Recenze Beko HTE 7736 CSXCW

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud uvažujete o koupi pračky se sušičkou, ale máte omezenější rozpočet, může pro vás být model Beko HTE 7736 CSXCW dobrou volbou. Patří mezi ty levnější spotřebiče ve své kategorii. Nabízí široký výběr programů, propojení skrze Wi-Fi, parní praní i speciální ochranu proti zmačkání prádla. V čem na ní výrobce šetřil? Pojďme se na tento model podívat podrobněji.

Parametry

Kapacita praní7 kg
Kapacita sušení4 kg
Energetická třída - praní a sušeníD
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů69 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů216 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů3400 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů5000 l
Hlučnost při praní56 dB
Hlučnost při ždímání75 dB
Hlučnost při sušení64 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka50 cm
Provedení slimne
Maximální počet otáček1400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)219 minuty
Počet programů (praní i sušení)14
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ne
Praní90
Sušení a ždímání70
Programy60
Hlučnost40
Výbava65
Spotřeba65

Představení

Dnes si povíme víc o pračce se sušičkou Beko  HTE 7736 CSXC. Tento spotřebič je vhodný do každé domácnosti, která má omezený prostor, přitom se však sušičky nechce vzdát. Tento kousek ale nepatří do skupiny slim praček, proto počítejte s její klasickou hloubkou. Rozměry činí 85 x 60 x 50 cm. I vzhledem k standardnější velikosti může překvapit nízká kapacita. Při praní můžete dovnitř vložit maximálně 7 kg prádla, při sušení pak pouze 4 kg. Tento kousek je tedy vhodný spíše pro méně početnou domácnost. Co určitě nepotěší je absence Aquastopu – ochrany proti přetečení. Je však běžné, že levnější spotřebiče tuto ochranu postrádají.


O bezproblémové fungování se stará invertorový motor, na který však Beko neposkytuje žádnou prodlouženou záruku. Motor navíc není zrovna z nejtišších, ačkoliv výrobce inzeruje speciální technologii odhlučnění SilentTech. Takže se spíše jedná o marketingový slogan, než reálný přínos. Větší hlučnost je tak dalším mínusem tohoto modelu. Při praní dosahuje hlučnosti 56 dB, při odstřeďování 75 dB a při sušení 64 dB. Na trhu rozhodně seženete modely s lepšími hodnotami.

Ačkoliv se jedná o levnější spotřebič, máte možnost připojit ho přes Wi-Fi do vaší chytré domácnosti. To oceníte zejména při dvou věcech – když se vám nechce vstávat z gauče nebo jste mimo domov a potřebujete pračku zapnout či v případě, že vám bude chybět některý prací program. Díky aplikaci HomeWhiz můžete do spotřebiče nainstalovat nové programy, vyhledat si praktické rady nebo návody pro ještě lepší prací výsledky.

Název programuKapacita v kgTeplotaMaximální počet otáček ot/min
Bavlna70-901 400
Bavlna Eco70-601 400
Syntetika30-901 200
Extra rychlé praní740-601 400
Extra rychlé praní + rychlé praní20-901 400
Ruční praní1,50-401 200
Péřové oblečení1,50-601 000
Košile30-60800
Čištění bubnu90600
Mix30-40800
Outdoorové oblečení30-401 200
Tmavé prádlo/džíny30-401 200
Ručníky1,50-601 000
Spodní prádlo10-30600

Pračka se sušičkou nabízí širokou nabídku pracích programů, které opravdu pokryjí všechno oblečení, které běžně používáte. Celkem jich máte na výběr 14. Samozřejmostí je program Bavlna, Eco, Syntetika či Mix nebo Ruční praní. Mimo klasické programy ale můžete v pračce prát na speciální mód i sportovní oblečení, košile, džíny nebo péřové bundy a spacáky (je ale třeba, aby měly na sobě štítek s možností praní v pračce). Pokud by vám určitý program chyběl, není problém stáhnout si ho do pračky skrze aplikaci. Například program Hygiene+ odstraní z prádla nejrůznější pyly a zbytky pracího prášku, které by mohly dělat problémy lidem s alergiemi. Spotřebič má však kapacitu pouze na jeden stažený program.

Mimo běžné programy je k dispozici i technologie SteamCure, která představuje oblíbené parní praní. Při ždímání oceníte také ochranu proti pomačkání. Tu pračka využívá i v případě, že nestihnete vyprané oblečení včas vytáhnout z bubnu. Po dobu až 8 hodin po dokončení praní se buben v pravidelných intervalech otáčí a prádlo přehazuje, čímž eliminuje vznik překladů a usnadňuje žehlení. Dle hodnocení uživatelů se však přesto najdou kousky, které jsou velmi pomačkané, a to i při využití sušičky.

Doplňkové funkce

Co dalšího vám pračka nabídne?

 • Odložený start – pračka nabízí možnost odložit start až o 24 hodin. Ten nastavíte prostřednictvím funkce Čas ukončení, kde jednoduše navolíte požadovaný čas dokončení praní. Pračka si sama vypočítá, kdy se má spustit.
 • Dětský zámek – k dispozici je dětský zámek, který zabrání dětem přenastavovat programy nebo se dostat k pracímu prostředku.
 • Fast+ – tato funkce umožňuje urychlit určité programy o více než polovinu. Navíc si můžete nainstalovat program Xpress Super Short, při kterém je pračka schopná vyprat 2 kg prádla během 14 minut.
 • AddXtra – funkce, která u některých programů umožňuje rychlé přidání dalších kusů oblečení.

Jak pere a suší

Ačkoliv se jedná o levnější model, výsledky praní a sušení nejsou vůbec špatné. Třída účinností praní je stanovená na A, třída účinnosti odstřeďování pak na B. Pračka disponuje počtem otáček až 1 400 ot/min, což patří mezi skvělé hodnoty. Těšit se tak můžete na krásně čisté prádlo s minimem zbytkové vody. Oceňujeme možnost připojit spotřebič k chytré domácnosti, takže ho lze ovládat pomocí mobilního telefonu. Nevýhodou je poměrně malá kapacita prádla, která je pod standardními hodnotami.

K dispozici nabízí celkem 14 praktických programů – běžné i méně obvyklé, jako je praní a sušení péřového oblečení, košil nebo sportovních oděvů. Chválíme také možnost parního praní a ochrany proti zmačkání oblečení. Mezi zákazníky jsou však tací, kteří s výsledky nejsou spokojeni. Objevují se názory, že pračka a sušička prádlo naopak hodně pomačká. Uživatelé si nechválí ani sušičku, které chybí samostatný filtr na žmolky. Proto se může stát, že se při dalším praní tyto kousky oblečení přichytnou na prádlo. Při praní i sušení je tento model také docela hlučný, určitě ho nedoporučujeme zapínat v noci.

Plusové body si však zaslouží za nízkou spotřebu. Jeden cyklus praní využije pouhých 0,8 kW, což je opravdu skvělá hodnota. Dobře si vede i při spotřebě vody, kdy pro jeden cyklus spotřebuje 95 l. Jedná se tak o cenově dostupnou pračku se sušičkou, která vám nepřichystá nehezké překvapení při vyúčtování energií.

Na kolik vyjde praní

Nyní si vypočítáme, na kolik vás při plné kapacitě při praní na program bavlna vyjde jedno praní. Při výpočtu bereme cenu za energie, tedy vodu a elektřinu. Náklady na prací prostředky zahrnuty nejsou.

Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,8 kWh. Spotřeba vody: 45 l. Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,8 * 4) + (0,045 * 90) = 3,2 + 4,05 = 7,25 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde praní a sušení

Hodnota odpovídá praní v kombinaci se sušením při plné kapacitě. Počítáme ceny vody a elektrické energie. Cena pracích prostředků není zahrnutá.

Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 4,76 kWh. Spotřeba vody: 95 l. Cena za jedno vyprání je tedy cca (4,76 * 4) + (0,095 * 90) = 19,04 + 8,55 = 27,59 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zjistit cenu

Zjistěte, jak si stojí další modely kombinovaných spotřebičů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Beko HTE 7736 CSXCW

Pračka se sušičkou Beko se hodí pro méně náročné uživatele, kteří hledají spotřebič nižší cenové hladiny. S cenou okolo 10 000 Kč se jedná o skvělou volbu, která vám zajistí čisté a suché prádlo. Těšit se můžete na parní praní, připojení k Wi-Fi i funkci urychlení praní. Výborně si vede také z hlediska spotřeby. Počítejte však s menší kapacitou a hlučnějším provozem.

Praní
9
Sušení a ždímání
7
Programy
6
Hlučnost
4
Výbava
6.5
Spotřeba
6.5
PLUSY
 • možnost připojení přes Wi-Fi
 • parní praní
 • ochrana proti zmačkání prádla
 • nízká spotřeba energie a vody
 • nízká cena
MÍNUSY
 • nemá Aquastop
 • hlučná
 • malá kapacita
 • zanechává žmolky v bubnu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo