Recenze sušičky prádla BEKO DH 8544 CSARX

V této recenzi se podíváme na sušičku prádla Beko DH 8544 CSARX (naleznete ji i pod názvem bez mezer Beko DH8544CSARX). Tato sušička je zajímavá díky schopnosti sušit velmi jemné prádlo a dokonce i boty vysoce citlivou AirTouch technologií, tedy foukáním vzduchu bez pohybu bubnu. Díky integrovanému držáku lze sušit boty v programu FlatDry, takzvaně naplocho. Kromě této výjimečné vlastnosti disponuje sušička prádla Beko DH 8544 CSARX běžnými programy na sušení bavlněného a syntetického prádla, sportovního oblečení, džínoviny, vlny, jemného prádla a peřin. Nechybí ani noční režim, osvětlení bubnu nebo dětský zámek. V naší recenzi prakticky shrnujeme informace, které vám mohou pomoci s výběrem toho správného spotřebiče. V závěru recenze najdete srovnání s podobnými modely značky Beko.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176,9 kWh
Hloubka65,4 cm
Šířka59,7 cm
Výška84,6 cm
Hmotnost51 kg
Hlučnost65 dB
Počet programů16
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshne
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu200 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR134a

Programy

Sušička Beko DH8544CSARX má celkem 16 programů. Délka programů pro běžné oblečení (bavlna, syntetika atd.) se pohybuje v rozmezí 80–200 minut. Podrobný přehled všech programů najdete v návodu.

Program Hygiene+ je vhodný pro dětské oblečení, spodní prádlo nebo ručníky. Suší prádlo při vyšší teplotě. Zbavuje prádlo prachu, bakterií, roztočů a je certifikován britskou nadací Allergy UK.

Noční program je dlouhý (360 minut), ale velmi tichý. Je vhodný především pro bavlněné a syntetické tkaniny. Díky automatické ochraně proti zmačkání prádla se bude buben otáčet až do rána.

Program pro sportovní oblečení Outdoor/Sport je vhodný pro smíšené tkaniny sportovních a funkčních oděvů i pro vodu nepropustné kusy, například nepromokavé bundy a pláštěnky.

Program pro sušení peří vysuší lůžkoviny plněné peřím i syntetikou. Zvládne i king-size peřinu a zimní kabáty a bundy.

Vedle běžných programů uvedených níže v tabulce můžete k některým z nich zároveň aktivovat technologii AirTouch. Díky ní zajistíte velmi jemné sušení – buben se nebude otáčet, bude do něj pouze foukat vzduch zespodu a ze stran bubnu. Při zapnutém AirTouch se však doporučuje sušit pouze 1 kus oděvu. Navíc je zde pro tuto příležitost program FlatDry, který vysuší ty nejproblematičtější oděvy (třeba svetry nebo podprsenky) a boty. Vybraný kousek umístíte naplocho na integrovaný držák. Nesmí se sušit pouze obuv semišová a kožená. V návodu najdete tabulku s doporučenými časy pro jednotlivé druhy oděvů.

Název programuKapacita (kg)
Bavlna (Eco/na žehlení/do skříně/extra suché)8
Syntetika do skříně4
Hygiene+5
Noční8
Jeans (Džíny)4
Mix/Denní4
Outdoor/Sport (Goretex)2
Peřina/Péřové
Vlna1,5
Jemné0,5
Hedvábí1,5
FlatDry (Sušení na plocho) při AirTouch1 kus oblečení

Funkce

Ochrana proti zmačkání prádla je automatická – pokud se prádlo nevytáhne ze sušičky po skončení programu, buben se v pravidelných intervalech otáčí dalších 8 hodin. Chytré senzory v bubnu, které kontrolují úroveň suchosti prádla, zajistí, že je sušení šetrné, efektivní a netrvá zbytečně dlouho. Mezi další funkce tohoto modelu patří například:

 • GentleDry – Kromě technologie AirTouch, kdy se buben neotáčí, lze využít i funkci šetrného sušení GentleDry. Intenzita otáček bubnu se omezí. Dle uživatelů lze s touto funkcí vysušit i oblečení, u kterého se sušení v sušičce nedoporučuje.
 • Nastavení úrovně suchosti – Tuto funkci je třeba nastavit před zahájením programu. Zvolit můžete úroveň sušení vlhkou, normální nebo extra. Tímto nastavením se změní délka programu.
 • Zvukový signál – Sušička vás upozorní zvukovým signálem na ukončení programu. Lze změnit úroveň hlasitosti. Na vyprázdnění nádržky na vodu a nutnost vyčištění filtru vás upozorní výstražný symbol na LED displeji.
 • Dětská pojistka – Tento zámek zabrání tomu, aby byl program nechtěně přerušen stiskem tlačítek během provozu.
 • Odložený start nebo změna koncového času – Start programu můžete zahájit hned nebo ho odložit o několik hodin. Program lze v jeho průběhu přerušit a změnit koncový čas nebo dokonce typ programu.

Jak suší 

Díky třídě účinnosti kondenzace A tato sušička zajistí dokonalé vysušení prádla (zbaví ho až 90 % vlhkosti). Uživatelé u této sušičky velmi oceňují poměr cena/kvalita. Sušička má český panel a její ovládání je jednoduché a intuitivní. Nemá smart funkce (propojení s aplikací v telefonu, ovládání na dálku) a chybí jí parní program. Pokud byste chtěli sušičku se smart funkcemi ovládanou pomocí telefonu, sáhněte po LG RC91V9AV2W. Připravte se však na to, že si připlatíte zhruba 7 000 Kč. Pokud si potrpíte na značku Beko a rádi byste od této rodiny sušičku s programem refresh neboli osvěžení, sáhněte po Beko HDF 7412 CSRX. Její cena je dokonce o 2 000 Kč nižší. Má ovšem menší objem, méně programů a o něco větší spotřebu.

Programy jsou běžné, praktické – bavlna, syntetika, jemné prádlo, džínovina, vlna, sportovní a další. Uživatelé zvláště vyzdvihují program FlatDry, a to hlavně pro sušení obuvi. Oblíbený je i program pro sušení peřin a péřového oblečení.

Pokud není po ukončení programu prádlo úplně suché, uživatelům se osvědčilo přidat dalších 30 minut časového programu.

Kombinovaný filtr i nádržka na vodu jsou snadno přístupné. Někteří uživatelé jistě využijí možnost otočení dveří a napojení na odpad. Jinak ale sušička nevyžaduje odbornou montáž, stačí ji jen strčit do zásuvky. Má běžné rozměry, nejedná se o slim verzi vhodnou do malých koupelen.

Srovnání s dalšími modely

Ke srovnání jsme vybrali 3 velmi podobné modely stejné značky, které se od sebe liší v drobnostech. Jedná se o modely Beko DH 8544 CSFRX, DH 8644 CSDRX a DH 8544 CSRXST.

Všechny srovnávané modely disponují stejnou kapacitou (8 kg), energetickou třídou (A+++), i nejlepší schopností sušení (třída účinnosti kondenzace A). Drobné rozdíly najdete v hlučnosti a roční spotřebě energie (viz tabulka). Dále mají všechny k dispozici český panel, osvětlení bubnu, možnost napojení na odpad a otočení dveří. Vzhledově jsou tyto modely téměř totožné, ani rozměry se neliší. Mají stejný typ bubnu (AquaWave). Cenově jsou si všechny čtyři produkty velmi blízko.

Námi recenzovaný model DH 8544 CSARX jako jediný ze srovnávaných čtyř modelů postrádá rychlý program (Expres nebo Osvěžení), nabízí ale naštěstí takzvané Časové programy, které si nastavíte dle vlastního uvážení na 10 až 160 minut. Což je vlastně to samé, jen si musíte čas nastavit sami. Slouží hlavně k dosušení prádla po skončení běžných programů.

Modely DH 8544 CSFRX a DH 8544 CSRXST nabízí FreshCaps kapsle, které fungují podobně jako aviváž při praní.

Model DH 8544 CSRXST jako jediný postrádá tepelné čerpadlo EcoGentle, které umožňuje sušení při nižších teplotách. Měli by být o jednotky stupňů nižší než ty u sušičky s běžným tepelným čerpadlem. Ty jsou šetrnější k prádlu a šetří energii. Naopak má ale tento model jako jediný páru (SteamTherapy s IonGuard). Parní program s ionizátorem prádlo rychle osvěží, zbaví ho pachů a omezí zmačkání.

DH 8544 CSARXDH 8544 CSFRXDH 8644 CSDRXDH 8544 CSRXST
Kapacita (kg)8888
Energetická třídaA+++A+++-10%A+++-10 %A+++
Třída účinnosti kondenzaceAAAA
Hlučnost (dB)65666464
Roční spotřeba energie (kWh177158158177
Technologie AirTouchanonenene
Vůně pro svěží prádloneanoneano
Tepelné čerpadlo EcoGentleanoanoanone
Páraneneneano
Rychlý programNe, ale zvlášť časové programy 10 – 160 minExpres (57 min, 1 kg) nebo Osvěžení (10 min)Expres (57 min, 1 kg) nebo Osvěžení (10 min)Expres (30 min, 0,5 kg) nebo Parní osvěžení (23 – 35 min)
Držák na sušení bot či vlnyintegrovaný (AirTouch)možno dokoupitve výbavěmožno dokoupit
Orientační cena14 000 Kč
Koupit
14 000 Kč
Koupit
15 000 Kč
Koupit
14 700 Kč
Koupit

Chcete jinou značku sušičky prádla? V testu máme prakticky všechny výrobce.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score
Beko DH 8544 CSARX

U modelu Beko DH 8544 CSARX dobře odpovídá kvalita spotřebiče jeho ceně a uživatelé jsou s ní spokojeni. Nabízí vše, co byste u moderní sušičky mohli hledat a technologii AirTouch navíc. Bez problémů v ní usušíte boty i choulostivé prádlo, které se v sušičce nedoporučuje sušit. nepatří mezi špičku, ale je to slušný nadprůměr za přijatelnou cenu.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
6.5
Hlučnost
5
Výbava
8
PLUSY
 • rozumná spotřeba
 • poměr cena/výkon
 • český panel, srozumitelnost
MÍNUSY
 • trochu pomalejší sušení
 • na materiálech se trochu šetřilo
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo