174 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

Sušička disponuje všemi programy, které může každý běžný uživatel potřebovat. Jistě vás potěší speciální program pro sportovní oblečení nebo program pro sušení džín. Chybí akorát program pro sušení vlny.

Název programuMaximální doporučená kapacita v kg
Bavlna na žehlení8
Bavlna do skříně8
Bavlna extra suché8
Syntetika na žehlení4
Syntetika do skříně4
Denní4
Sportovní oděvy4
Osvěžení
Časové programy
Jemné2
Smíšené (mix)4
Citlivá pokožka (BabyProtect)3
Džíny4
Košile1,5
Expres 30 min.0,5

Funkce

Sušička disponuje několika funkcemi, které vám proces sušení usnadní.

 

Bzučák/čas

Slouží pro ovládání zvukové signalizace na konci sušicího procesu. Pokud nechcete, aby se zvuková signalizace na konci ozývala, stačí toto tlačítko stisknout a zvukové upozornění vypnete. Zároveň můžete tímto tlačítkem nastavit také dobu trvání programů u programů Rack/Time.

Úroveň sušení

Tlačítko úroveň sušení slouží pro nastavení úrovně suchosti. Doba sušení je závislá na volbě stupně sušení.

Čas ukončení

Jedná se o funkci podobnou funkci Odložený start. U Času ukončení si však neodkládáte dobu spuštění, ale nastavujete si, kdy chcete, aby bylo prádlo dosušeno. Čas ukončení je možné nastavit až na 24 hodin.

Dětská pojistka

Aby nedošlo k nechtěnému ovládání dětmi, stačí stisknout kombinaci tlačítek Úroveň sušení a Buzzer (bzučák) po dobu 3 vteřin. Veškeré ovládací prvky kromě On/Off se zablokují, takže nemůže dojít k nechtěnému přeprogramování během sušení.

Jak suší

Sušička Beko DH8512 CRX je svou kapacitou 8 kg vhodná především do domácností se 3-4 členy. Je finančně poměrně dostupná a nabízí celou řadu programů včetně krátkého sušení, osvěžení nebo programu pro sušení dětského prádla a džín. Z programového vybavení nám chybí  program na Vlnu.

Jistě vás potěší, že sušička spadá do energetické třídy A+++, což znamená, že se jedná o nejúspornější spotřebič na trhu. Při provozu vydává hlučnost o síle 64 dB, což je pro tento typ domácích spotřebičů průměrný hluk. Sušička je volně stojící a neumožňuje podestavbu. Její hloubka je i s dvířky kolem 63 cm. Směr otevírání dvířek není možné zaměňovat. Z uživatelského hlediska nás potěšilo osvětlení bubnu, takže v něm již nezapomenete žádnou část oblečení.

Na ukončení programu vás upozorní zvukový signál. Na nutnost vyprázdnění kondenzátu nebo vyčištění filtru světelná signalizace. Sušičku s tepelným čerpadlem je možné připojit do odpadu, takže se o vyprazdňování nádoby na kondenzát nemusíte starat. Užitečnou funkcí je i Dětská pojistka. Při obsluze oceníte české popisky programů a funkcí.

Na sušičce se nám z estetického hlediska nelíbí plastová dvířka. Displej by mohl být větší a kromě jiného informovat také o zbytkové vlhkosti. Je trochu škoda, že součástí sušičky není sušák na boty, který je však možné si přikoupit zvlášť.

Na trhu můžete narazit na sušičku Beko DH 8544 CS RX, která se od námi recenzované liší vzhledem, který se nám jeví jako modernější a i vzhledově se sušička jeví jako kvalitnější. Z hlediska kapacity i nároků na energii sušička dosahuje stejných parametrů jako Beko DH 8512 CSRX. Oproti ní má navíc možnost změnit směr otevírání dvířek a má i program bavlna. Kromě toho disponuje funkcí RapidDry, která umožňuje čas sušení zkrátit až o třetinu. Další hodnocené sušičky najdete v našem obřím testu.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Beko DH 8512 CSRX

Sušička je vhodná do domácnosti se 4 členy. Potěší svojí nenáročností na spotřebu elektřiny, protože se řadí do energetické třídy A+++. Z hlediska programového vybavení disponuje veškerými programy, které může běžný uživatel potřebovat. Chybí jí jen program vlna. Vzhled jí kazí plastová dvířka, kvůli kterým produkt působí nekvalitně.

Sušení
9
Spotřeba
9
Rychlost
8
Hlučnost
6
Výbava
7
PLUSY
 • programové vybavení
 • osvětlení bubnu
 • dětská pojistka
 • program osvěžení
MÍNUSY
 • změna směru otevírání dvířek není možná
 • dveře působí levným dojmem
 • chybí program vlna
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo