Recenze Beko HWUE 7636CSX0W

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Volně stojící, předem plněná pračka Beko HWUE 7636CSX0W  je zajímavým řešením pro menší byty i všude tam, kde není nutné prát velké objemy prádla. Nabídne kapacitu 7 kg, což je naprosto dostatečné pro menší rodiny nebo páry. Díky tomu může nabídnout i celkově kompaktní rozměry, přičemž zajímavá je zejména hloubka pouze 49 cm. Navzdory tomu nabídne extra velká dvířka a také spoustu výhod zařízení, které se může chlubit označením SMART, chytré. Co všechno umí a jak vám v domácnosti pomůže?

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita7 kg
Otáčky1600
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4400 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka49 cm
Počet programů15
Délka základního programu207 minuty

Představení

Beko HWUE 7636CSX0W je volně stojící, předem plněná chytrá pračka určená pro běžné použití v domácnosti. Podle nejnovější úpravy spadá do energetické třídy D se spotřebou 69 kWh na 100 pracích cyklů, v tomto ohledu se tak řadí spíše k mírně podprůměrným modelům. Jádrem pračky je invertorový motor ProSmart s dlouhou životností (oproti konvenčním motorům zde totiž nenajdeme uhlíky běžně používané pro přenos energie na rotor).

 

Programy

Co se pracích programů týče, je Beko HWUE 7636CSX0W štědrá a nabídne jich plných 15 plus 4 ke stažení. Bez problémů pokrývají běžné spektrum textilií i použití, ale přináší i hned několik zajímavých možností včetně parního praní. Pojďme si jednotlivé programy představit formou stručné tabulky.

Pozn. 0°C v tabulce neudává přesnou hodnotu, ale teplotu vody bez následného ohřívání pračkou.

Název programuMaximální hmotnost praní/ sušeníNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna70-901 600
Bavlna Eco    70-601 600
Syntetika30-601 600
Extra rychlé praní70-901 400
Extra rychlé praní + Fast+20-901 400
Ruční praní1,50-401 200
Jemné30-40800
Tmavé prádlo30-401 200
Outdoor a sport30-401 200
Odstranění skvrn3,530-601 600
Děti a alergici 720-901 600
Péřové oblečení1,50-601 000
Košile30-60800
Čištění bubnu+090
Ke stažení
Mix30-40800
Závěsy           20-40800
Spodní prádlo10-30600
Měkké hračky           1,50-40600
Ručník           1,50-601 000

K dispozici je navíc jeden volný slot pro stažení dalšího programu prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony.

Doplňkové funkce

Pračka od společnosti Beko exceluje v oblasti doplňkových funkcí, které nabízí. V tomto ohledu se jedná o skutečně vychytaný model, který vám ulehčí spoustu práce.

 • SteamCure – používá v průběhu pracího cyklu odstraňování větších skvrn páru tak, že pronikne hluboko do tkaniny, skvrnu odmočí, a tak ulehčí její vyprání. Při ždímání pak brání tomu, aby došlo k pomačkání prádla a tím vám šetří námahu při žehlení. Zároveň také odstraňuje 99,99 % alergenů a bakterií a osvěžuje prádlo bez nutnosti praní.
 • Výběr teploty – umožňuje nastavení teploty podle vašich požadavků.
 • AddXtra – umožní krátce po začátku pracího cyklu ještě praní pozastavit a doplnit další kousky oblečení. Není tak nutné celý program resetovat a čekat, než se dvířka odemknou. S touto funkcí je to otázka jen pár vteřin.
 • Refresh – pomocí páry oblečení provětráte a zbavíte nepříjemných pachů, kromě toho se bude lépe žehlit.
 • Nemačkavá úprava – užitečná funkce, pokud nemůžete prádlo ihned po dokončení programu vytáhnout z pračky. Po aktivaci této funkce se bude buben po doprání ještě 8 hodin otáčet, aby se prádlo zbytečně nemačkalo.
 • S funkcí Fast+ můžete vybrané prací programy zrychlit ve chvíli, když zrovna spěcháte. V případě potřeby tak můžete ušetřit až polovinu pracího času.
 • Samozřejmostí je i dětská pojistka bránící nechtěnému vypnutí probíhajícího pracího programu.
 • Čas ukončení – spuštění programu můžete odložit až o 24 hodin.

Jak pere

Samotné ovládání pračky neobjevuje novoty. Pokud se vydáte standardní cestou, stačí vložit prádlo, nasypat nebo nalít prací prostředek a pomocí otočného voliče vybrat z přehledného seznamu ten správný program. Pak už stačí praní jen spustit.

Druhou možností je využít chytrého telefonu a aplikace, kterou najdete pod názvem HomeWhiz. S pračkou se spáruje pomocí spolehlivé bezdrátové technologie Bluetooth. Pak už pračku můžete ovládat na dálku telefonem, hledat a stahovat další prací programy anebo si nastudovat zajímavé tipy, aby bylo vaše praní maximálně efektivní. Když už se mobilní telefony staly natolik běžnou součástí našich životů, proč je nevyužít také pro ovládání pračky. Škoda jen, že pračka nepodporuje Wi-Fi a tedy ani dálkové spuštění pracího programu.

Pračka je schopná maximálně 1 600 otáček za minutu. Spotřeba vody na jeden cyklus je vcelku příjemných 44 litrů. Hlučnost při praní udává výrobce na hodnotě 57 dB, což je poměrně dost, ždímání se s hodnotou 75 dB drží ve střední hranici. Stále to ale není nic hrozného, na trhu jsou i hlučnější modely.

Motor pohání nerezový buben, který disponuje speciální technologií AquaWave. Jedná se o speciální vzorek bubnu, který je vysoce šetrný k pranému oblečení. Spolehnout se můžete i na chytré senzory OptiSense, které při každém praní přizpůsobí množství vody a spotřebu energie přesně na míru vloženému oblečení. Zajištěna je tak kvalita praní, ale i nízká energetická spotřeba. Pračka neplýtvá ani pracím prostředkem, a každou dávku tak využijete na sto procent. Topné těleso HiTech je chráněné proti korozi speciální poniklovanou vrstvou. Dle sdělení výrobce by mu to mělo poskytnout až stonásbobnou životnost oproti běžným pračkám.

Rozměrově je pračka o něco málo menší, než je běžné, nicméně, uživatel za to platí i nižší kapacitou bubnu. Výška pračky je 84 cm, hloubka 49 cm a šířka 60 cm. Potřebujete-li šetřit místem, ale zároveň neperete velké objemy prádla, mohl by pro vás tento model být ideální. Příjemně potěší hmotnost, se 31 kg udělá radost zejména při stěhování.

Sama pračka je dodávána v bílé barvě, jedinou odlišností je černý LCD displej, kde najdete všechny potřebné údaje o praní (teplotu, rychlost otáček, program, dobu trvání praní, indikaci připojení, stav vody atd. Vedle něj najdeme otočný volič pro výběr programů a na levé straně horní lišty pračky – tedy na tradičním umístění – také šuplík pro dávkování pracích prostředků. Širší dvířka o průměru 34 cm usnadní vkládání oblečení do pračky i jeho vyndávání po vyprání.

Programová nabídka je pestrá. Už jen dva rychlé programy jsou nadstandardní výbavou proti jiným modelům. Pro ty, kdo jsou skutečně pod tlakem, je určen program Xpres SuperShot, který trvá pouze 14 minut. Takových rychlíků na trhu s pračkami moc není. Potěší i speciální program pro praní tmavého nebo sportovního prádla. Pračka má funkci odstraňování skvrn, přičemž dokáže odstranit například krev, čaj, ovocný džus, pot, trávu a mnoho dalších. Velký plus pračce dáváme za funkci páry, která slouží pro provětrání a snížení zmačkání oblečení. Pára se používá i při programu praní oblečení pro děti či alergiky.

Zjistit cenu

Potřebujete pračku s větším objemem?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Beko HWUE 7636CSX0W

Beko HWUE 7636CSX0W je slušně vybavená chytrá pračka za dobrou cenu. Svým výkonem a objemem bubnu je ideální pro použití v menších domácnostech. Bez problémů pokryje všechny nejčastěji používané typy textilií, potěší řadou pokročilých funkcí, zejména použitím páry. Prádlo je tak nejen zbavené všech viditelných i neviditelných nečistot, ale hlavně je nezmačkané a obejdete se tak bez žehlení.

Praní
9
Ždímání
8
Programy
8
Hlučnost
6.5
Výbava
6.5
Spotřeba
7
PLUSY
 • široká škála doplňkových funkcí
 • možnost zkrácení programu
 • velký průměr dvířek
 • parní praní
 • nízká pořizovací cena
MÍNUSY
 • nevhodná pro početnější rodiny
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo