Recenze Beko DHS8412PA0

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud vám nevadí energetická třída A++ a účinnost kondenzace třídy B, udělá vám sušička Beko DHS8412PA0 radost. Těšit se můžete na program Refresh, úsporné tepelné čerpadlo, osvětlení bubnu i dětskou pojistku. Je právě tato sušička správnou volbou? Přečtěte si o ní víc! Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie235 kWh
Hloubka54 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost46 kg
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR134a
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu197 min
Třída účinnosti kondenzaceB

Programy

Sušička kromě standardních programů na sušení bavlny a syntetiky nabízí i programy, u kterých si čas můžete určit sami. Pro osvěžení zatuchlého oblečení ze skříně využijete program Refresh a pro rychlé sušení malého množství prádla program Express 30. Dále v nabídce najdete speciální programy jako je Citlivá pokožka, který je vhodný pro sušení dětského oblečení nebo program Košile, jenž se postará o to, aby po vysušení nebyly košile příliš zmačkané. Pro sušení košil se používají nižší teploty.
Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna na žehlení8
Bavlna k uložení8/4
Bavlna extra sušení8
Na žehlení syntetiky4
Konfekce ze syntetiky4
Denně4
Sportovní oděvy4
Ventilace/Refresh
Časové sušení
Jemné2
Smíšené4
Citlivá pokožka3
Košile4
Jemné/košile1,5
Express 300,5

Funkce

Práci s prádlem i se samotnou sušičkou vám usnadní několik užitečných funkcí.
 • Bzučák – díky tomuto tlačítku si můžete navolit intenzitu zvukového signálu nebo se rozhodnout pro jeho úplné vypnutí.
 • Time – u časovaného sušení si můžete pomocí tlačítka Time nastavit, jak dlouho bude sušička sušit.
 • Úroveň sušení – tímto tlačítkem nastavujete požadovanou úroveň suchosti. Doba trvání programu odpovídá tomu, jakou úroveň vyberete.
 • Čas ukončení – jedná se o funkci podobnou Odloženému startu s tím rozdílem, že si nenastavujete čas začátku programu, ale čas dokončení sušení. Čas ukončení můžete nastavit až o 24 hodin.
 • Dětská pojistka – abyste předešli nechtěnému přenastavení sušení, můžete veškeré ovládací prvky kromě tlačítka On/Off uzamknout.

Jak suší

Sušička má sice dostatečnou kapacitu 8 kg, ale úrovní sušení spadá pouze do skupiny B. To znamená, že v prádle zůstane 80-89,9 % vody, což sice není nejhorší, ale ani nejlepší. Nejlepší sušičky disponují účinnosti sušení A, což znamená, že z prádla dostanou mnohem více než 90 % vody. Z hlediska spotřeby se výrobek řadí do energetické skupiny A++. Ani v tomto parametru nedosahuje hodnot nejlepších sušiček na trhu, a to ani přes to, že disponuje tepelným čerpadlem, které přebytečné teplo převádí na elektřinu, jež je znovu využita. Náklady za rok provozu se u spotřebičů s energetickou skupinou A++ pohybují kolem 1 100 Kč, oproti nejúspornějším spotřebičům, které vás za rok používání přijdou zhruba na 900 Kč. Pokud nepatříte mezi nejnáročnější zákazníky, vystačíte si i s energetickou třídou A++. Sušička je vybavena čidly měřícími vlhkost, které se starají o dokonalé vysušení. Samozřejmostí je také automatická ochrana proti zmačkání, takže by prádlo po dokončení sušení nemělo být příliš zmačkané. Speciální program na košile toto oblečení suší s největší opatrností při nízké teplotě a navíc minimalizuje mačkání. Z hlediska programové výbavy u sušičky kromě standardních programů na bavlnu a syntetiku najdete i programy na sportovní oblečení, dětské oblečení nebo rychlý program sušení malého množství oblečení. Samozřejmostí je program Refresh, který osvěží nevábně vonící kusy prádla. Spotřebič umožňuje také časové nastavení sušení a úroveň sušení. Praktická je možnost změny programu po startu nebo možnost přidání prádla během sušení. Ve výbavě najdete osvětlený buben, což je praktická funkce. Minimalizuje nešvar zapomenutého kousku oblečení v bubnu. Dále sušička disponuje světelnou a zvukovou signalizací. Upozorní vás nejen na ukončení programu, ale také na nutnost údržby (čištění filtrů a podobně). Sušičku je možné napojit na odpad, takže vám odpadne starost o vylévání nádobky s kondenzátem. To, co nám u sušičky chybí je program Vlna, který využijete především v zimě na sušení svetrů a podobného oblečení. Z hlediska designu se nám nelíbí plná dvířka, sušička působí příliš uniformě, ale to je pouze osobní názor redakce. Lépe by mohl být zpracovaný také seznam programů kolem otočného voliče, který není opatřen popisky, ale jen symboly, které nemusejí být na první dobrou zřejmé. Zjistit cenu Další sušičky z testu najdete zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
Beko DHS8412PA0

Vzhledem k tomu, že sušička nespadá do energetické třídy A+++ a z hlediska třídy kondenzace spadá do skupiny B, se nám její pořizovací cena jeví jako poměrně vysoká. Na druhou stranu má slušnou programovou výbavu (až na chybějící program Vlna), osvětlení bubnu, časové programy, speciální programy a dětský zámek. Záleží tedy spíše na náročnosti uživatele a jeho očekáváních.

Sušení
8
Spotřeba
6
Rychlost
6
Hlučnost
5
Výbava
7
PLUSY
 • programová vybavenost
 • možnost postavení na pračku o hloubce 45 cm
 • osvětlení bubnu
 • program Refresh
MÍNUSY
 • chybí program Vlna
 • třída účinnosti kondenzace B
 • vzhledem k parametrům vyšší pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo