Recenze Beko EDS 7534 CSRX

Hledáte levnou sušičku do 10 000 Kč, která má hloubku pod 60 cm? Potom pro vás může být zajímavé Beko EDS 7534 CSRX. Možná jste na ni již při svém průzkumu narazili a zjišťujete jaký je rozdíl oproti modelu Beko DS 7534 CSRX1. Zásadní rozdíl je jen jeden (a to ještě pro někoho) a to že u DS 7534 CSRX1 je možnost změnit směr otevírání dvířek. Nabídka programů a všechny ostatní důležité parametry jsou totožné.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie158 kWh
Hloubka58,9 cm
Šířka59,7 cm
Výška84,6 cm
Hmotnost44 kg
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR290
Počet programů16
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu174 min
Třída účinnosti kondenzaceA
zpět nahoru ↑

Programy

Na první pohled se může zdát, že je programů vysoký počet, ale v několika případech se jedná o kombinaci programu a stupně sušení. Takže je v důsledku v počtu programu srovnatelná s konkurencí a nijak nevybočuje. Stejně většina uživatelů využívá opakovaně jen pár z nich.

ProgramDoporučená kapacita (kg)
Bavlna na žehlení7
Bavlna Eco7
Bavlna do skříně7
Bavlna extra suché7
Syntetika na žehlení3,5
Syntetika do skříně3,5
Časový program
Osvěžení
Jemné1,5
Džíny (Jeans)4
Outdoor/Sport2
Mix/Denní4
Jemné/Košile1,5
Hygiene+5
Peřina/Péřové
Denní express0,5

Většina programů je asi jasná z názvu, ale pár z nich raději objasním.

 • Časový program – nastavíte interval v rozmezí 10 – 160 minut (po deseti minutách) a sušička je tuto dobu v provozu.
 • Osvěžení – někdy také známé jako refresh program. Za pomoci studeného vzduchu profoukne oblečení a zbaví ho případného zápachu.
 • Hygiene+  –  dlouhý program, který za vysoké teploty suší prádlo a tak ho zbavuje případných alergenů a bakterií. Pozor na prádlo náchylné na vysoké teploty, mohlo by dojít k jeho poškození.
 • Denní express – rychlý, půl hodinový program pro pár kousků oblečení.
zpět nahoru ↑

Funkce

Nastavení úrovně suchosti – je znázorněna za pomocí tří vlnovek (vypadajích podobně jako písmena „SSS“)

 • vlhké vypadá na displeji jako „-SSS
 • standardní je znázorněno jako „SSS
 • a extra úroveň sušení jako „SSS+

Zvukové varování – po konci programu následuje akustická signalizace. Lze vypnout, případně změnit hlasitost. Klasicky je přítomna i dětská pojistka a  odložený start. Trošku nečekaně je tu osvětlení bubnu. Ten má průhledná dvířka. Sušička je samozřejmě vybavena senzory vlhkosti, které upravují délku programu podle stavu prádla v bubnu.

zpět nahoru ↑

Jak suší

Když chcete sušičku pod 10 000 Kč, tak je Beko hned první na ráně. V nabídce mu konkurují značky typu Candy nebo Indesit, ty mají obvykle výrazně horší parametry. Podobně je tomu i v tomto případě. To co za svoje peníze dostanete je opravdu velmi zajímavé. Nutno podotknout, že s Bekem se pojí také historky o jeho horší spolehlivosti. Z informací co máme od spřátelených servisů k dispozici, opravdu vyplývá, že se do opraven dostávají relativně často. Na druhou stranu je nutné vzít v potaz fakt, že se jich také hodně prodá. Za mě je z pohledu spolehlivosti nehodnotím nijak špičkově, ale zároveň ani nemůžu říct, že by byly vyloženě špatné. Řekl bych, že takový průměr, což mi s ohledem na dobrou výbavu a rozumnou cenu přijde jako rozumná koupě.

Takže se nedivím, že je Beko v levném segmentu hodně prodávané, ale zároveň se mu v dražších modelech až tolik nedaří. Tam kupující často míří do vod typu AEG, Bosch či Siemens. Sušička dosahuje vynikající účinnosti sušení, která je označena v energetickém štítku známkou A. Velmi dobře u ní funguje automatické přizpůsobení času sušení podle vlhkosti prádla. To skutečně dokáže výrazně zkrátit čas sušení, pokud je prádla v bubnu méně nebo je dobře vyždímané z pračky. Právě tato automatika někdy u levnějších přístrojů „zlobí“. Z nestandardní výbavy stojí za zmínku osvětlení bubnu. To je při této cenovce skutečně unikát. Ostatní výbava už je standardní. Možnost odvodu kondenzátu do odpadu (hadice přibalena), jednoduché ovládání a bohatá nabídka programů.

Prádlo suší dobře, odstraňuje žmolky a zvířecí chlupy z oblečení. Možná se ptáte i na nějaké nevýhody. Existují i tišší sušičky (většinou také dražší). Nelze změnit směr otevírání dvířek. To případně umí Beko DS 7534 CSRX1, které je lehce dražší. Nemá extra výbavu typu parního programu, propojení s mobilním telefonem nebo automatické čištění kondenzátoru. On ho asi nikdo při této cenovce očekávat nebude, ale zmínit to musím. Zvukové upozornění na konec sušení je dost tiché. Jak vidíte nevýhody, jsou poměrně specifické a spoustě uživatelů ani jako nevýhody přijít nemusí. S čímž naprosto souhlasím.

Zjistit cenu

Zajímají vás raději sušičky do 15 000 Kč?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Hodnocení Beko EDS 7534 CSRX

Jak je z předešlého textu nejspíš jasné, za necelých deset tisícovek nabízí přístroj skutečně hodně. Takže pokud vám nevadí některý z jeho drobných nedostatků, případně nemáte obavy (či špatnou zkušenost) se značkou Beko a chcete levnou a zároveň výkonnou sušičku, rozhodně ji do svého výběru zařaďte.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
6
Hlučnost
5
Výbava
6
PLUSY
 • slušné parametry
 • kvalitní sušení
 • nízká cena
MÍNUSY
 • až na osvětlení bubnu je výbava spíše základní
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo