Recenze Beko DPS 7405 G B5

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

S rozměry 54 x 59,5 x 85 cm (hloubka v šířka x výška) nabízí zajímavou volbu pro menší prostory. Díky tomu ji také lze umístit na většinu předem plněných praček. Kapacita prádla je pro běžnou rodinu stále dostatečných 7 kg a objem bubnu 102 litrů. Energetická třída slušných A++. Třída účinnosti sušení je B. Důležitou informací je, že nemá na ovládacím panelu slovně napsané popisky, ale jen symboly. Zbytek parametrů a výbavy je podle očekávání. Můžete ji připojit na odpad nebo využít nádržku a vylévat ji ručně. Když je plná přístroj to signalizuje a pokračuje ve své práci až po jejím vylití. Signalizace se týká i zanesených filtrů, ty doporučujeme čistit každých pár sušících cyklů. Pokud je to vaše první sušička, budete překvapeni kolik toho dokáže zachytit. S čistými filtry navíc pracuje rychleji a vy tak šetříte energii.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie209 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu174 min
Počet programů12
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR134a
Hloubka54 cm
Šířka59,5 cm
Výška85 cm
Hmotnost49 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplňDélka (v minutách)Počet otáček
Bavlna – extra suchá7 kg1851 000
Bavlna – suché do skříně7 kg1741 000
Bavlna – na žehlení7 kg1401 000
Citlivá pokožka3 kg801 000
Košile1,5 kg601 200
Džíny4 kg1501 200
Denní4 kg1101 200
Sport4 kg1551 000
Express1 kg501 200
Jemné2 kg70600
Syntetika – suché do skříně3,5 kg70800
Syntetika – na žehlení3,5 kg60800

Jak suší

Zde není co zásadního vytknout. Na třídu B suší dobře a hlavně rychle. Při začátku programu vidíte informaci o jeho délce na displeji a v naprosté většině případů skončí dříve. Jestli máte se sušičkami zkušenosti, tak vás může nemile překvapit, že je o něco hlučnější. Jestli ji chcete mít v samostatné místnosti tak se o problém nejedná, skrze zavřené dveře slyšíte jen její předení. Jestli netrváte na žehlení každého kousku oděvu, tak můžete po vyjmutí ze sušičky rovnou věsit na ramínka nebo skládat do skříně. V této oblasti prostě Beko umí a může se rovnat s dražšími sušičkami typu Whirpool nebo AEG. Dobře si poradil i se starým ručníkem, který sloužil jako podložka pro otírání psa. Úplně všech chlupů ho sice zbavit nedokázal, ale naprostou většinu pryč dostal. A to jich na něm bylo požehnaně. Sušičky od Beka mají funkci odložený konec (místo odloženého startu). Určíte si v jaký čas má přístroj dosušit a on sám přizpůsobí čas začátku. Čas dokončení můžete takto zpozdit až o 24 hodin.

Zkušenosti

 • S ručníkem plným psích chlupů se poprala s dobrým výsledkem.
  Hlučnost je trochu nad průměrem.
 • Zvukový signál na konci programu je docela tichý.
 • Pokud se sami rozhodnete pro výměnu LED žárovky uvnitř bubnu, mějte na paměti, že je nutné koupit výrobek určený pro náročné podmínky. Musí zvládat vibrace i teploty nad 50°C.
 • Skoro stejná jako BEKO DS 7433 CS RX, která je jen o fous dražší a má pár výhod. Případně lze pár tisíc připlatit a mít Beko DS 7434 CS RX.
Zjistit cenu

Zajímá vás jaké jsou nejlepší sušičky prádla dle recenzí? Podívejte se na další článek.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
Beko DPS 7405 G B5

Konstrukcí a výbavou se jedná o skoro nachlup stejnou sušičku jako je Beko DS 7434 CS RX. Přesto doporučujeme raději nákup Beko DS 7434 CS RX. Má pár programů navíc, ale hlavně české popisky na ovládacím panelu. Zde jsou jen symboly. Cenový rozdíl je navíc jen pár stovek.

Sušení
8
Spotřeba
7
Rychlost
6
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • Levná
 • Dobře suší
 • Úsporná
MÍNUSY
 • Pozor na přeplňování
 • Nemá české popisky na ovládacím panelu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo