Plně vestavná úzká 45 cm myčka Beko DIS 26010 s dobrou kvalitou mytí a průměrnou kvalitou sušení. Doba mytí je delší, za to ale dostanete nižší spotřebu. Funkce má všechny základní, na které se nejspíše budete ptát.

Parametry

Energetická třída (A+++ až D)A+
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny237 kWh
Vážená roční spotřeba vody3 080 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny948 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody277,2 Kč / rok
Počet sad nádobí10
Hlučnost při mytí47 dB
Výška81,8 cm
Šířka44,8 cm
Hloubka55 cm
Hmotnost40 kg
Typ myčkyplně vestavná

Jde o úzkou 45 centimetrů širokou myčku, která se dá vestavět do kuchyňské linky. Je plně integrovatelná, takže nemá žádnou přední viditelnou část – ta se překryje dřevěnou deskou v barvě kuchyňské linky. Instalace je docela zábava (šrouby a díly jsou zavařené v sáčcích skoro každý zvlášť a nejsou jasně označené, návod není 100% jednoznačný a nevede vás krok po kroku), ale pokud složíte malou skříň, nebo komodu z IKEA, tak to zvládnete.

Odpor zavírání dvířek můžete upravit podle jejich váhy nastavením pružiny dveří, takže se budou otevírat a zavírat podle toho, jak vám bude vyhovovat.

Systém WaterSafe+ vás ochrání před škodami případě, že by myčka měla přetéct. Voda se totiž zachytí vespod myčky do speciální vany a zároveň se zavře automatický elektricky ovládaný ventil na hadici přivádějící vodu – tzv. AquaStop. Na teplou vodu ji ale nepřipojíte.

zpět nahoru ↑

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíano

Jako u většiny plně integrovatelných myček najdete i u DIS26010 LCD panel uvnitř myčky, takže jej uvidíte jen při vypnuté otevřené myčce. Umí vám ale říct, jestli ještě pracuje – má světelnou signalizaci mytí – během programu svítí červené světýlko směrem dolů na podlahu. A po dokončení cyklu myčka zapípá.

Displej je přehledný, vedle něj vidíte vypsané všechny programy a funkce, takže není třeba si je pamatovat. Tlačítka jsou zatavená pod fólií a používají se dobře. Displej ukazuje všechny důležité informace, přehledně a hezky.

zpět nahoru ↑

Vnitřní uspořádání a materiály

Do myčky poskládáte až 10 sad nádobí. To je na úzkou myčku běžný průměr.

Dole v šuplíku najdete 2 sady trnů na nádobí. Z nich jedna je sklopná, abyste lépe poskládali hrnec, nebo podobně velké nádobí. Plastový box na příbory má pevné místo a nejde s ní v rámci koše šoupat.

Horní zásuvka je polohovatelná ve třech možných úrovních – tzv. systém Acrobat.

Zásuvky jezdí po pojezdech trochu hůře. Obzvláště spodní zásuvka. Zpracování a materiály jsou malinko horší než je průměr.

zpět nahoru ↑

Mycí programy a sušení

Kvalita mytí je dobrá. Talíře, skleničky i hrnce po běžném znečištění jsou umyté. Zaschlý pekáč chce nechat v myčce dvakrát. Ale pořád lepší, než to drhnout ručně. Kvalita sušení je průměrná. Někdy je nádobí trochu mokré (u kratších programů, nebo plastové nádoby) a je lepší ho při uklízení otřít utěrkou, nebo chvíli počkat až to v otevřené myčce doschne.

Beko DIS 26010 si poradí s All-in-one tabletami do myčky, stejně jako s tekutými, nebo práškovými prostředky. Má funkci Poloviční náplň. Tu zapnete tlačítkem a ušetříte část vody a energie potřebné na mytí. Hodí se, když chcete umýt jen trochu nádobí, které zaplní zhruba polovinu myčky.

Program Auto v kombinaci s čidly čistoty vody umí poznat, jak moc je nádobí špinavé a podle toho upravit délku mytí, aby bylo nádobí dobře umyté. Doba mytí i spotřeba vody a elektřiny se upravují průběžně podle toho, jestli je nádobí už čisté.

Umí nastavit poloviční náplň (zapíná se tlačítkem) – ušetříte tak trochu energií a vody. Díky senzoru čistoty vody zvládne v kombinaci s programem Auto odhadnout znečištění nádobí a podle toho upraví délku mytí a sníží, nebo navýší vodu a energie, které budou k perfektnímu umytí potřeba.

Spotřeba vody a energií je relativně nižší, což odpovídá menší myčce. Na druhou stranu jsou programy relativně delší. Běžný program trvá okolo 216 minut – tj. mírně přes 3,5 hodiny.

Beko DIS 26010 má 6 mycích programů a navíc ještě samočistící program.

NázevPopis programuZnečištěníTeplotaDélka (minut)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
EcoNejúspornější program mytí pro středně znečištěné každodenní nádobí, které jste nechali dlouho odstát. Jde zároveň o referenční program pro roční spotřebu elektřiny a vody.střední50 °C216110,83
AutoAutomatický program – sám zjistí míru znečištění nádobí a nastaví teplotu a množství vody i čas pro mytí. Vhodné pro všechny typy nádobí.střední a vysoké45 – 65 °C89-17510,0-13,60,95-1,4
IntensiveVhodné pro silně znečištěné nádobí, hrnce a pánve.vysoké70 °C13817,21,58
Quick and Clean (Rychle a čistě)Každodenní program mytí nádobí, při němž se středně znečištěné nádobí co nejrychleji umyje.střední70 °C589,41,12
Mini 30Pro lehce znečištěné každodenní nádobí, které je oškrábané nebo předumyté.malé35 °C309,60,75
PředmytíVhodné pro odstranění zbytků špinavého nádobí, které zůstane v myčce pár dní, a tedy zabrání vzniku nepříjemného zápachu.153,4
Samočistící programPro vyčištění myčky.7514,40,7
zpět nahoru ↑

Další funkce

Výbava myčky Beko DIS 26010 je průměrná, kromě vylepšení mytí umí odložený start. Dá se nastavit po 30 minutových krocích do 6 hodin a poté po hodinových krocích až do 24 hodin odložení startu.

zpět nahoru ↑

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 11 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,83 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,31 Kč:

(0,83 * 4) + (0,011 * 90) = 3,32 (elektřina) + 0,99 (voda) = 4,31 Kč

Tento údaj je orientační a závisí na množství nádobí, zvoleném programu, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

zpět nahoru ↑

Alternativa

Zvažte i funkcemi o trochu lépe vybavenou myčku Beko DSS 28020 x. Sice není plně vestavná, ale jen částečně integrovaná, ale má relativně lepší funkce a lépe myje i suší. Další alternativy můžete najít v testu s recenzemi myček zde.

Zjistit cenu myčky

6 Total Score

Plně vestavná úzká 45 cm myčka Beko DIN 26010 s dobrou kvalitou mytí a průměrnou kvalitou sušení. Doba mytí je delší, za to ale dostanete nižší spotřebu. Funkce má všechny základní, na které se nejspíše budete ptát.

Kvalita mytí
6
Kvalita sušení
5
Funkce
5
Spotřeba
6.5
Kvalita zpracování a designu
6.5
Délka mytí
7
PLUSY
 • Celkem dobře myje
 • Relativně nízká spotřeba
 • Cena
MÍNUSY
 • Je hlučnější
 • Trochu hůře suší
 • Dlouhé mytí
Přidejte svou recenzi
Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení