Recenze sušičky Beko DS8539TU

V této recenzi se zaměříme na sušičku Beko DS8539TU. Tato sušička je na trhu jedinečná hlavně díky funkci UV záření pro maximální čistotu prádla. Dále nabízí nejvyšší energetickou třídu, má 15 praktických sušících programů, například rychlý program pro osvěžení, program pro sportovní oblečení, tichý noční režim a samozřejmě programy vhodné na různé druhy textilií. Mezi další funkce patří například ochrana proti zmačkání prádla, dětský zámek, osvětlení bubnu a další. Chcete se o tomto modelu dozvědět více? V naší recenzi najdete praktické shrnutí všech potřebných informací.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176,8 kWh
Hloubka65,4 cm
Šířka59,7 cm
Výška84,6 cm
Hmotnost48 kg
Hlučnost64 dB
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu174 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR290

Programy

Sušička Beko DS8539TU nám nabízí 15 základních programů. Kromě standardních typů programů, jako jsou možnosti sušení bavlny, vlny, syntetiky, jemného prádla či džínoviny, nabízí tato sušička i jednu naprosto výjimečnou funkci – použití UV záření. To lze využít jak při procesu sušení, tak i k rychlému osvěžení prádla. Program UV HygieneShield, tedy jakýsi „hygienický štít“, vám zaručuje odstranění bakterií a virů.

Program Lůžkoviny/Peří se hodí na zimní bundy, vesty, polštáře a peřiny plněné peřím nebo syntetikou. Uživatelé potvrzují, že i staré lůžkoviny, které už ztratily své původní vlastnosti, jsou znovu načechrané a pocitově jako nové. Rychlý program Express trvá 30 minut. Program Outdoor/Sport využijete pro sušení dnes velmi oblíbeného funkčního oblečení, které vyžaduje speciální péči.

Tichý noční program je až o 50 % tišší než běžné programy. Automatická prevence zmačkání prádla zajistí pravidelné otáčení bubnu pračky do rána. Přestože je základní maximální hmotnost sušeného prádla (za sucha) až 8 kg, doporučení se mění v závislosti na programu. Více v následující tabulce.

Název programuKapacita (kg)
Bavlna8
Bavlna Eko8
Syntetika4
Smíšené (mix)4
Šetrné na vlnu1,5
Noční (tichý)9
Jemné2
Džíny4
Outdoor/Sport (Goretex)2
Lůžkoviny/Peří
Košile1,5
Express0,5
Express5
UV Hygienic Refresh6 kusů

Funkce

 • Odložený start, Koncový čas – Buď můžete nastavit začátek spuštění programu s odložením až o 24 hodin, nebo naopak zvolit koncový čas dle vašeho přání a sušička si začátek programu dopočítá.
 • Prevence vrásek (snadné žehlení) – I po skončení programu se v pravidelných intervalech buben stále otáčí, a to až po dobu dalších 8 hodin. Tím zabraňuje vytváření hlubokých „vrásek“ na suchém oblečení.
 • Nízká teplota – Tato funkce je dostupná díky tepelnému čerpadlu EcoGentle™. Je nutno ji aktivovat před zahájením programu. Trvání programu bude delší, ale prádlo bude vystaveno nižší teplotě – to zajistí udržení kvalit sušeného prádla (materiál, barva) a nižší spotřebu energie.
 • Dětský zámek (pojistka) – Pobíhá-li vám doma zvědavé dítko, oceníte funkci dětský zámek. Tu spustíte jednoduše stisknutím tlačítka zvukového signálu po dobu 3 sekund, stejně tak funkci i deaktivujete. Při zapnutém dětském zámku jsou funkční pouze tlačítka Zapnuto, Vypnuto a Výběr programu, ostatní ovládací tlačítka ani možnosti LED displeje nefungují.
 • Zvuková signalizace – Sušička vás upozorní zvukovým signálem na ukončení programu, na plnou nádržku na vodu nebo na nutnost očištění zaneseného filtru. Vylévat vodu a manuálně odstraňovat prach a žmolky z filtru je nutno téměř po každém sušení. Zvukové signály lze vypnout.
 • Osvětlení vnitřku bubnu– To je během manipulace s prádlem automatické. Osvětlení lze také zapnout kdykoliv během sušení, po chvíli se samo vypne.
Nejlepší pračka 2023, Nejpodrobnější TEST praček RECENZE & Jak vybrat

Nezávislý test 23 praček ️ S přední i horním plněním. ️ Která je vítěz testu a nejlepší pračka 2023? ️ Detailní recenze praček ️ TEST ZDE! ️ Návod jak vybrat nejlepší pračku....

Aktualizováno před 14 dny

Recenze – Jak suší?

Tato sušička je kondenzační, není tedy třeba složitě budovat odvod vlhkého vzduchu. Třída účinnosti kondenzace A znamená, že je sušička schopná zbavit prádlo až 90 % původní vlhkosti. Voda je odvedena do sběrné nádoby, kterou je třeba pravidelně vylévat. Druhou možností je napojení na odpad.

Sušička má moderní ProSmart™ invertorový motor. Ten podle výrobce zaručuje dlouhou životnost sušičky, nízkou spotřebu elektrické energie a tichý chod. Nerezový buben AquaWave® slibuje vysoce šetrné sušení i nejjemnějšího prádla (například silonu).

Doby, kdy ženy trávily u žehlicího prkna dlouhé hodiny, se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Ochrana proti mačkání prádla je zde automatická. Navíc je k dispozici samostatný program „Košile“ na sušení košil. Ten zajistí následné velmi snadné žehlení. Košile je však nutné vyžehlit ihned po skončení programu.

Program na sušení lůžkovin a peří je vynikající na zimní bundy, polštáře a peřiny. Sušička tento program zvládá opravdu dobře, tak, jak výrobce slibuje. Shodli se na tom i samotní uživatelé výrobku.

Nejoceňovanější funkcí této sušičky je ale jistě možnost použití UV záření, který má zajistit dokonalou čistotu prádla. Tato funkce je na trhu novinkou, za mě je to lákadlo na kupující, nejspíš také kvůli pandemii koronaviru. UV program použijete rovnou na sušení nebo v něm můžete suché prádlo pouze krátce osvěžit. Jedná se o oblíbený program refresh. UV záření zbaví prádlo bakterií a virů. Využijete ho hlavně na sušení novorozeneckého a dětského oblečení, látkových plen nebo desinfekci spodního prádla. I „obyčejné“ programy ale zbaví prádlo většiny prachu a žmolků. To dokazují zbytky nečistot usazené na filtru sušičky. Sušička má také ochrannou známku Allergy UK, tedy oficiální potvrzení o odstranění alergenů (prachu a roztočů) z prádla.

Manipulace se sušičkou je jednoduchá a ovládání je uživatelsky velmi přívětivé, řekněme logické. Svým designem a způsobem ovládání se nijak výrazně neliší od ostatních sušiček na trhu.

Velikost sušičky se pohybuje v běžných rozměrech (hloubka 65,4 cm, šířka 59,7 cm a výška nejméně 84,6 cm). Nejedná se tedy o užší slim verzi, která je charakteristická menší hloubkou, což ji předurčuje pro používání v menších koupelnách. Výška sušičky je nastavitelná pomocí výsuvných nožiček. Lze přikoupit univerzální Beko mezikus s výsuvnou poličkou pro bezpečné postavení sušičky na pračku. Smart funkce u tohoto modelu nehledejte. Pokud chcete sušičku ovládanou pomocí telefonu, sáhněte třeba po AEG FiberPro T9DBA68SC 3DScan. Je ovšem nutné počítat s cenou, která je jednou tak vysoká jako u Beko DS8539TU. Na druhou stranu však můžete počítat s kvalitním výrobkem a jeho dlouhou životností.

Srovnání s konkurencí

Ke srovnání jsme vybrali podobný model od stejné značky – sušičku Beko DS8512GX, která je levnější o zhruba 2 000 Kč.

V čem se modely shodují? Obě sušičky mají stejné tyto parametry – kapacita, energetická třída, třída účinnosti kondenzace, hlučnost (stejný motor), typ chladiva, šetrné sušení (tepelné čerpadlo EcoGentle™ a moderní provedení bubnu), kombinovaný filtr, možnost připojení na odpad, osvětlení bubnu. Obě postrádají chytré funkce, možnost otočení dveří a parní program.

V čem se liší? Levnější sušička nemá funkci UV záření. Nabízí jiný vysoce hygienický program, a to BabyProtect+, který suší prádlo při vyšší teplotě. Model DS8512GX nabízí navíc funkci FreshCaps – užití vonných kapslí Beko během sušení namísto aviváže. Rovněž je potřeba říci, že levnějšímu modelu chybí populární program pro sušení sportovního prádla, které vyžaduje specifický přístup pro zachování svých jedinečných vlastností. Rozdílný je také design obou sušiček, zatímco u DS8539TU dominují černé prvky v podobě otočného voliče a rámování dveří bubnu, DS8512GX působí díky kombinaci bílé a stříbrné elegantnějším a „čistším“ dojmem.

Beko DS8539TUBeko DS8512GX
Kapacita8 kg8 kg
Energetická třídaA+++A+++
Hlučnost64 dB64 dB
Počet programů1515
Program osvěženíano (navíc UV záření)ano
Vůně pro svěží prádloneano
Osvětlení bubnuanoano
Program outdooranone
Třída účinnosti kondenzace (kvalita sušení)AA
Orientační cena14 000 Kč10 000 Kč
Zjistit cenu

Zjistěte, jak vybrat nejlepší sušičku.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
Beko DS8539TU

Cenově se dnes většina sušiček pohybuje v rozmezí 10 – 20 tisíc korun. Můžeme tedy říci, že model Beko DS8539TU se nachází zhruba v polovině tohoto rozsahu. Dražší jsou sušičky, které mají navíc chytré funkce, jako je propojení s mobilní aplikací a ovládání na dálku. Jejich přínos je však poměrně malý. Všechny důležité parametry jsou na vysoké úrovni a to může být největší lákadlo. Beko je levnější značka a proto nelze zpracování srovnávat například s Boschem či podobnými značkami, ale za ně také zaplatíte více. Plusem této sušičky, tichý chod, rychlost, spotřeba a vysoce kvalitní vysušení prádla. Kromě toho láká i na výjimečnou funkco UV záření, ale to je za mě spíše marketingové lákadlo než důvod pro koupi sušičky.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
8
Hlučnost
6
Výbava
8
PLUSY
 • třída účinnosti kondenzace A
 • nízká cena
 • rychlost
 • spotřeba
MÍNUSY
 • nelze otočit otevírání dveří
 • levnější materiály
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo