Recenze Beko DIS 26010

Plně vestavná úzká 45 cm myčka Beko DIS 26010 s dobrou kvalitou mytí a průměrnou kvalitou sušení. Doba mytí je delší, za to ale dostanete nižší spotřebu. Funkce má všechny základní, na které se nejspíše budete ptát. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

Energetická třída (A+++ až D)A+
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny237 kWh
Vážená roční spotřeba vody3 080 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny948 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody277,2 Kč / rok
Počet sad nádobí10
Hlučnost při mytí47 dB
Výška81,8 cm
Šířka44,8 cm
Hloubka55 cm
Hmotnost40 kg
Typ myčkyplně vestavná
Jde o úzkou 45 centimetrů širokou myčku, která se dá vestavět do kuchyňské linky. Je plně integrovatelná, takže nemá žádnou přední viditelnou část – ta se překryje dřevěnou deskou v barvě kuchyňské linky. Instalace je docela zábava (šrouby a díly jsou zavařené v sáčcích skoro každý zvlášť a nejsou jasně označené, návod není 100% jednoznačný a nevede vás krok po kroku), ale pokud složíte malou skříň, nebo komodu z IKEA, tak to zvládnete. Odpor zavírání dvířek můžete upravit podle jejich váhy nastavením pružiny dveří, takže se budou otevírat a zavírat podle toho, jak vám bude vyhovovat. Systém WaterSafe+ vás ochrání před škodami případě, že by myčka měla přetéct. Voda se totiž zachytí vespod myčky do speciální vany a zároveň se zavře automatický elektricky ovládaný ventil na hadici přivádějící vodu – tzv. AquaStop. Na teplou vodu ji ale nepřipojíte.

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíano
Jako u většiny plně integrovatelných myček najdete i u DIS26010 LCD panel uvnitř myčky, takže jej uvidíte jen při vypnuté otevřené myčce. Umí vám ale říct, jestli ještě pracuje – má světelnou signalizaci mytí – během programu svítí červené světýlko směrem dolů na podlahu. A po dokončení cyklu myčka zapípá. Displej je přehledný, vedle něj vidíte vypsané všechny programy a funkce, takže není třeba si je pamatovat. Tlačítka jsou zatavená pod fólií a používají se dobře. Displej ukazuje všechny důležité informace, přehledně a hezky.

Vnitřní uspořádání a materiály

Do myčky poskládáte až 10 sad nádobí. To je na úzkou myčku běžný průměr. Dole v šuplíku najdete 2 sady trnů na nádobí. Z nich jedna je sklopná, abyste lépe poskládali hrnec, nebo podobně velké nádobí. Plastový box na příbory má pevné místo a nejde s ní v rámci koše šoupat. Horní zásuvka je polohovatelná ve třech možných úrovních – tzv. systém Acrobat. Zásuvky jezdí po pojezdech trochu hůře. Obzvláště spodní zásuvka. Zpracování a materiály jsou malinko horší než je průměr.

Mycí programy a sušení

Kvalita mytí je dobrá. Talíře, skleničky i hrnce po běžném znečištění jsou umyté. Zaschlý pekáč chce nechat v myčce dvakrát. Ale pořád lepší, než to drhnout ručně. Kvalita sušení je průměrná. Někdy je nádobí trochu mokré (u kratších programů, nebo plastové nádoby) a je lepší ho při uklízení otřít utěrkou, nebo chvíli počkat až to v otevřené myčce doschne. Beko DIS 26010 si poradí s All-in-one tabletami do myčky, stejně jako s tekutými, nebo práškovými prostředky. Má funkci Poloviční náplň. Tu zapnete tlačítkem a ušetříte část vody a energie potřebné na mytí. Hodí se, když chcete umýt jen trochu nádobí, které zaplní zhruba polovinu myčky. Program Auto v kombinaci s čidly čistoty vody umí poznat, jak moc je nádobí špinavé a podle toho upravit délku mytí, aby bylo nádobí dobře umyté. Doba mytí i spotřeba vody a elektřiny se upravují průběžně podle toho, jestli je nádobí už čisté. Umí nastavit poloviční náplň (zapíná se tlačítkem) – ušetříte tak trochu energií a vody. Díky senzoru čistoty vody zvládne v kombinaci s programem Auto odhadnout znečištění nádobí a podle toho upraví délku mytí a sníží, nebo navýší vodu a energie, které budou k perfektnímu umytí potřeba. Spotřeba vody a energií je relativně nižší, což odpovídá menší myčce. Na druhou stranu jsou programy relativně delší. Běžný program trvá okolo 216 minut – tj. mírně přes 3,5 hodiny. Beko DIS 26010 má 6 mycích programů a navíc ještě samočistící program.
NázevPopis programuZnečištěníTeplotaDélka (minut)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
EcoNejúspornější program mytí pro středně znečištěné každodenní nádobí, které jste nechali dlouho odstát. Jde zároveň o referenční program pro roční spotřebu elektřiny a vody.střední50 °C216110,83
AutoAutomatický program – sám zjistí míru znečištění nádobí a nastaví teplotu a množství vody i čas pro mytí. Vhodné pro všechny typy nádobí.střední a vysoké45 – 65 °C89-17510,0-13,60,95-1,4
IntensiveVhodné pro silně znečištěné nádobí, hrnce a pánve.vysoké70 °C13817,21,58
Quick and Clean (Rychle a čistě)Každodenní program mytí nádobí, při němž se středně znečištěné nádobí co nejrychleji umyje.střední70 °C589,41,12
Mini 30Pro lehce znečištěné každodenní nádobí, které je oškrábané nebo předumyté.malé35 °C309,60,75
PředmytíVhodné pro odstranění zbytků špinavého nádobí, které zůstane v myčce pár dní, a tedy zabrání vzniku nepříjemného zápachu.153,4
Samočistící programPro vyčištění myčky.7514,40,7

Další funkce

Výbava myčky Beko DIS 26010 je průměrná, kromě vylepšení mytí umí odložený start. Dá se nastavit po 30 minutových krocích do 6 hodin a poté po hodinových krocích až do 24 hodin odložení startu.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 11 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,83 kWh
Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,31 Kč: (0,83 * 4) + (0,011 * 90) = 3,32 (elektřina) + 0,99 (voda) = 4,31 Kč Tento údaj je orientační a závisí na množství nádobí, zvoleném programu, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Alternativa

Zvažte i funkcemi o trochu lépe vybavenou myčku Beko DSS 28020 x. Sice není plně vestavná, ale jen částečně integrovaná, ale má relativně lepší funkce a lépe myje i suší. Další alternativy můžete najít v testu s recenzemi myček zde. Zjistit cenu myčky
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score

Plně vestavná úzká 45 cm myčka Beko DIN 26010 s dobrou kvalitou mytí a průměrnou kvalitou sušení. Doba mytí je delší, za to ale dostanete nižší spotřebu. Funkce má všechny základní, na které se nejspíše budete ptát.

Kvalita mytí
6
Kvalita sušení
5
Funkce
5
Spotřeba
6.5
Kvalita zpracování a designu
6.5
Délka mytí
7
PLUSY
 • Celkem dobře myje
 • Relativně nízká spotřeba
 • Cena
MÍNUSY
 • Je hlučnější
 • Trochu hůře suší
 • Dlouhé mytí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo