Recenze pračky Beko WRE6612CSBSW

Dneska si v recenzi posvítíme na pračku BEKO WRE6612CSBSW, která má hloubku pouhých 440 mm a kapacitu na 6 kg prádla. Nabízí 15 pracích programů a další funkce jako je rychlé praní, program pro dětské oblečení či proti pomačkání prádla. Nicméně pračka je poměrně hlučná, nenabízí program parního praní a chybí ji funkce Aquastop. Pojďte si přečíst naši recenzi, kde se zaměříme na její výhody a nevýhody.

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní62 dB
Hlučnost ždímání76 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů73 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů3600 l
Účinnost praníB
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka44 cm
Počet programů15
Délka základního programu197 minuty

Recenze

Dnešní recenzovaný model od značky BEKO WRE 6612 CSBSW se skvěle hodí do menších koupelen, na hloubku má totiž pouhých 440 mm. Nabízí kapacitu pro 6 kg prádla. Pračka využívá systém AquaFusion, který nevypustí na začátku cyklu část prostředku do odpadu, takže plně využije nadávkované množství. Jako většina dnešních praček, tak i tato si umí nastavit všechny parametry tak, aby bylo praní, spotřeba energie a vody co nejefektivnější. Nabízí 15 programů a další funkce jako je Fast+ (Rychlý+), která umožňuje zkrátit vybrané programy či extra máchání, které vás zbaví chlupů od vašich čtyřnohých miláčků. Pračka nemá možnost parního praní a snaží se to vykompenzovat alespoň funkcí Nemačkavá úprava+, která udrží prádlo nepomačkané po skončení pracího cyklu až 8 hodin, a to díky jemným pohybům bubnu. Pokud máte děti, pak určitě využijete dětskou pojistku, která zamezí provedení změn v již nastaveném programu.

 

Pračka disponuje nastavitelnými nožičkami, kterými zamezíte zbytečnému hluku při odstřeďování a praní, který je u této pračky vyšší. Průměrně se hlučnost praní pohybuje okolo 52 dB. Pokud je vaše priorita tichý provoz, pak zvolte model AEG L6SE26CC, u které je hlučnost praní pouhých 49 dB. Pračka BEKO WRE6612CSBSW má Hi-tech topné těleso, které je chráněno proti korozi a vodnímu kameni poniklovanou vrstvou. Dle výrobce by tedy mělo mít vyšší životnost než standardní topná tělesa.

Tento model sice nemá ochranným systémem AquaStop, který brání vytopení vaší domácnosti. Za to nabízí možnost vyčerpávání vody z pračky, v případě zrušení nebo předčasného ukončení programu. Pro všechny, kteří neholdují cizím jazykům, je návod v češtině a najdete zde všechny informace k programům a doplňkovým funkcím.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna60-901 200
ECO 40-60640-601 200
Classic640-601 200
Syntetika2,50-601 200
Rychlý / Super rychlý60-901 200
Rychlý / Super rychlý + Rychlé praní20-301 200
Mix 4030-40800
Vlna / Ruční praní1,50-401 200
Jemné20-40800
Péřové oblečení1,50-601 000
Sport2,50-401 200
Tmavé barvy / džíny20-401 200
Spodní prádlo10-30600
Košile2,560800
BabyProtect620-901 200
Čištění bubnu90600

Pračka nabízí 15 programů a doplňkové funkce pro praní různých materiálů. Pračka se pyšní programem Rychlý, kde při plné kapacitě 6 kg vám vypere prádlo za pouhých 28 minut. Když přidáte funkci Rychlý+, tak se vám cyklus zkrátí ještě o 50 %. Nechybí zde programy jako je Bavlna, Sport a Džíny. A jistě oceníte i programy speciálně určené pro spodní prádlo, košile či dětské oblečení, kde potřebujete šetrné, ale účinné vyprání.

Než se s programy pořádně seznámíte, dejte si pozor a nepřekročujte daný váhový limit u programů. U programu Péřové čištění je kapacita 1,5 kg a u Sportu 2,5 kg. Tento model pračky BEKO nabízí program na čištění bubnu, což není standardní výbava u každé pračky. Účinně vyčistí prací prostor při vysokých teplotách.

Ovládání pračky je velice jednoduché. Na displeji výrobku vidíte při volbě pracího programu dobu trvání daného programu. V závislosti na množství prádla v pračce se může čas zobrazený na displeji a doba trvání pracího cyklu lišit až o 1 až 1,5 hodiny. Doba trvání se automaticky opraví ihned po spuštění programu praní. U programů si můžete změnit rychlost otáček, počet stupňů, odložit start nebo zvolit jinou z doplňkových funkcí jako je například Rychlé+.

Doplňkové funkce

Kromě základních 15 programů má pračka také další funkce:

 • Předpírání – předpírka se hodí pro silně ušpiněné prádlo
 • Extra máchání – tato funkce pomáhá efektivněji odstraňovat chlupy a vlasy. Zvyšuje účinnost máchání a odstraňuje tím zbytky pracích prostředků. Program je vhodný pro citlivou pokožku.
 • Rychlé+ – délka trvání konkrétní programu se zkrátí o 50 %. Je zajištěna vysoká mechanická účinnost praní a optimální spotřeba vody.
 • Nemačkavá úprava+ – zabrání pomačkání vašeho prádla po dokončení pracího cyklu, a to až na 8 hodin. Kdykoliv v průběhu můžete program zrušit a prádlo vytáhnout.
 • Nastavení času ukončení programu – umožňuje nastavit čas ukončení programu až na 19 hodin. Tento čas můžete prodloužit o 1hodinové intervaly.
 • Teplota – každý program má přednastavenou teplotu, ale díky této funkci si ji můžete změnit.
 • Ždímání – u programů jsou přednastavené otáčky, které však můžete změnit.
 • Odstřeďování + sušení  – používá se k odstranění vody v prádle a pračce.
 • Dětský zámek – zamezí nechtěnému provedení změn v nastavení programů.

Jak pere

Hned na začátku musím posoudit skvělý poměr cena/výkon, který je více než uspokojivý. Otáčky 1 200 ot/min. jsou pro tento typ praček s malou kapacitou zcela dostačující. To dokazuje kategorie účinnosti praní a účinnost odstřeďování je B. Ovšem nejlepší spotřebiče spadají do kategorie A.  Spotřeba energie na 100 cyklů je 73 kWh, což je vyšší při srovnání s pračkami se stejnou kapacitou, kde se spotřeba pohybuje okolo 65 kWh jako je to například u pračky  AEG L6SE26CC. Nicméně to vynahrazuje při spotřebě vody, která je 36 l na cyklus. U pračky Whirlpool FFL 6238 W EE je to například 43 l. Pračka BEKO je poměrné hlučná, a to při praní (62 dB) i ždímání (76 dB). Některé základní programy jako bavlna, syntetika či ECO 40-60 jsou poměrně dlouhé, a to 2 až 3 hodiny.

Pračka má 15 počet programů obohacených o doplňkové funkce. Nejlepší funkce této pračky je Rychlý+, která zkrátí daný program o polovinu. Takže je skvělý pomocník, když potřebujete čisté prádlo již druhý den. Nejkratší program trvá 14 minut. Po ukončení programu však chybí zvukový signál. U této pračky nečekejte parní praní nebo připojení na WiFi. Chytrou funkci WiFi najdete například u pračky LG F4WN508S0, a díky aplikaci má možnost zapnutí na dálku nebo třeba rozšíření o další programy. Ovšem zmiňovaná LG se smart funkcemi je o polovinu dražší.

Pračka má kapacitu 6 Kg, ale buben se zdá o trochu menši. Malou kapacitu jistě ocení menší rodina, pár nebo ten, kdo žije sám. Každý program má odlišnou kapacitu využití a pro životnost pračky je důležité ji dodržovat. Pro každodenní praní jsou pračky s menší kapacitou velkou výhodou. Nemusíte čekat, až budete mít větší množství prádla určité barvy či materiálu. Dle vložené náplně pračka sama určí množství vody a její teplotu, čímž ušetříte na energiích.  Rozměry tohoto modelu jsou 840 x 600 x 440 mm, kde prim hraje hloubka, což se u této pračky podařilo. Pokud počítáte s každým milimetrem v koupelně, pak pračka AEG L6SE26CC nabízí slim verzi, kde hloubka je pouhých 380 mm.

Porovnání s dalším modelem

Pokud hledáte podobnou pračku s jiným designem, podívejte se na Beko RE6612CSBWW

ParametryBEKO WRE6612CSBSWBEKO WRE6612CSBWW
Spotřeba vody v l3636
Spotřeba energie v kWh7373
Kapacita66
Energetická třídaEE
Otáčky odstřeďování1 2001 200
Hlučnost7676
Připojení na Wi-Finene
Počet programů1515
Doplňkové funkce99
Parní pranínene
Rozměry (v x š x h)840 x 600 x 440 mm840 x 600 x 440 mm
Cena v Kč od5 9006 990

Jak v tabulce vidíte, tak všechny parametry jsou stejné. Spotřeba energie, vody či energetická třída je stejná. Porovnávané modely mají stejné množství programů i doplňkových funkcí.  

Pračka BEKO WRE 6612 CSBWW se liší díky speciálního vzorku nerezového bubnu AquaWave®, který je navržený tak, aby byl šetrný k textilu, ale přitom umožnil důkladné vyprání i té nejjemnější látky. Takže vyperete silonky i bavlnu. Vzorek bubnu může dozajista činit nějaký rozdíl, ale nejedná se o nic zásadního a rozhodně to není rozdíl, který ospravedlňuje vyšší cenu o 1 000 Kč. Další rozdíl je pak design, kde tento model je celý v bílé barvě. Kdežto BEKO WRE6612CSBSW se přizpůsobuje moderním trendům a dvířka pračky jsou v šedé barvě, a i displej dostál malých změn.

Jako velké plus obou praček je malá hloubka, a to 440 mm. A celkový poměr cena/výkon je více než uspokojující.

Pokud stále váháte nad výběrem pračky a chcete více informací, pak si prohlédněte náš průvodce Jak vybrat nejlepší pračku.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Beko WRE6612CSBSW

Velkou výhodou pračky BEKO WRE6612CSBSW je její hloubka 440 mm, takže se vejde i do panelákových koupelen. Má 15 programů a doplňkové funkce, které jsou plně dostačující. Funkci Rychlý+, která vám zkrátí čas, a využijete ji při každodenním praním lehce znečištěného prádla. Největší výhodou této pračky je určitě nízká cena. Spotřeba energií je lehce podprůměrná. Pračka má kapacitu 6 kg, ale buben se zdá menší. Některé základní programy trvají delší dobu a pračka nemá možnost zvukového signálu u ukončení pracího cyklu. Úroveň hlučnosti by mohla být určitě nižší. Pračka nemá systém Aquastop. To je nepříjemné, ale je to daň za nižší cenu.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
6
Hlučnost
4
Výbava
5
Spotřeba
6
PLUSY
 • hloubka 440 mm
 • slušná nabídka programů
 • dobrá spotřeba vody
 • cena
MÍNUSY
 • hlučnost praní a ždímání
 • větší spotřeba energie
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo