Recenze Beko DPY 8506 GXB1

Jde o jednu z nejoblíbenějších sušiček prádla na našem trhu. Jejím výrobcem je turecká společnost BEKO. To na první pohled nemusí vzbuzovat důvěru, ale jedná se o silně rostoucí a oblíbenou značku. A to po celé Evropě. Je to předem plněná kondenzační sušička, která má tepelné čerpadlo a invertorový motor. Samozřejmostí je energetická třída A+++ a možnost napojení na odpad. Tím se zbavíte povinnosti vylévat kondenzační nádržku na vodu po každých pár sušících cyklech.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176 kWh
Třída účinnosti kondenzaceA
Trvání standardního programu174 min
Počet programů17
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR290
Hloubka61 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost52,5 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno
zpět nahoru ↑

Programy

Beko jde cestou více programů, někteří výrobci jdou cestou méně programů a jejich úprav za pomoci přídavných funkcí. Vždy je nutné srovnávat schopnosti sušičky jako celku a ne jen na prostý počet programů.
NázevMaximální náplňDélka (v minutách)Počet otáček
Bavlna – extra suchá8 kg1841 000
Bavlna – suché na nošení8 kg1741 000
Bavlna – na žehlení8 kg1391 000
Noční8 kg2401 000
Citlivá pokožka3 kg951 000
Košile0,5 kg301 200
Džíny4 kg1171 200
Denně4 kg1001 200
Smíšené4 kg1101 000
Xpress1 kg491 200
Jemné2 kg50600
WoolProtect1,5 kg146600
Syntetika – suché na nošení4 kg75800
Syntetika – na žehlení4 kg59800
 • WoolProtect – určený pro svetry a výrobky z vlny.
 • Noční – dojde ke snížení hluku a prodloužení doby sušení.
 • Xpress – pro bavlněné prádlo, které bylo ždímáno při vysokých otáčkách.
 • Citlivá pokožka – pro dětské oblečení a alergiky.
 • Ventilace – dodatkový miniprogram, který nesuší ale po deset minut fouká na prádlo vzduch. Hodí se k odstranění zatuchlého pachu u dlouho skladovaného prádla.
 • Zabránění krčení – po dokončení standardního programu je prádlo každé dvě minuty otáčeno, aby se co nejvíce zamezilo pomačkání. Vhodné pokud ho musíte nechat v přístroji delší dobu.
zpět nahoru ↑

Jak suší

Když si dáte záležet na správném roztřízení prádla při praní a perete na menší počet otáček, tak po vysušení můžete většinu oblečení jen složit a dát do skříně. Použitý program byl extra suchá bavlna. Díky vestavěné automatice se doba sušení přizpůsobuje typu a objemu vloženého prádla. Můžete bez starosti použít pro pár kousků oděvů, brzy budou suché. Buben má velkou kapacitu 8 kg, doporučujeme v něm nechat cca 20% volného prostoru. Když je příliš plný, sušení trvá velmi dlouho. Prádlo má také tendence se více do sebe zamotávat a tak zůstávat místy mokré. Hlasitost je v pohodě do koupelny, ale pokud máte menší byt a budete ji mít zapnutou blízko u sebe při sledování televize, tak buď musíte výrazně zvýšit hlasitost a nebo sušit jindy. Mezi mínusy patří chybějící program pro sportovní oblečení a tichá signalizace konce programu. Když máte plnou hlavu starostí, snadno na sušičku zapomenete. Na druhou stranu z ní suché prádlo nikam neuteče 🙂 Díky excelentní energetické třídě patří mezi nejúspornější sušičky. Pokud perete a sušíte prádlo často, ušetříte během roku docela zajímavou částku. Motor je vybaven funkcí zpětného chodu – ten zmenšuje šanci na zamotání více kusů oblečení do sebe. Rozměry jsou standardní, s umístěním by neměl být žádný problém. Podle přiloženého návodu máte dokonce možnost přehodit otvírání dveří z jedné strany na druhou. zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Nemá pet program pro odstraňování zvířecích chlupů.
 • Nemá samostatný program pro funkční nebo sportovní oblečení. Budete si muset vystačit se syntetikou.
 • Zvuková signalizace při dokončení sušení je docela nevýrazná. Snadno ji přeslechnete.
 • V bubnu je LED osvětlení, které svítí cca půl minuty poté, co se otevřou dvířka. Nám to na vyndání prádla v noci bohatě stačilo.
 • Ikonky signalizující potřebu vyčištění filtrů a vylití nádržky na vodu zmizí poté, co otevřete dvířka.
Zjistit cenu V dalším článku najdete rady a tipy pro výběr sušičky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Beko DPY 8506 GXB1

Na svoji cenu velice kvalitní sušička, které je extrémně úsporná, nabízí valnou většinu funkcí a sušících programů a Beko na ni poskytuje prodlouženou záruku pět let (minimálně tomu tak bylo v době psaní tohoto článku). Pro ni se musíte v době do 14 dní od nákupu spotřebiče registrovat na stránkách výrobce a zaslat jim kopii účtenky nebo faktury. Rozhodně ji můžeme doporučit.

Sušení
8
Spotřeba
8.5
Rychlost
8
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • Vysoce úsporná
 • Dobře suší
 • Dvojitý filtr
MÍNUSY
 • Tichá signalizace konce programu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo