Recenze Beko DS 7434 CS RX

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Velmi podobná již dříve recenzované Beko DS 7433 CS RX. V čem se tedy liší? Na první pohled si všimnete jiného tvaru displeje, který je větší. Také lem okolo dvířek má stříbrnou barvu. To je z viditelných změn vše. Při podrobnějším zkoumání si můžete všimnout signalizace znečištěného kondenzátoru, kterou má Beko DS 7434 CS RX navíc. Drobné rozdíly jsou také mezi programy, u 7434 najde navíc osvěžení vlny a mix, pro bavlnu a syntetiku dohromady. Hlavní technické parametry, jako jsou rozměry, energetická účinnost nebo hlučnost jsou u obou stejné. Snad největší výhodou, která platila v době psaní tohoto článku, byla záruční doba. Pro Beko DS 7433 CS RX byla 2 roky a pro Beko DS 7434 CS RX 5 let! Na přesné podmínky se informujte u prodejce, protože akce ze strany Beka byla časově omezená a je otázkou zda bude platit i v budoucnu. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie209 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu174 min
Počet programů14
Hlučnost65 dB
Hloubka54 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost49 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshNe
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplňDélka (v minutách)Počet otáček
Bavlna – extra suchá7 kg1851 000
Bavlna – suché do skříně7 kg1741 000
Bavlna – na žehlení7 kg1401 000
Péče o děti3 kg801 000
Mix4 kg1201 000
Osvěžení vlny1,5 kg8600
Košile1,5 kg601 200
Džíny4 kg1501 200
Denní4 kg1101 200
Sport4 kg1551 000
Express1 kg501 200
Jemné2 kg70600
Syntetika – suché do skříně3,5 kg70800
Syntetika – na žehlení3,5 kg60800

Jak suší

Zde platí to stejné jako u již několikrát zmiňovaného bratříčka. Dobře odstraňuje chlupy domácích mazlíčků z oblečení. Prádlo je po sušení nadýchané a většinu z něj nebude potřeba ani žehlit. Pozor si však musíte dát na přeplňování bubnu. Když je přeplněný, tak má tendence se mačkat a sušení trvá výrazně déle. Platí to hlavně pro ložní prádlo, když je ho větší množství, snadno se do sebe může zamotat a nebude ani dobře usušené. Radši ho sušte na dvakrát pokud ho perete větší množství. Zatímco se jedna várka suší, druhá může odkapat z nejhorší vlhkosti a následné sušení bude levnější a rychlejší. Přístroj je vybaven senzorem, který upraví délku programu a když je prádla v bubnu méně, nedělá jí problém zkrátit výrazně délku sušení oproti časům uvedeným u tabulky s programy. Když chcete, aby sušení začalo později, třeba v době kdy jste v práci, je tu funkce odložený konec. Pomocí té nastavíte čas, kdy je program dokončen a to až o 24 hodin později. Jestli máte vlněné oblečení tak vás potěší rychlý a šetrný (800 otáček) program pro osvěžení vlněných oděvů.

Zkušenosti

 • Lze změnit směr otvírání dvířek.
 • Jako u všech sušiček Beko, je zvukový signál na konci programu velmi tichý.
 • Buben je osvětlený při otevřených dvířkách, ale zhasíná docela brzy.
 • Filtry se snadno vyndávají i čistí.
Zjistit cenu Nebo mrkněte na test dalších sušiček Beko (ale i Miele, AEG, Electrolux a dalších značek).
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Beko DS 7434 CS RX

Jak jsme zmiňovali v úvodu je skoro stejná jako DS 7433 CS RX. Nabízí stejně kvalitní sušení, energetickou úspornost a navíc několik programů a delší záruku (při koupi zkontrolujte zda ještě tato akce od Beka na 5 let záruky platí). Když přihlédnete k tomu, že stojí stejně jako několikrát zmiňovaný kolega ze stejné stáje, tak je lepší volbou.

Sušení
8
Spotřeba
8
Rychlost
6
Hlučnost
5
Výbava
6
PLUSY
 • Energetická třída A++
 • Má program pro vlnu
MÍNUSY
 • Pozor na přeplňování, pak její sušící schopnosti klesají
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo