Recenze Beko EDH 8634 CSRX

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Jestliže hledáte spojení kvality, nízké energetické spotřeby a snadného uživatelského ovládání, může být sušička Beko EDH 8634 CSRX tím pravým. Kromě toho, že je skutečně nenáročná na spotřebu, umožňuje také změnu zavěšení dvířek. Nesmíme také zapomenout na bohatou programovou nabídku a ovládání v češtině. Chcete vědět více? Stačí scrollovat dolů.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie159 kWh
Hloubka65,4 cm
Šířka59,7 cm
Výška84,6 cm
Hmotnost51 kg
Hlučnost64 dB
Počet programů16
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu193 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR134a

Programy

Sušička Beko EDH 8634 CSRX nabízí celkem 16 programů, pokud za program počítáme i sušení na držáku nebo časové programy. Speciální programy zde najdete pro děti, vlnu, ale také košile nebo džíny. Navíc, po zakoupení držáku je možné sušit i věci na něm. Užitečným programem je rozhodně možnost osvěžení (refresh), která prádlo provětrá, takže jej nemusíte ihned dávat do špinavého prádla, pokud tedy nevyžaduje praní.

Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna na žehlení8
Bavlna do skříně8
Bavlna extra suché8
Syntetika na žehlení4
Syntetika do skříně4
Smíšené mix4
Osvěžení
Košile 30 min.0,5
Jemné2
Citlivá pokožka3
Noční8
Expres1
Denní4
Džíny4
Vlna1,5

Funkce

Kromě bohaté nabídky máte na výběr ještě z několik funkcí, které vám proces sušení usnadní:

 • Zvukové varování – po dokončení programu se ozve zvukový signál, jehož intenzitu si můžete nastavit podle svých představ.
 • Nastavení úrovně suchosti – úroveň suchosti můžete nastavit ve třech úrovních, přičemž každá z nich se podepíše na délce trvání programu.
 • Čas ukončení – konec programu můžete odložit až o 24 hodin.
 • Dětský zámek – jeho aktivací uzamknete ovládací panel. Aktivní zůstanou pouze tlačítka On/Off.

Jak suší

Sušičku Beko EDH 8634 CSRX si řada uživatelů oblíbila nejen kvůli adekvátní pořizovací ceně, ale také díky popiskům a ovládacím prvkům, které jsou v češtině. Dostatečně velký LCD displej zobrazuje čas do konce, ale také nastavené funkce, případně chybová hlášení. Předností sušičky je možnost zaměnit otevírání dvířek. Záleží tedy pouze na vás, zda potřebujete, aby se dvířka otevírala doprava nebo doleva. To je jedna z velkých předností tohoto modelu. Celá řada konkurenčních výrobků tuto možnost nenabízí. Rozhodně nesmíme zapomenout zmínit skutečně nízkou spotřebu, která za rok činí pouze 159 kWh, což je oproti konkurenčním modelům se stejnou kapacitou skutečně málo. Podepisuje se na tom nejen nejúspornější energetická třída A+++, ale také tepelné čerpadlo, které přebytečné teplo převádí na energii, kterou využije pro sušení.

Díky němu může sušička pro sušení používat nižší teplotu vzduchu, což se odrazí na šetrné péči o prádlo. Z hlediska hlučnosti si sušička udržuje střední hlučnost. Neutrhne vám uši, ale není tichá tak, že byste o ní nevěděli. Plusové body přičítáme za program, který snižuje hlučnost sušení v noci až o 50 % oproti programu suchá bavlna pro uložení. Užitečné budou i krátké programy na 30 minut pro 2 košile nebo funkce osvěžení pomocí horkého vzduchu. Na své si přijde i oblečení pro děti nebo oblečení z vlny, které má vlastní šetrný program. V sušičce je možné sušit i na držáku, který je však potřeba si přikoupit zvlášť. Z hlediska uživatelského komfortu jsme již psali o popiscích v češtině, ale také musíme zmínit LED osvětlení bubnu, díky kterému budete dobře vidět, zda v bubnu nezůstaly menší kousky oblečení. Sušičku je možné díky vhodnému mezikusu postavit i na pračku (pokud mezikus nechcete, jde to samozřejmě i bez něj).

Tento model je možné napojit na odpad, takže se nemusíte zabývat vyléváním vody z kondenzačního zásobníku. Při sušení je možné za dvířka aplikovat vonné tablety pro provonění prádla. Jestliže prádlo ze spotřebiče nemůžete vytáhnout ihned po dokončení programu, můžete využít automatický systém proti zmačkání, který s bubnem pohybuje v pravidelných časových intervalech, takže se prádlo tolik nezmačká a bude snažší ho žehlit. Jediné co sušičce chybí k dokonalosti je program na sušení sportovního oblečení a trochu rychlejší proces sušení. To je však daň za nízkou spotřebu, pokud neperete (a nesušíte) několik praček denně, nemusí vás delší doba programu příliš trápit.

Zjistit cenu

Zjistěte, o kolika dalších sušičkách jsme již napsali.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Hodnocení Beko EDH 8634 CSRX

Sušička potěší příjemnou pořizovací cenou, bohatou nabídkou programů a ovládáním v češtině. Ideální kombinace pro náročné uživatele, kteří chtějí komfort a přitom požadují sofistikovanou programovou výbavu. Modelu nechybí funkce osvěžení, ale ani programy pro dětské oblečení nebo džíny. Potěšující je i noční program, který je tišší než klasické programy. Skutečným přínosem je i nízká spotřeba energie. Jediné, co můžeme spotřebiči vytknout, je absence sušícího programu pro sportovní oblečení a pomalejší doba sušení. Obdobná sušička od "známějšího" výrobce vás bude stát o 3 - 4 000 Kč víc. Zda se vyplatí jít do Beka a ušetřit, či zvolit Siemens, AEG nebo LG si už musí zvážit každý sám za sebe.

Sušení
9
Spotřeba
9.5
Rychlost
6
Hlučnost
6
Výbava
9
PLUSY
 • nízká spotřeba energie
 • změna směru otevírání dvířek
 • bohatá programová nabídka
 • ovládání v češtině
MÍNUSY
 • chybí program pro sportovní oblečení
 • delší doba sušení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo