Recenze Beko WTV 6502 B0

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Průměrná pračka, která neurazí, ani nepotěší. Taková je Beko WTV 6502 B0. Nabídne vám průměrné programy, které se postarají o vaše tmavé, jemné nebo sportovní prádlo, ale s párou u tohoto modelu nepočítejte. Jejím velkým plusem je nízká spotřeba, minusové body jsme udělili za hlučnost při běžném chodu a za nedostatečné ždímání. Jaký obrázek si o této pračce uděláte vy?

Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Způsob plněnípřední
Energetická třídaA+++
Kapacita6 kg
Otáčky1000 ot./min.
Hlučnost ždímání75 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4000 l
Počet programů13
Délka základního programu220 minuty
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
AquastopAno
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka45 cm

Programy

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.

ProgramKapacitaMax. otáčky (/min)Rozsah teploty
Cottons (Bavlna)6 kg1 0000 – 90 °C
Cottons Eco (Bavlna Eco)6 kg1 00040 – 60 °C
BabyProtect (Citlivá pokožka)6 kg1 00030 – 90 °C
Xpress Super Short (Bez odstředění)2 kg1 0000 – 30 °C
Daily Xpress (Denní expres)6 kg1 0000 – 90 °C
Dark Care (Tmavé prádlo)2,5 kg8000 – 40 °C
Delicates (Jemné)2 kg6000 – 40 °C
Mix 403 kg8000 – 40 °C
Sport3 kg8000 – 40 °C
Synthetisc (Syntetické)2,5 kg8000 – 60 °C
Woollens (Vlna)1,5 kg6000 – 40 °C
Shirts (košile)2,5 kg6000 – 60 °C
Hand Wash 20° (Ruční praní)1 kg60020 °C


Program Bavlna vypere bavlněné prádlo, mezi které patří prostěradla, sady povlečení, ručníky, župany, spodní oděvy atd. prudkými pohyby a delším pracím cyklem.

Pro praní syntetických látek (jako jsou košile, halenky, látky ze syntetiky/bavlny atd.) zvolte program Syntetické. Pro praní používá jemnější pohyby a pere kratší dobu, než program Bavlna. Záclony doporučujeme prát také s tímto programem na 40 °C s předpírkou a s navolením funkce proti zmačkání. Protože mají záclony síťkovanou strukturu, dochází k nadměrnému tvoření pěny. Proto je perte jen s malým množstvím pracího prostředku, který dejte do přihrádky pro hlavní praní. Do zásobníku na předpírku prací prostředek nedávejte.

Na oblečení z vlny zvolte program Vlna. Vyberte vhodnou teplotu, kterou naleznete na štítku oblečení. Zvolte takový prací prášek, který je vhodný pro praní vlněného oblečení.
Program Bavlna Eco se hodí pro praní běžně znečištěných odolných oděvů z bavlny a lnu. Díky nastavení tohoto programu dosáhnete úspory energie a vody v porovnání s dalšími programy pro praní bavlny.

Program Citlivá pokožka se hodí zejména pro praní dětského oblečení a prádla pro alergiky. O vyšší úroveň hygieny se postará delší doba nahřívání a krok máchání navíc.

Na jemné prádlo zvolte program Jemné. Oblečení se pere šetrným způsobem bez průběžného ždímání oproti programu Syntetika. Program Jemné se hodí pro takový typ oblečení, u kterého se doporučuje jemné praní.

Pokud najdete na visačce oblečení upozornění, že je vhodné pro ruční praní, zvolte si program Ruční praní. Prádlo je práno jemnými pohyby, aby se nepoškodilo.

Xpres Super Short je program, který se hodí pro praní malého množství méně znečištěného prádla (2 kg), které bude vyprané za 14 minut.

Daily Xpress je vhodný pro praní lehce znečištěného prádla za krátkou dobu.

O tmavé prádlo, nebo o prádlo, které nechcete, aby vybledlo, se postará program Tmavé prádlo. Prádlo se pere s malou mechanickou činností a při nízkých teplotách.
Pro praní používejte tekutý prášek nebo prášek vhodný pro praní vlněného oblečení.

S programem Mix 40 můžete prát dohromady prádlo z bavlněných i syntetických materiálů.

Program Košile je vhodný pro praní košil z bavlny, syntetiky a syntetických směsí.

Sport program je určený pro praní oděvů, které nosíte jen krátce, třeba sportovní oblečení. Hodí se pro praní menšího množství oblečení z bavlněného/syntetického materiálu s příměsemi.

Ovládání

Ovládací panel disponuje otočným voličem programů, kterým jednoduše nastavíte program. Díky jednoduchým ikonám poznáte i bez překládání anglických názvů, o jaký program se jedná. Na displeji v pravé části se zobrazují vybrané funkce, které jsou označeny diodami. Ty se po volbě funkce rozsvítí zeleně. Funkce vybíráte stisknutím příslušného tlačítka, které však není dotykové. Tlačítko pro odložený start se nachází na displeji a má černou barvu, takže s displejem splývá. Na škále průběhu praní, která se nachází vpravo od displeje, můžete sledovat, v jaké prací fázi se program nachází.

Díky Odloženému startu si můžete praní prádla naplánovat podle vašich potřeb. Start můžete odložit po 1 hodině až na 19 hodin. Při Odloženém startu nepoužívejte tekutý prací prostředek, který by na vašem prádle mohl zanechat stopy. Při aktivaci se vedle času odloženého startu objeví symbol „_“, který se pohybuje nahoru a dolů.

 • Pro změnu doby odloženého startu několikrát stiskněte tlačítko Odložený start, dokud se na displeji neobjeví vámi požadována doba.
 • Pro zrušení Odloženého startu kvůli okamžitému praní stiskněte tlačítko tolikrát, dokud se na displeji neobjeví 0, nebo otočte volič programů na jakýkoliv program. Pak vyberte příslušný program a stiskněte tlačítko Start/Pauza.

Dětský zámek nastavíte stisknutím tlačítek 1. a 2. pomocné funkce po dobu 3 vteřin. Kombinace tlačítek je na ovládacím panelu vyznačena symbolem dětského zámku. Během stisknutí tlačítek se na displeji objeví oznámení „C03“, „C02“, „C01“. Poté se na displeji objeví oznámení „Con“, což znamená, že dětská pojistka je aktivní. Při vypnutí dětského zámku postupujte stejně jako při zapnutí, tlačítka držte až do doby, kdy se na displeji objeví oznámení „COFF“.

Pauzu během probíhajícího programu nastavíte tak, že stisknete tlačítko Start/Pauza. Pokud budete chtít přidat prádlo, počkejte, až půjdou otevřít plnící dveře. Během praní si můžete také změnit počet otáček, vybranou pomocnou funkci nebo teplotu. Záleží však na tom, v jaké fázi se prací program nachází.

Pro stornování programu, otočte volič programů na jiný program, tím se předchozí program stornuje. Rozsvítí se kontrolka Konec/Storno, která bude trvale svítit a označovat tak, že program byl zrušen. Počítejte s tím, že funkce čerpadla je aktivní po dobu 1-2 minut, a to bez ohledu na to, jestli v pračce je nebo není voda. Po uplynutí této doby je pračka připravena na spuštění prvního kroku programu. Nezapomeňte zkontrolovat, zda v nádržkách zbyl prací prášek či aviváž, v tomto případě také záleží na kroku, ve kterém byl program zrušen.

Po 2 minutách nečinnosti se pračka po skončení programu nebo během delší časové prodlevy u volby programů přepne do pohotovostního režimu. Vaše volby se během úsporného režimu mohly změnit, takže pokud se k nastavení pračky vrátíte, ověřte si, zda je vše nastaveno tak, jak jste původně chtěli.

Před prvním použitím nevkládejte to pračky oblečení, ale nechte ji jet na prázdno. Vyberte funkci Extra máchání a program Bavlna bez předpírky. Teplotu nastavte podle toho, jaká je uvedená na speciálním prostředku pro čištění bubnu. Ten můžete pořídit v autorizovaných servisech. Než spustíte program, dejte do hlavní přihrádky, do které se vkládá prací prášek (přihrádka č. 2) jeden sáček přípravku na čištění bubnu. Pokud tento přípravek nemáte, použijte 100 g přípravku na odstraňování vodního kamene do praček. Jestliže je tento přípravek v tabletách, vložte do přihrádky č. 2 pouze 1 tabletu. Čištění bubnu byste měli provádět každé 2 měsíce.

Kombinace programů a funkcí

ProgramPředpírka (prewash)Rychlé praní (quick wash)Extra máchání (extra rinse)
Cottons (Bavlna)anoanoano
Cottons Eco (Bavlna Eco)
BabyProtect (Citlivá pokožka)anoano
Xpress Super Short (Bez odstředění)ano
Daily Xpress (Denní expres)ano
Dark Care (Tmavé prádlo)ano
Delicates (Jemné)ano
Mix 40anoanoano
Sportanoanoano
Synthetisc (Syntetické)anoanoano
Woollens (Vlna)ano
Shirts (košile)anoanoano
Hand Wash 20° (Ruční praní)

Při volbě nového programu se vám na displeji objeví ukazatel teploty, který označuje maximální teplotu pro zvolený program. Pokud se rozhodnete teplotu snížit, stiskněte tlačítko Nastavení teploty, dokud teplota neklesne na vámi požadovaný stupeň.

Stejně tak, jako je to s nastavením teploty, je to i s Nastavením otáček. Pokud si zvolíte nový program, automaticky se vám ukážou doporučené otáčky pro daný program. Intenzitu si můžete snížit několika stisky příslušeného tlačítka až na vámi požadovanou hodnotu. Několika stisky se můžete dostat až na funkce Pozastavit máchání a Bez ždímání. Stop ve vodě se hodí v okamžiku, kdy prádlo nemůžete nebo nechcete z pračky vyjmout okamžitě. Prádlo zůstane ve vodě po posledním máchání a zabrání se tak jeho zmačkání, ke kterému by došlo, pokud byste vodu vypustili. Pro odčerpání vody stiskněte tlačítko Start/Pauza. Pokud chcete prádlo, které zůstalo ve vodě vyždímat, zvolte si intenzitu ždímání a stiskněte tlačítko Start/Pauza.

U tohoto modelu je možné nakombinovat 2 pomocné funkce. Mějte však na paměti, že ne všechny kombinace je možné spustit současně. Takže pokud před spuštěním pračky navolíte takovou druhou pomocnou funkci, která je v rozporu s první, první funkce se zruší a druhá zůstane aktivní.

Příklad: Pokud se rozhodnete pro kombinace předeprání a rychlého praní, které bylo zvoleno až jako druhé, předeprání se deaktivuje a aktivní zůstane pouze rychlé praní.

Pokud pomocnou funkci nelze vypnout nebo zvolit, kontrolka příslušné funkce 3x zabliká.

Funkce Předpírka je vhodná především pro velmi znečištěné prádlo. Pamatujte, že bez předpírky šetříte čas, energii, vodu i prací prášek.
Rychlé praní je vhodné pro oblečení z bavlny i syntetického materiálu. Tato funkce snižuje dobu praní i počet máchání. Při této volbě vložte do bubnu jen polovinu maximální náplně.

Pro ještě lepší vyprání prášku z prádla zvolte funkci Extra máchání, která k máchání, které proběhlo během hlavního praní, přidá ještě máchání navíc. Tato funkce je vhodná pro osoby s citlivou pokožkou na zbytkový prací prášek v oblečení nebo pro alergiky a děti.

Jak pere

Tato pračka je vhodná pro 4člennou rodinu. Kapacita bubnu je dostačující. Díky ekologické třídě A+++ je pračka velmi nenáročná na provoz. Jedná se o spotřebič s dobrým poměrem cena/výkon. Má nízkou spotřebu energie, a také vody. Jedno praní vás vyjde na 6,5 Kč. Na tuto cenovou kategorii má přístroj průměrně bohatou nabídku programů. V bezpečí bude vaše černé i jemné prádlo a vybrat si můžete z krátkých programů, které šetří váš čas.

Výhodou pračky je, že je možné demontovat horní desku, a tak spotřebič umístit třeba pod pracovní desku v kuchyni. I když to bychom vzhledem k hlučnosti nedoporučovali. Ovládání pračky je jednoduché a intuitivní, a díky piktogramům i přehledné, ovšem popisky v češtině by neuškodily. Na displeji můžete sledovat čas do konce praní. Instalace přístroje je snadná a manuál je i v češtině. Vkládací prostor je dostatečně velký, takže se vám s prádlem jak suchým, tak mokrým, bude dobře manipulovat.

Pračka bohužel nenabízí parní praní ani žádné další programy, které by uživatelům usnadnily žehlení prádla. Velkou nevýhodou pračky je její hlučnost během provozu, která činí 58 dB, což je dost podprůměrné a pračka by vás v obytné místnosti jistě rušila. Při ždímání je hluk průměrný. O něco horší je to s kategorií ždímání, kterou je C. Ideální by bylo A nebo B. Spojení nízké kategorie C s malým počtem otáček vám nezajistí prádlo dokonale vyždímané, a tak se na sušáku bude sušit ještě dlouhou dobu.

V těsnění kolem dvířek může po doprání zůstat docela dost vody, stejně tak jako v přihrádkách na prací prostředky. U pračky by se také hodilo, kdyby měla signalizaci po dokončení programu.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh.

Spotřeba elektřiny: 0, 725 kWh
Spotřeba vody: 40 l

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,725 * 4) + (0,04 * 90) = 2,9 + 3,6 = 6,5 Kč

Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zkušenosti

 • Rozměry pračky nezahrnují přesahy jednotlivých částí, mezi které se řadí třeba ovládací panel, dvířka, atd.
 • U spotřebiče je možné demontovat horní desku, takže ho můžete postavit třeba pod kuchyňskou pracovní desku.
 • Voličem programů, který nastavíte do horní polohy, pračku zapínáte a vypínáte.
 • Displej zobrazuje čas do konce pracího programu.
Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Beko WTV 6502 B0

Tato pračka neurazí, ani neohromí. Jedná se o průměrný model, který vám dobře vypere, nabídne přínosné programy, ale prádlo dobře nevyždíme. Nepříjemná je také hlučnost během provozu, proto není vhodné ji mít v obyvatelné místnosti. Výhodou je demontovatelná horní deska, takže se výška pračky sníží, a tak ji můžete postavit třeba pod pracovní desku. Pračka má přední plnění, takže je potřeba počítat i s prostorem na otvírání dvířek. Pozitivem je relativně nízká spotřeba. Další pračky najdete v našem testu s recenzemi.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
5
Hlučnost
4
Výbava
6
Spotřeba
6
PLUSY
 • Levná
 • Docela úsporná
MÍNUSY
 • Hlučnější
 • Průměrná nabídka programů a funkcí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo