Recenze Beko HDF 7412 CSRX

Pokud nepatříte mezi náročné uživatele, kteří si potrpí na design a moderní funkce, může pro vás být tato sušička tou pravou. Je dostupná ve slim provedení (mezi slim sušičkami takový výběr není, takže každá další nabídku příjemně rozšiřuje) s kapacitou 7 kg. Ideální volba pro menší rodiny a do menších bytů, třeba těch panelákových. Výrobek rozhodně neurazí, ale také nenadchne. V základu spolehlivě vysuší, ale nic víc asi nečekejte. Na druhou stranu je za k dostání za poměrně příjemnou cenu. Stojí však za nákup? Pojďme to společně zjistit.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie212 kWh
Hloubka50,8 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost41 kg
Hlučnost65 dB
Počet programů14
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu179 min
Třída účinnosti kondenzaceB
Typ chladivaR290

Programy

Sušička Beko DHF 7412 CSRX nabízí 14 programové plus možnost časových programů. Kromě typických programů, mezi které patří bavlna a syntetika se můžete těšit na možnost osvěžení, hygiena+ vhodná především pro děti a alergiky, džíny nebo sušení péřových věcí. V nabídce chybí možnost sušení vlny či bot, jelikož tyto věci vyžadují sušení na sušáku, který pro tento typ sušičky není dostupný. Potěšující je krátký program denní express, který malou náplň prádla vysuší již za 30 minut.

Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna na žehlení7
Bavlna eko7
Bavlna do skříně7
Bavlna extra suché7
Syntetika na žehlení3,5
Syntetika do skříně3,5
Osvěžení
Jemné/košile1,5
Džíny4
Outdoor sport2
Mix/denní4
Hygiene+5
Peřina/péřové1 ks
Denní express0,5

Funkce

Moderní sušení se dnes neobejde bez celé řady přídavných funkcí, které práci s prádlem usnadní. Jaké funkce nabízí tento model?

 • Bzučák – je možné si aktivovat či deaktivovat zvukovou výstrahu.
 • Čas ukončení – ukončení programu je možné odložit až na 24 hodin.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel kromě tlačítka On/Off

Jak suší

Sušička Beko HDF 7412 CSXR se řadí spíše do střední až nižší cenové kategorie, což se odrazí na designu i vybavení sušičky. Z hlediska designu se nejedná o žádnou perličku nebo skvost vaší koupelny. Vzhled je spíše tradiční, neurazí, ale ani nenadchne. Pochválit však musíme i ovládání, které je především díky popisům v češtině velmi snadné. Sušička navíc nedisponuje ani přílišnou nabídkou funkcí nebo nastavení, takže při používání nemusíte dlouze studovat návod. Další výhodou je možnost sušičku napojit na odpad, jelikož součástí balení je i odtoková hadice. Nemusíte se tedy starat o vylévání nádoby na kondenzát. Výrobek je opatřen tepelným čerpadlem, které přebytečné teplo převádí na energii, již využije pro sušení. Díky tomu ušetříte na nákladech za elektřinu.

Další výhodou je to, že díky tepelnému čerpadlu sušička nemusí pro sušení využívat tak vysoké teploty, takže chrání vaše prádlo. Je ovšem nutné počítat s tím, že model spadá do energetické třídy A++, takže je jeho spotřeba o něco vyšší než u modelu energetické třídy A+++. Nejedná se o žádnou tragédii, přestojí stojí za srovnání, zda se vám v dlouhodobém srovnání nevyplatí sušička s lepší energetickou třídou. Čím více ji plánujete používat (třeba když máte malé děti), tím víc se nabízí úspornější model. Trošku nevýhodou je to, že sušička nemá program pro sušení vlny a není dostupný ani sušák vlny či bot, takže tyto výrobky v ní neusušíte. Z hlediska hlučnosti při práci spadá výrobek do střední kategorie.

Není hlučná, ale také není super tichý. Co ovšem rozhodně stojí za zmínku je slim provedení, díky kterému je instalace možná i do menších koupelen. A to je upřímně i její hlavní výhodou. V segmentu „klasických velikostí“ mnoho zajímavého nepřináší. U úzkých sušiček je však výběr výrazně menší a navíc je jasné, že kvůli menší velikosti přicházejí na řadu i kompromisy u funkčnosti či parametrů. Sušička disponuje osvětlením bubnu, odloženým startem a dětskou pojistkou. Zmínit musíme také program osvěžení a chytrou inteligenci, která náplni přizpůsobí sušící program. Z hlediska funkcí není tento model příliš nadupaný, nabízí spíše základní výbavu.

Práci s ním si tedy užijí méně nároční uživatelé. Do sušičky je možné ukládat kapslové vůně, které se uloží dolů do posledního filtru. U tohoto typu je potřeba pravidelně čistit filtr, aby byl zajištěn konstantní výkon. Bez vyčištěného filtru trvá sušící program výrazně déle. Kromě toho že musíte déle čekat vás to stojí i více na spotřebě elektrické energie. To je důvod, proč doporučuji čištění nepodceňovat. Na nutnost vyčistit filtr či vyprázdnit nádobu s kondenzátem vás výrobek upozorní pomocí ikon.

Zjistěte, jak v našem testování dopadly další SLIM sušičky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
Beko HDF 7412 CSRX

Sušička je vhodná pro méně náročné uživatele, kteří se spokojí se základním vybavením a zejména pro ty, kteří potřebují ušetřit prostor. Model má totiž slim provedení. Kapacita 7 kg jej předurčuje spíše do menších rodin. Z hlediska funkcí navíc nemá příliš mnoho co nabídnout. Standardem je odložený start nebo dětská pojistka. Potěšující je osvětlení bubnu (při této ceně není standardem) a inteligentní mechanismus, který sušicí program upraví podle náplně (ten je naopak poměrně běžný).

Sušení
8
Spotřeba
6
Rychlost
6
Hlučnost
5
Výbava
6
PLUSY
 • pořizovací cena
 • odtok i do odpadu
 • slim provedení
 • české popisky
MÍNUSY
 • chabá výbava
 • vyšší spotřeba
 • vzhled
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo