Recenze Beko DS 7533 CS RX1

Sušička se 7 kilogramovou kapacitou Beko 7533 CS RX1 patří i díky tepelnému čerpadlu k velmi úsporným sušičkám na trhu. Její programová výbava je bohatá, zamrzí snad jen chybějící program Bavlna. Jak sušička dopadla v našem testování? Prozradíme v následující recenzi. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie159 kWh
Hloubka54 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost46 kg
Hlučnost65 dB
Počet programů16
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu165 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

Sušička kromě standardních programů jako je bavlna a syntetika disponuje celou řadou speciálních programů odpovídajícím specifickým druhům oblečení. Za všechny jmenujme třeba program Džíny. Rifle je potřeba před sušení v pračce vyždímat na maximální počet otáček. Dalším speciálním programem je program na sušení Sportovního oblečení. Program Expres kilogram prádla vysuší za 50 minut. U časových programů si můžete vybrat mezi délkami 30 minut a 45 minut. Při časových programech se prádlo suší podle nastaveného času, nikoliv podle úrovně sušení. Praktický je program Refresh, který prádlo bez foukání teplého vzduchu za 10 minut osvěží.
Název programuMaximální náplň (kg)
Bavlna na žehlení7
Bavlna eko7/3,5
Bavlna extra sušení7
Na žehlení syntetiky3,5
Syntetika eko3,5
Košile1,5
Džíny4
Denní4
Sport4
Expres1
Jemné2
Citlivá pokožka3

Funkce

Práci s pračkou i vysušeným prádlem vám usnadní několik užitečných funkcí:
 • Osvětlení bubnu – díky osvětlenému bubnu dobře uvidíte, zda jste některý kousek prádla v sušičce nezapomněli.
 • Dětská pojistka – pokud doma máte děti, jistě víte, že v určitém věku jsou displeje a tlačítka nejoblíbenější hračkou. Funkce Dětské pojistky však uzamkne veškeré ovládací prvky kromě tlačítka Zapnout/Vypnout, takže děti nemohou aktuální program přenastavit.
 • Zvuková signalizace – po dokončení programu vás sušička na tento fakt upozorní zvukovým signálem. Pokud nechcete, aby tento zvuk vydávala, můžete ho vypnout, případě upravit jeho hlasitost.
 • Koncový čas – funguje podobně jako odložený start s tím rozdílem, že nenastavujete čas, za který se má sušička spustit, ale čas kdy chcete, aby byl program u konce.

Jak suší

Sušička Beko DS7533 CS RX1 nejen dobře vypadá, ale také je úsporná. Jedná se totiž o kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem, která horký vzduch přeměňuje na elektřinu, čímž snižuje celkovou spotřebu. Sušičky s tepelným čerpadlem navíc suší při teplotách, které jsou až o 20 °C nižší, než kterými suší klasické kondenzační sušičky s elektrickým topným čerpadlem. Kromě toho tento model spadá do energetické třídy A+++ a může se pochlubit i třídou kondenzace A, což je nejvyšší možná třída. Z prádla dostane více jak 90 % vody. Její programové vybavení je pestré, postrádáme akorát program na sušení vlny. Jinak sušička nabízí programy speciálně pro košile, které se při sušení tolik nepomačkají, dále program pro rifle, jež musíte v pračce vyždímat na nejvyšší možné otáčky, program Citlivá pokožka na dětské oblečení a další. Kromě toho můžete využít i osvěžení zatuchlého prádla Refresh, který prádlo bez působení teplého vzduchu provětrá během 10 minut, nebo program Expres, který kilogram prádla vysuší za 50 minut. Z praktického hlediska oceníte osvětlení bubnu, takže se vám už nestane, abyste v něm kus oblečení zapomněli a také možnost dvířka osadit otvíráním nalevo či napravo. Této vychytávce na chuť přijdou všichni, kteří v koupelně bojují s nedostatkem prostoru. Sušičku je možné za pomoci vhodného mezikusu postavit na pračku. Ovládání pračky je z uživatelského hlediska přívětivé. Plusové body udělujeme za český popis na ovládacím panelu i ukazování zbývajícího času na displeji. Sušička má automatickou ochranu proti zmačkání a senzory sušení, které sušení upravují podle vyhodnocení zbývající vlhkosti. Zároveň výrobek umožňuje si nastavit časované sušení, během kterého se k úrovni vysušení nepřihlíží. Na nutnost vyčištění filtru či vylití zásobníku na kondenzát vás upozorní světelná výstraha. Nádoba na kondenzát se nachází v horní části vedle ovládacího panelu, takže je jeho obsluha snadná. Stejně tak je snadný přístup ke všem filtrům, které potřebují pravidelně čistit. Sušičku je možné připojit na odpad, takže vám ubude práce s pravidelným vyléváním kondenzátu. Za zmínku stojí také poměrně krátká doba referenčního programu, který trvá jen 165 minut. Z hlediska hlučnosti se pračka s hladinou 65 dB řadí k průměrným spotřebičům na trhu. Otestovali jsme pro vás několik dalších desítek sušiček. Zde najdete tu pravou. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Beko DS 7533 CS RX1

Sušička Beko DS 7533 CS RX1 uspokojí i náročnější zákazníky, pokud se obejdou bez programu Vlna. Díky nejúspornější energetické třídě a tepelnému čerpadlu jsou její náklady na provoz skutečně nízké. Potěší i kratší doba referenčního programu. Sušička disponuje vším, co moderní člověk od sušičky požaduje včetně možnosti závěsu dvířek na pravou nebo levou stranu.

8.3Hodnocení Covybrat.cz:
Sušení
9
Spotřeba
10
Rychlost
7
Hlučnost
5
Výbava
8
8.6Hodnocení od lidí:
Sušení
6
Spotřeba
10
Rychlost
10
Hlučnost
9
Výbava
8
PLUSY
 • provoz
 • programová výbava
 • záměna otevírání dvířek
MÍNUSY
 • chybějící program Vlna
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 4.3
  Sušení
  60
  Spotřeba
  100
  Rychlost
  100
  Hlučnost
  90
  Výbava
  80

  Susila jsem už několik praček na všech programech a ani jednou jsem prádlo nevytahla suche. Vždy bylo několik veci vlhkých. Povlečení na jednu pětinu a jeden polstar a dosusovat jsem musela zapnutím programu na 45 min.a i přesto jsem musela povlečení pověsit na susak, stále místy mokré. Tak tedy nevím,kde dělám chybu.

  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   mírně vlhké oblečení se může stát, ale to abyste po 45minutovém sušení navíc dosušovala na sušáku je divné. Jakou máte pračku a na kolik otáček ždímete?

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo