Recenze BEKO FWUE 7736CSX0C

Volně stojící automatická pračka z řady Superia od Beka vám za dostupnou cenu přinese do domácnosti skvělou péči o prádlo. Vypere jej až 7 kg a nabídne 14 různých programů, nechybí jí parní funkce, kvalitní ProSmart invertorový motor s 10letou zárukou ani moderní vychytávky jako dálkové ovládání propojením přes Bluetooth, nebo možnost stahování dalších programů. Podrobněji jsme se koukli na její kvality. Níže se o nich dozvíte více.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita7 kg
Otáčky1400
Hlučnost ždímání73 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4500 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka49 cm
Počet programů14
Délka základního programu220 minuty

Představení

Značka Beko se na českém trhu těší velké oblibě. V jejím portfoliu najdete snad všechny domácí spotřebiče, kterým nechybí moderní design, cenově dostupné řady a také moderní technologie. Původně turecká společnost vyrábí spousty spotřebičů i na praní a sušení.

Pračka označená FWUE 7736CSX0C patří se svou hloubkou 49 cm mezi slim varianty. I přes štíhlé tělo má obstojnou 7kg kapacitu bubnu, přívětivou „Déčkovou“ spotřebu (ve starém stylu označování by spadala do kategorie A+++), docela tichý provoz a parní funkce, které usnadní žehlení a zbaví prádlo alergenů, virů i bakterií.

PROGRAMY

Kromě 14 klasických programů, jsou k dispozici i další, které jsou ke stažení přes aplikaci HomeWhiz.

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna70-901 400
Bavlna ECO70-601 400
Syntetika30-601 200
Jemné30-40800
Extra rychlé praní70-901 400
Extra rychlé praní + Fast+20-901 400
Ruční praní1,50-401 200
Tmavé prádlo30-401 200
Outdoor a sport30-401 200
Odstranění skvrn3,530-601 400
Hygiene / Děti, alergici720-901 400
Péřové oblečení1,50-601 000
Košile30-60800
Čištění bubnu90600

Programy je dobré volit vždy v závislosti na objemu prádla, jeho materiálu a doporučení na štítku.

Obrovskou výhodou této pračky a zároveň zjednodušujícím prvkem ovládání jsou české popisky hned u programovacího kolečka. To nebývá úplně obvyklé a u spousty praček se setkáte jen s anglickými popisky.

Vhod přijde Eco program na bavlněné prádlo, se kterým vyperete plnou kapacitu s nižší spotřebou vody i energie. Pro případy, kdy je potřeba rychle přeprat oblíbený kousek oděvu, určitě bodne krátký Fast+ program. Zkrácení času praní si můžete donastavit i u více programů díky funkci Rychlé praní + a na konec některých programů můžete přidat načechrání párou.

Pára, kterou pračka umí při praní používat je výhodná pro odstraňování skvrn, pro praní prádla dětí, alergiků a hygienickou ochranu oděvů. Pračka byla schválena Britskou asociací alergií a získala označení „Allergy UK Seal of Approval“.

Pro milovníky sportování a outdooru je praktický program Outdoor a sport který se šetrně postará o funkční oblečení. K tomu doporučujeme využívat i speciální prací prostředky.

Doplňkové funkce

Pračka vám kromě vychytaných programů nabídne i další vychytané funkce.

 • SteamCure – Parní funkce. Pára se dostane hluboko do tkanin, dobře odstraní skvrny, prádlo dezinfikuje a načechrá.
 • StainExpert – Kombinací různých teplot a speciálních pohybů bubnu dobře odstraní až 24 druhů skvrn.
 • Aplikace HomeWhiz – v ní můžete stahovat další specifické prací programy, získat rady a návody na praní a také díky ní pračku dálkově ovládat. (Plné využití aplikace je k dispozici po vytvoření registrace).
 • Bluetooth a dálkové ovládání – propojením aplikace HomeWhiz a pračky přes Bluetooth lze smartphonem spotřebič dálkově ovládat. Úkony, které byste prováděli na pračce, pak můžete provádět přes smartphone. Pozor, pokud budete pračku ovládat na dálku, přímo na pračce pak můžete ovládat pouze zapnutí, vypnutí a sledování stavu.
 • Fast plus – díky této funkci lze některé programy zkrátit až o polovinu času. Pochopitelně za cenu vyšší spotřeby energie.
 • AddXtra – umožní přidání prádla i po zahájení programu, bez dlouhého čekání na otevření dvířek. Funguje jen v začátku některých programů.
 • Aquawave – speciální tvar vnitřku bubnu pračky navržený tak, aby neponičil ani jemné prádlo, ale důkladně vypral. V reálu spíše marketingové prohlášení než reálný rozdíl vůči konkurenci.
 • DrumClean – program pro čištění vnitřku pračky, který odstraní usazené nečistoty.
 • GentleCare – pro jemnou péči o materiály náchylné k poškození. Vhodné pro praní šatů, halenek a košil. Používá speciální šetrné pohyby bubnu.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel a ochrání jej tak před nechtěným naprogramováním zvědavými dětmi.
 • Odložený start –  spuštění programu lze odložit až o 24 hodin.
 • Tichý režim – sníží hlučnost spotřebiče, takže můžete prát třeba i v noci.

Jak pere

Automatická předem plněná pračka od Beka určitě postačí běžné rodině. Se 7kilovou kapacitou bubnu toho vyperete dost najednou a díky Eco programu i úsporně. Úzké tělo umožní pračku napasovat i do menších koupelen, kde se bude hezky vyjímat i její moderní vzhled. Bílé tělo doplňují černé a šedé prvky a na přehlednosti pro uživatele přidává LCD displej. Praktické jsou české popisky u ovládacího kolečka, a praní bude opravdu jednoduché díky 14 přednastaveným programům, které navíc můžete přes chytrou aplikaci rozšířit o další. Což je bohužel limitující pro uživatele, kteří nemají chytrý telefon. Ti bohužel neocení ani možnost dálkového ovládání pračky propojením přes Bluetooth. Na druhou stranu je to dnes už asi jen minimum lidí, které tento faktor omezuje.

Na to, že pračka nepatří mezi nejdražší, oplývá spoustou vyspělých funkcí a technologií. Například parní funkce, které jsou vhodné pro odstraňování skvrn, dezinfekci prádla a také pro snadnější žehlení. Speciálně tvarovaný buben zaručí šetrné zacházení s prádlem, možnost rychlého praní vám ušetří čas a až 1 400 otáček zatočí s prádlem tak, aby bylo dostatečně připravené k sušení na věšáku, protože v něm zůstane jen asi 53 % vlhkosti.

Praním nebudete rušit všechny sousedy. Pračka je vybavena opravdu kvalitním invertorovým ProSmart motorem, který je tichý, výkonný a šetří spotřebu energie. Jeho kvalitu potvrzuje i 10letá záruka, kterou k pračce získáte po registraci spotřebiče na webu výrobce. Hlučnost je 55 dB při praní a 73 dB při ždímání. Při nočním režimu počítejte s cca 4 dB dolů. To jsou průměrné hodnoty.

Zkušenosti

 • Pokud chcete dokonale vyprat hodně speciální věci (závěsy, měkké ručníky), využijte možnost stažení dalších programů přes chytrou aplikaci.
 • Prodlouženou záruku na 10 let získáte po registraci na webu, max. 90 dnů po zakoupení spotřebiče.
 • Pro snadnější žehlení přidejte na konci programu páru.
 • Pračka je sice úzká ale v omezených prostorech nezapomeňte, že musí jít otevřít také celá dvířka, pro snadné naložení a vyložení prádla.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (7 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh.

 • Spotřeba elektřiny: 0,69 kWh.
 • Spotřeba vody: 45 l.

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,69 * 4) + (0,045 * 90) = 2,76 + 4,05 = 6,8 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

To jsou s ohledem na kapacitu pračky průměrné hodnoty.

Zjistit cenu

Potřebujete pračku s větší kapacitou bubnu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
Beko FWUE 7736CSX0C

Pračka Beko FWUE 7736CSX0C hrdě obstojí v konkurenci spotřebičů podobné cenové třídy. Nabídne jednoduchou obsluhu, moderní chytré funkce i páru, která se o prádlo postará šetrně a maximálně hygienicky. Uživatele u ní určitě potěší české popisky a kvalitní motor s dlouhou zárukou.

Praní
9
Ždímání
7.5
Programy
8
Hlučnost
6.5
Výbava
5
Spotřeba
7
PLUSY
 • české popisky programů
 • možnost stažení dalších pracích programů
 • propojení přes Bluetooth s chytrou aplikací
 • slim provedení
MÍNUSY
 • jen 7kg kapacita bubnu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo