Recenze BEKO WTV 8735CS XC0ST

Beko WTW 8735CS XC0ST šlape v programové výbavě na paty i dražím konkurenčním modelům. Její hlavní předností je praní v páře a možnost zkrátit čas praní nebo výběr teploty praní. Nepotěší však vyšší roční spotřebou elektrické energie a vody. Je pro vás právě tento model tím pravým? To se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní56 dB
Hlučnost ždímání77 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů80 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4500 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopneuvedeno
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka59 cm
Počet programů14
Délka základního programu212 minuty

Představení

Pračka Beko WTW 8735 CS XC0ST je vybavena celou řadou užitečných programů. V pračce je možné díky programu Ruční praní možné prát i velmi jemné a choulostivé prádlo. Noční režim sníží hlučnost pračky tím, že provádí šetrné pohyby a vynechá závěrečné odstředění. Prádlo zůstává v čisté vodě. Díky speciálním funkcím si můžete prádlo bez pomačkání vytáhnout i za 8 hodin poté, co skončil cyklus. Prádlo zůstane ve vodě a buben bude provádět pravidelné pohyby, takže se prádlo nezmačká. Automatický program se postará o nejlepší nastavení všech parametrů pro úsporné praní s dobrými výsledky. Z praktického hlediska oceníte velké XL dveře, díky kterým do pračky pohodlně vměstnáte i rozměrnější prádlo, jakým může být třeba povlečení. U vybraných programů je možné si natavit teplotu, ale také zrychlit jeho trvání. Program může být až o 50 % rychlejší. Velkou předností je Steam Therapy, což je osvěžení pomocí páry. Pomocí páry se prádlo zbaví zápachu, takže ho můžete nosit tak často, jak jen potřebujete. Při výpadku elektřiny bude pračka po opětovném spuštění pokračovat tam, kde skončila.

Programy

Název programuKapacita (kg)Nastavení teploty ve °CMaximální počet otáček za minutu
Bavlna80-901 400
ECO bavlna80-601 400
Syntetika40-60 1 200
Denní praní80-901 400
Express Super Short20-301 400
Péče o tmavé oblečení40-401 000
BabyProtect830-901 400
Aqua 40´40 °C80-401 400
Hygiena 20 °C4201 400
Jemná péče 20 °C4201 400
Vlna1,50-401 000
Ruční praní20-30600
SteamTherapy1
Auto80-601 400

Doplňkové funkce

Mezi doplňkové funkce, které vám usnadní praní, patří:
 • předpírka – je vhodná pro velmi znečištěné prádlo, při volbě funkce je nutné počítat s větší spotřebou elektrické energie, vody a pracího prostředku. Doba praní bude delší.
 • Rychlé praní – funkci využijete u programů pro bavlnu a syntetiku. Snižuje čas praní a počet ždímání.
 • Extra máchání – přidá máchání navíc k máchání, které je standardní součástí programu. Extra máchání je vhodné zejména pro osoby citlivé na zbytky prášku v prádle.
 • Noční režim – místo máchání využívá tichého praní a závěrečné odstředění úplně vynechá.
 • Čas ukončení – je možné si nastavit dobu, ve kterou chcete, aby pračka s praním skončila. Nastavujete si tedy čas skončení cyklu, nikoliv čas začátku praní.
 • Dětský zámek – zabrání dětem v přenastavení pračky. Jediné tlačítko, které bude fungovat je tlačítko Zapnout/vypnout.
 • Nastavení hlasitosti – pračka disponuje akustickým signálem, jehož hlasitost můžete buď zesílit, nebo zeslabit.

Jak pere

Pračka Beko WTW 8735CS XC0ST z hlediska programové vybavenosti uspokojí i velmi náročné jedince. Kromě standardních programů pro praní bavlny a syntetiky, nabízí také program pro praní vlny a jemného oblečení. Zvolit si můžete i ruční praní nebo program pro praní tmavého prádla. Velkým plusem je parní program, který využijete v případě, že je prádlo spíše čisté, ale načichlo třeba odérem z restaurace. Během několika minut dojde k jeho osvěžení, takže si jej další den můžete vzít klidně na sebe. U parních programů je potřeba počítat s tím, že prádlo bude po vytažení lehce vlhké a bude jej potřeba dosušit. Programy můžete upravovat v různých parametrech, samozřejmostí je nastavení počtu otáček a teploty, ale také nastavení délky trvání. Vybrané programy můžete zkrátit tak razantně, že jejich doba může být až poloviční. Kromě toho jsou na výběr také krátké programy, které se hodí pro praní menšího objemu málo špinavého prádla. Pozitivně hodnotíme funkci proti zmačkání, která prádlo ve vodě s pravidelnými intervaly otáčení bubnu ponechá až 8 hodin. Z hlediska programové výbavy nám u pračky chybí program na praní sportovního prádla. Praktický je program Auto, který si dokáže sám navolit veškeré veličiny, protože rozezná kapacitu prádla, materiál i úroveň zašpinění. Přesto, že pračka patří do nejúspornější energetické třídy A+++ má oproti svým konkurentům se stejnou kapacitou prádla mnohem vyšší roční spotřebu vody i elektrické energie. Co se týče vody, najdete na trhu i modely, které mají spotřebu až o 1 000 l za rok menší. Účinnost odstřeďování je pouze skupina B, ale tento neduh vyvažuje to, že maximální počet otáček dosahuje čísla 1 400 za minutu, takže třeba se sušením prádla v sušičce by neměl být žádný problém. Pokud však přesto hledáte pračky, co lépe ždímou, tak je najdete zde. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
BEKO WTV 8735CS XC0ST

Pračka Beko WTW 8735CS XC0ST potěší programovou výbavou, která zahrnuje i parní program, jenž nebývá u levnějších praček samozřejmostí. Nepotěší však vyšší spotřeba vody a elektrické energie v porovnání s konkurenčními modely.

Praní
9
Ždímání
8
Programy
7
Hlučnost
5
Výbava
7
Spotřeba
7
PLUSY
 • programová výbava
 • parní praní
 • XL buben
 • bez pomačkání až 8 hodin po dokončení cyklu
 • nastavení teploty i času u vybraných programů.
MÍNUSY
 • vyšší spotřeba vody a energie
 • chybí program pro praní sportovního oblečení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo