Recenze Beko DIN59530AD

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud hledáte myčku pro středně velkou domácnost a vyžíváte se v množství speciálních funkcí i nejnovějších technologiích, vestavná myčka Beko DIN59530AD vám určitě padne do oka. Můžete ji pomocí Wi-Fi připojit k chytré domácnosti, nabídne spoustu zajímavých programů, vnitřní osvětlení, světelnou signalizaci, a navíc je skutečně velmi tichá. Má své mínusy, ale vzhledem k tomu, že se nachází v horní hranici střední cenové kategorie, jsou tyto mouchy pochopitelné.

Parametry

Typvestavná
Lze podstavit?ano
Energetická třídaD
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů990 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů84 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus9,9 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,84 kWh
Počet sad nádobí15
Hlučnost40 dB
Výška81,8 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka55 cm
AquaStopano
Připojení na teplou vodune
Počet programů9
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíne
Otevření po domytíano
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)279 min.
Poloviční náplňano

Představení

Vestavné myčky se těší čím dál větší oblibě. Mezi takové patří i model Beko DIN59530AD, která je kompletně integrovaná a ve vaší kuchyni nebude vidět. A dokonce skoro ani slyšet, protože se může pochlubit výjimečně nízkou hlučností – pouhých 40 dB. Spotřebič přísluší ke třídě standardní šířky – 60 cm. Dovnitř můžete naskládat 15 sad nádobí, což se považuje za lehký nadprůměr. Zařízení se pyšní rozměry  81,8 x 59,8 x 55 cm a vejde se dobře do každé kuchyně. Bohužel se však nedá připojit na teplou vodu. Můžete se alespoň těšit z ochrany před vytopení AquaStop/AquaSafe.

Co se týká programové výbavy, je o čem povídat. Spotřebič nabízí celkem 9 programů, přičemž máte k dispozici i možnost stáhnutí dalších speciálních. Myčka se totiž může zařadit mezi chytré domácí spotřebiče, jelikož je možné připojit ji na Wi-Fi a taktéž ovládat pomocí mobilního telefonu. Mimo jiné má speciální ostřikovací rameno, vnitřní osvětlení, automatické dávkování mycího prostředku nebo třeba světelnou signalizaci. Umí toho hodně, a pokud si vyberete výhodnou koupi, kterou některé internetové obchody nabízejí, nebude vás ani stát mnoho peněz.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizaceano

Přístroj se ovládá pomocí integrovaného ovládacího panelu, který je typicky pro spotřebiče Beko, takže jej najdete na horní liště zařízení. Pokud byste měli strach, že díky tomu nebudete vědět, v jaké fázi mytí přístroj zrovna je, nemusíte mít obavy. Pomůže vám LED světelná signalizace na podlahu, která sice neukazuje přesný zbývající čas, ale napoví alespoň svítící diodou. Díky tomu budete vědět, kdy můžete myčku otevřít a začít vyskládávat nádobí. Po domytí navíc myčka pootevře dvířka, a tak umožní nádobí lepší sušení. Samozřejmostí je i zvuková signalizace. Na panelu najdete dotyková tlačítka, pomocí kterých si navolíte příslušný mycí program. Dále se na něm nachází displej, který zobrazuje čas mytí a malé kontrolky pro informaci o leštidle a soli.

Ovládat spotřebič můžete také pomocí vašeho mobilního telefonu a aplikace HomeWhiz. Díky tomu můžete spustit mytí i v případě, kdy nebudete doma.

Vnitřní uspořádání a materiály

Uvnitř myčky se nachází prostorná nerezová vana, kterou osvětlují diody na horní liště, takže máte přehled o jejím obsahu i pokud máte temnější kuchyň nebo nechcete rozsvěcovat. Bohužel však nesvítí přímo do vnitřního prostoru a ten tak zůstává poměrně tmavý. Vnitřní prostor je uspořádaný klasicky. Úplně nahoře najdete zásuvku na příbory a menší kuchyňské náčiní, díky čemuž se šetří místo ve spodním koši. Dále je přítomný horní koš se sklopnými etažéry a možností polohování ve 3 různých výškách díky chytrému koši Acrobat. Nahoru můžete umístit i speciální košík pro jemné mytí sklenic.

Spodní koš je prostorný a dokonce obsahuje i speciální držáky na pečící plechy, které jinak musíte mýt v ruce. Do myčky se vejde celkem 15 sad nádobí. Její koše jsou vyrobené z pevného a odolného materiálu, který bez obav unese i těžké kusy nádobí a hrnce.

O skvělé mytí se stará dvojice mycích ramen se 3 sprchovacími úrovněmi, přičemž jsou vybavené technologií CornerWash, která jim dovoluje perfektně vymýt i nádobí umístěné v rozích košů. Bohužel však spotřebič nemá horní rameno přímo nad příbory, na kterých občas ulpívají zbytky jídla.

Zajímavostí je konstrukce myčky, která velmi usnadňuje její instalaci a umístění do kuchyňské linky. Je totiž vybavena speciálními pohyblivými panty SlideFit na vnějších dvířkách, díky kterým jsou schopna vysunout se po vnitřních dveřích spotřebiče. Tím získají větší přesah, a vy nemusíte prořezávat sokl vaší kuchyňské linky.

Mycí programy a sušení

Název programuSpotřeba vody v litrechDélka v minutáchTeplota v °CSpotřeba elektřiny kWh
Automatický9,4 – 12,4110 – 17340 – 650,9 – 1,45
AquaFlex192021,53
Intenzivní16,8170701,51
Eco9,9279500,84
GlassCare13,6120401,20
Quick&Shine10,658601,18
Mini10,830350,80
Předmytí415
Downloaded

Jelikož se bavíme o myčce střední/vyšší třídy, dá se očekávat, že bude mít v nabídce množství programů. Najdete jich celkem 9, přičemž další můžete nainstalovat dle svého přání. Nejvyužívanější bude jistě automatický program, který sám detekuje míru ušpinění nádobí, a podle toho zvolí vhodnou teplotu a množství vody. Další klasikou je pak program Eco, Intenzivní program pro extra špinavé kousky nebo praktický program GlassCare, který se doporučuje pro mytí skla a křehkého nádobí.

Jednu velkou nevýhodu ale tato myčka má. Obrovským mínusem je opravdu dlouhý čas mycích programů. Pro Eco mód se připravte na více jak 4 a půl hodiny! V porovnání s jinými myčkami je to skutečně tragická hodnota. Spotřebič sice nabízí i krátký program Quick&Shine, který je však dlouhý skoro hodinu. Konkurenční výrobky přitom toto zvládnou i za 20 minut. Malou náplastí je možnost urychlení programů pomocí funkce Fast+. Navíc myčku můžete pomocí Wi-Fi a aplikace HomeWhiz obohatit o další programy, které vám v nabídce chybí – nabízí se například mód Hygiene pro sterilní umývání nebo samočisticí program InnerClean.

Sušení ale zvládá na výbornou. A to nejen díky horkovzdušnému sušení, ale také automatickému otevření dvířek po domytí, které pomáhá nádobí zbavit se rychleji páry a vlhkosti.

Další funkce

Jaké další funkce vám myčky nabídne?

 • Odložený start – spotřebič disponuje možností odložit start mytí od 0,5 do 24 hodin.
 • All in one – podporuje mytí pomocí tablet.
 • Funkce automatického dávkování mycího prostředku – nádržku stačí doplňovat jednou za měsíc.
 • Osvětlení na podlahu – po dobu mytí bude myčka vysílat světlo.

Spotřeba a náklady na mytí

Na kolik vás vyjde jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,9 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,84 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 4,25 Kč

(0,84 * 4) + (0,0099 * 90) = 3,36 (elektřina) + 0,891 (voda) = 4,25 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

Myčka Beko myje výborně a určitě patří mezi ty lepší spotřebiče na trhu. Navíc se může pochlubit spoustou užitečných funkcí, které celý proces zpříjemňují a zefektivňují. Nevýhody má dvě – extrémně dlouhá doba mycích programů, které se bohužel prodlužují, pokud si k mytí navolíme speciální funkce, a také pouze dvě mycí ramena, přičemž by si své vlastní zasloužila i přihrádka na příbory. Takto se může stát, že některé kusy nebudou dobře umyty.

Milovníci technologických vychytávek budou nadšení z obrovského množství programů, které lze navíc rozšířit o další módy pomocí stažení přes aplikaci. Dopřát si tak můžete samočisticí program pro sterilizaci nádobí nebo speciální tichý program. Myčku můžete připojit do systému chytré domácnosti a zapínat ji odkudkoliv. Například, pokud vám mají odpoledne přijít hosti a vy víte, že nemáte dostatek čistého nádobí.

Určitě oceníte i množství praktických funkcí, mezi které patří funkce Poloviční náplň, která vám bez větších energetických ztrát umožní umývat i ne úplně zaskládané koše. Hodí se i funkce Super Rinse, která odstraní zbytky špatně rozpuštěného mycího prostředku a postará se o perfektně vyleštěné sklenice.

O skvělé sušení se stará funkce SteamGloss v kombinaci s pootevřením dvířek po domytí. Pokud si přejete, můžete využít možnosti odloženého startu. Velikým plusem je velmi tichý chod zařízení. S hodnotou 40 dB patří tato myčka mezi extra tiché spotřebiče, a ve srovnání s konkurencí patří mezi top produkty.

Nevede si špatně ani z hlediska spotřeby. Při Eco programu spotřebuje 9,9 litrů vody, a jedno mytí vás tak vychází zhruba na 4,2 Kč. Protože však šetrný program myje extrémně dlouho, předpokládáme, že ho nebudete využívat, takže se vám mytí prodraží.

Zjistit cenu

Zajímají vás levné BEKO myčky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Beko DIN59530AD

I dle uživatelských recenzí patří model Beko DIN5953AD mezi oblíbené myčky. Za střední cenu získáte velmi bohatě vybavený spotřebič, který se může pochlubit velkým množstvím mycích programů, Wi-Fi připojením, osvětlením na podlahu kuchyně, velmi tichým chodem a dalším specialitami, které každá domácnost ocení.

Mytí
9
Sušení
9
Spotřeba
9
Funkce
7.5
Délka mytí
4.5
PLUSY
 • velmi tichý chod
 • osvětlení
 • možnost připojení Wi-Fi
 • množství programů
 • snadná montáž
 • držáky na plechy
 • speciální mycí ramena
MÍNUSY
 • dlouhá doba mytí
 • prodlužuje čas mytí se speciálními funkcemi
 • vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo