Plně vestavná 60 cm Beko DIN 28221 je velmi dobrá myčka nádobí. Velmi dobře myje i suší. Má průměrnou spotřebu, ale mírně delší mycí programy. Je plná funkcí pro lepší mytí – Steam Gloss na sklo, Turbo sušení, BabyProtect na mytí věcí pro děti, 3. úroveň mytí (sprch nad zásuvkou na příbory).

Parametry

Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny258 kWh
Vážená roční spotřeba vody3 360 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny1 032 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody302,4 Kč / rok
Počet sad nádobí12
Hlučnost při mytí47 dB
Výška81,8 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka57 cm
Hmotnost40 kg
Typ myčkyplně vestavná

Rozměry pro vestavbu DIN28221 do kuchyňské linky jsou zcela běžné – myčku vestavíte do prostoru 598 mm (šířka) x 818 až 868 mm (výška) x 570 mm (hloubka). Má posuvné panty dveří FlexFit, takže není potřeba prořezávat sokl.

Manuál je (jako je u Beko obvyklé) trochu horší – někdy není jasné, co je jak myšleno, jindy je špatně přeložený do češtiny (s pravopisnými chybami). I přesto je manuál i schéma zapojení s trochou chuti použitelný.

Proti vytopení vás ochrání WaterSafe+ (vana pod myčkou, kde se při přetečení myčky zachytí vytékající voda) a AquaStop (elektronicky ovládaný ventil na přívodní hadici, který se zavře při úniku vody).

 

zpět nahoru ↑

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíano

LCD displej najdete uvnitř myčky na horní hraně dvířek. Když myčka myje, tak nevidíte čas do konce programu (což u Auto programu může být mezi cca 90 a 180 minutami) – to je ale u vestavných myček normální. Na displeji je číslo programu, sedm kontrolek funkcí a signalizací a čas do skončení programu. 3 tlačítka funkcí zapínají Steam Gloss, Poloviční náplň a Super oplach. Tlačítka jsou zatavená fólií a používají se dobře.

To, že myčka stále myje, nebo suší se dozvíte díky signalizačního červeného světla, které svítí na podlahu. Po dokončení programu navíc přehraje zvukový signál.

zpět nahoru ↑

Vnitřní uspořádání a materiály

Umyjete najednou až 12 sad nádobí, což je dnes obvyklý průměr.

Ve spodním šuplíku má 2 sady trnů na talíře, jedna řada je sklopná pro lepší mytí hrnců a většího nádobí. Je zde i plastový box na příbory, který ale můžete vyndat, protože v myčce je i zásuvka na příbory.

Horní zásuvka je dobře uspořádaná s jednou řadou hrotů, které nelze sklopit. Dáte do ní hodně skleniček i sklenice na víno. Má navíc možnost upravit výšku koše do tří úrovní – tzv. systém Acrobat.

Zásuvky jezdí po pojezdech dobře i zpracování a materiály jsou dobré.

zpět nahoru ↑

Mycí programy a sušení

Myčka myje velmi dobře a relativně rychle. Kvalita mytí má známku A. Tomu pomáhá i tříúrovňové mytí – 2 rotační ramena a nad zásuvkou na příbory je ještě sprcha. Podobně jako většina myček si poradí s mycím práškem i All-in-one tabletami do myčky.

Umí nastavit poloviční náplň (zapíná se tlačítkem) – ušetříte tak trochu energií a vody. Díky senzoru čistoty vody zvládne v kombinaci s programem Auto odhadnout znečištění nádobí a podle toho upraví délku mytí a sníží, nebo navýší vodu a energie, které budou k perfektnímu umytí potřeba.

V sušení je také velmi dobrá. Kvalita sušení je s ohledem na energie a délku programů velmi dobrá. Sušení zkvalitňují 2 skvělé funkce: Turbo sušení a Steam Gloss. Turbo sušení je vlastně ventilátorem vháněný vzduch do myčky. To pomáhá lépe sušit a zároveň teplota je trochu nižší, takže po otevření myčky není nádobí tak horké jako bez Turbo sušení a můžete ho ihned snadno uklidit bez „popálení“ prstů.

Steam Gloss zase pomáhá při mytí i sušení talířů a především skla. Vodní pára v myčce výrazně lépe umyje zaschlou špínu a zároveň jsou talíře i skleničky podstatně lesklejší a bez povlaku, který na skle někdy můžete pozorovat.

 

Doba mytí je delší, což je vykoupení toho, že myčka je relativně energeticky úsporná. A při mytí je myčka trochu hlučnější.

Nádobí umyjete jedním z 8 programů + navíc tohle Beko umí i samočistící program:

NázevPopis programuZnečištěníTeplotaDélka (min)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
EcoNejúspornější program mytí pro středně znečištěné každodenní nádobí, které jste nechali dlouho odstát. Jde zároveň o referenční program pro roční spotřebu elektřiny a vody.střední50 °C185120,9
AutoAutomatický program – sám zjistí míru znečištění nádobí a nastaví teplotu a množství vody i čas pro mytí. Vhodné pro všechny typy nádobí.střední a vysoké40 – 65 °C87-16810,4-13,60,90-1,45
BabyProtectSpeciální program pro nádobí, které vyžaduje zvláštní nároky na hygienu – například láhve pro miminko, kousátka, dudlíky, plastové hračky, a další věci pro malé děti.vysoké70 °C12817,41,75
IntensiveVhodné pro silně znečištěné nádobí, hrnce a pánve.vysoké70 °C14814,81,48
Quick and Clean (Rychle a čistě)Každodenní program mytí nádobí, při němž se středně znečištěné nádobí co nejrychleji umyje.střední70 °C5810,21,3
Mini 30Pro lehce znečištěné každodenní nádobí, které je oškrábané nebo předumyté.malé35 °C3010,20,8
GlassCareSpeciální cyklus pro mytí skla – sklenic od vína, atp.
Zároveň je vhodný na nádobí, které není předmyté a nemyje se okamžitě.
malé40 °C9713,20,92
PředmytíVhodné pro odstranění zbytků špinavého nádobí, které zůstane v myčce pár dní, a tedy zabrání vzniku nepříjemného zápachu.154
Samočistící programPro vyčištění myčky.7514,40,7
zpět nahoru ↑

Další funkce

Výbava vestavné myčky Beko DIN 28221 je opravdu dobrá obzvláště v oblasti mytí a sušení. Navíc umí dnes už běžnou funkcí je odložení startu. Prvních 6 hodin se odkládá co 30 minut, později po hodinách až do 24 hodin odložení. A má antibakteriální těsnění, takže se o jeho čištění nemusíte starat tak často jako u myček bez této vychytávky.

zpět nahoru ↑

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 12 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,9 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,68 Kč:

(0,9 * 4) + (0,012 * 90) = 3,6 (elektřina) + 1,08 (voda) = 4,68 Kč

Tento údaj je orientační a závisí na množství nádobí, zvoleném programu, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Testovali jsme desítky myček na nádobí, abychom našli tu nejlepší. Beko DIN 28221 je jedna z těch nejlepších myček v testu. Podívejte se v čem je lepší/horší oproti jiným myčkám.

Zjistit cenu myčky

8.9 Total Score

Velmi dobrá vestavná myčka, která má hodně funkcí pro lepší mytí a sušení. Cena za jedno mytí je průměrná, délka programů trochu delší.

Kvalita mytí
8.5
Kvalita sušení
9
Funkce
8.5
Spotřeba
8.5
Kvalita zpracování a designu
9
Délka mytí
10
PLUSY
 • Velmi dobré mytí
 • Velmi dobré sušení
 • Spousta užitečných funkcí (BabyProtect, SteamGloss, Turbo sušení, WaterSafe s AquaStop)
 • Zásuvka na příbory i košík na příbory
 • Dobře nastavitelné koše
MÍNUSY
 • Trochu delší doba mytí
 • Horší překlad českého manuálu
Přidejte svou recenzi

Pomohli jsme vám?

Sledujte nás na Youtube, Facebook, Twitter a Instagram.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení