Recenze sušičky Beko EDS7512CSGX

Sušička prádla Beko EDS7512CSGX je spotřebič, který vám pomůže usušit běžné i náročnější kousky z vašeho šatníku díky široké nabídce programů. Potěší vás nízkou spotřebou elektrické energie a stejně jako všechny moderní sušičky dokáže zkrátit sušící cyklus podle druhu materiálu. Její cena je extrémně zajímavá, když k tomu přidáte slušnou výbavu a i velmi zajímavou účinnost sušení, tak se zdá opravdu lákavou. Kvalitou zpracování a použitými materiály se nemůže rovnat luxusním modelům, nicméně žádná tragédie to není. Detaily jsme rozepsali v následující recenzi kondenzační sušičky prádla Beko EDS 7512 CSGX.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie159 kWh
Hloubka56,8 cm
Šířka59,7 cm
Výška84,6 cm
Hmotnost44 kg
Hlučnost65 dB
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu165 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR290

Recenze Beko EDS7512CSGX

Kondenzační sušička Beko má 15 programů, mezi kterými naleznete takové pro sušení většiny kousků vašeho prádla (košile, džíny, trička, sportovní oblečení, prostěradla). Pokud vypnete otáčení bubnu, lze vysoušet dokonce i boty. Mezi materiály, které můžete do sušičky dát, patří bavlna, syntetické tkaniny ale i hedvábí. Maximální objem prádla je 7 kg. Nicméně u různých programů se toto číslo liší, jak můžete vidět v níže uvedeném přehledu všech programů.

Programy

Dva základní programy pro bavlnu a syntetiku nabízí možnost ,,na žehlení“ nebo ,,do skříně“. První ze jmenovaných nechá prádlo mírně vlhké, takže vám usnadní jeho následné žehlení. Zatímco u druhého se s žehlením nemusíte dále otravovat a po vytažení z bubnu můžete rovnou skládat do skříně. Program extra suchá bavlna je vhodný pro ložní prádlo nebo ručníky, které jsou většinou vyrobeny ze silnějších vláken a vyžadují tak delší čas sušení.

Pro náročné materiály, jako je hedvábí nebo prádlo určené k ručnímu praní, využijete program s názvem Jemné, který suší při snížené teplotě. Určitě oceníte taky vychytávku v podobě programu Refresh, který dokáže osvěžit již nošené oblečení nasáté různými pachy. Bohužel ne zcela dokonale, ale k tomu se ještě dostanu. V nabídce nechybí ani rychlý program expres 30 minut.

Sušička má senzory sušení – jsou šestým smyslem sušičky. Neustále kontrolují zbytkovou vlhkost prádla a teplotu sušení, kterou porovnávají s nastaveným programem. Díky tomu může dojít ke zkrácení nebo prodloužení sušení. To je standard u všech moderních sušiček.

 

Název programuKapacita v kg
Bavlna na žehlení7
Bavlna do skříně7
Bavlna extra suché7
Syntetika na žehlení3,5
Syntetika do skříně3,5
Denní4
Sport4
Osvěžení
Časové programy
Jemné2
Smíšené (Mix)4
Citlivá pokožka (Baby Protect)3
Džíny4
Košile1,5
Expres 30 min.0,5

Funkce

Kromě výše zmíněných programů vám sušička prádla Beko EDS7512CSGX může nabídnout i další užitečné funkce:

 • Odložený start – umožňuje nastavit ukončení sušení až o 24 hodin
 • Refresh – osvěží již nošené oblečení bez toho aniž by se muselo prát v pračce.
 • Dětská pojistka – sloužící k uzamknutí tlačítek je nezbytná pro všechny rodiče.
 • Proti pomačkání – tuto funkci využijete hlavně, pokud nemůžete prádlo ihned vytáhnout. Buben se až 8 hodin po ukončení sušení bude sám pohybovat a zabrání tak pomačkání.
 • Vůně – do sušičky můžete vkládat vonné kapsle FreshCaps, které jsou vhodné místo aviváže. Prádlo provoní a změkčí. Jejich výdrž je 30 cyklů sušení.
 • Osvětlení bubnu – vám má usnadnit hlavně vytahování usušeného prádla a zamezit ztrácení ponožek. Drobnost, která je však většinou doménou dražších modelů.

Jak suší?

Beko EDS7512CSGX patří mezi kondenzační sušičky. V praxi to znamená, že při fungování ohřívá buben a vytvořená pára kondenzuje na vodu, která se sbírá do speciální nádoby nebo přímo odtéká do odpadu. Důležitým faktorem pro výběr takového spotřebiče je třída účinnosti kondenzace. Ta je zde nejvyšší A, tedy že účinnost sušení je více než 90 % při standardním programu. V tomto ohledu se vyrovná i výrazně dražší konkurenci. Po vytažení je prádlo suché a nadýchané. Stejně jako všechny sušičky dokáže odstranit z prádla zvířecí chlupy a žmolky.

Již zmiňovanou výhodou jsou senzory sušení. Tato šikovná vychytávka v bubnu neustále měří zbytkovou vlhkost oblečení a taky teplotu sušení. Díky toho sama upravuje délku zvoleného programu tak, abyste vytáhli suché prádlo nebo aby se naopak nepřesušilo, pokud jste zvolili program pro snadné žehlení. Nerezový buben je navržen tak, aby byl co nejvíce šetrný ke všem materiálům. Aspoň to tvrdí výrobce. V praxi se bubny jednotlivých značek příliš neliší. Umožňuje i sušení jemných textilií jako jsou silonky nebo hedvábí. Do bubnu je zabudováno LED osvětlení pro snadnější plnění a vytahování prádla. Je však otázkou, zda toto vylepšení opravdu využijete. Ale je to příjemná drobnost.

Pro spotřebič budete potřebovat prostor o rozměrech 84,6 x 59,7 x 56,8 cm (výška x šířka x hloubka). Nicméně je vždy nutné připočíst několik centimetrů vzadu a po stranách, aby bylo umožněno dobré ochlazení, tedy i fungování. Minimálně 5 cm na každé straně, raději o něco více. V manuálu k sušičce Beko EDS7512CSGX najdete také návod na zapojení. Taky je doporučeno umístit jí do dobře odvětrávané místnosti. Pokud v koupelně zápasíte s místem, mohlo by se vám hodit její možnost montáže nad pračku.

Můžete ji jen tak položit na pračku, nebo využít mezikusu. K tomu budete potřebovat vědět, jaký mezikus pod Beko EDS7512CSGX můžete použít. Jedná se o tyto: Beko mezikus s rovnou lištou mezi pračku nad 45 cm hloubky a mezikus s výsuvnou poličkou SKWS54 pro sušičky s hloubkou skeletu 54 cm.

Praktická je i možnost zapojení do odpadu (opět běžné pro všechny sušičky), kdy se nebudete muset starat o vylévání zásobníku na vodu po každých pár cyklech sušení. Hlučnost přístroje je 65 dB, což je průměrná hodnota mezi sušičkami. Nicméně mnozí uživatelé si na její hlučnost stěžují. Pokud nemáte možnost umístit pračku do sklepa nebo odlehlé místnosti a jste citliví na hluk, doporučuji zvážit i jiný model. Nejtišší modely mají hlučnost okolo 60 dB, nejhlučnější zase  okolo 70 dB. Ačkoliv se rozdíl pár decibelů nezná mnoho, v praxi je to citelný rozdíl.

Ovládání je snadné a intuitivní pomocí otočného kolečka a LCD displeje. Potěší i popis v českém jazyce. Výběr z 15 programů převážně pro bavlnu a syntetiku je plně dostačující. Jemné materiály, vlnu a boty můžete sušit nastavením časového programu při nižších teplotách, nicméně speciální koš na ně si budete muset dokoupit. Zklamáním je program Refresh (osvěžení), který prádlo plně nezbaví zápachu z cigaretového kouře. Jiné značky ho mají účinnější. Do bubnu můžete vložit maximálně 7 kg prádla. Pokud máte početnější domácnost, nejspíš užijete větší kapacitu.

S pravidelným používáním se pojí také pravidelná údržba sušičky Beko EDS7512CSGX. Po každém použití je nutné vyčistit filtr na textilní vlákna. Naštěstí jde o jednoduchou záležitost, kterou zvládnete do pár minut. Filtr je nejdříve nutné vyndat a po rozložení všechny jeho části otřít vlhkým hadříkem. Pro dokonalejší odstranění vlasů a vláken můžete také použít sprchu nebo vysavač. Po oschnutí filtr vraťte zpátky na původní místo. Pro správné fungování je navíc doporučeno několikrát do roka očistit senzory vlhkosti a výparník.

I když je sušička vysoce účinná, občas se vám může stát, že z ní budete vytahovat vlhké prádlo. Tento problém lze řešit několika způsoby. Nejdříve je dobré se zaměřit na zvolený program. Pokud jste správně vybrali podle materiálu, zkuste příště akorát prodloužit délku sušení, v opačném případě zvolte program pro jinou textilii. Předejít vlhkému prádlu můžete už při praní a to zvýšením otáček u ždímání. Pokud ani jedna z předchozích rad pro vás nefunguje, na vině může být také špatné rozložení prádla v sušičce. Důležité je buben nepřetěžovat a oddělit od sebe jednotlivé kousky oblečení.

Zjistit cenu

Hledáte sofistikovanější sušičku prádla?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score
Beko EDS7512CSGX

Pokud od své sušičky nečekáte zázraky, ale jen dobře usušené a nezničené prádlo, je Beko EDS7512CSGX vhodná právě pro vás. Za poměrně nízkou cenu dostanete účinnou sušičku s menším objemem, která zaujme širokým výběrem programů. Má i solidní výbavu a lehce nadprůměrnou hlučnost.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
7
Hlučnost
5
Výbava
7
PLUSY
 • nízká cena
 • úspornost
 • dobře suší
MÍNUSY
 • program refresh
 • lehce vyšší hlučnost
 • nízká cena má svoji daň na použitých materiálech
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo