Recenze Beko WTV8712XSW

Pračka Beko WTW 8712 XSW pro velkou rodinu potěší nízkou pořizovací cenou a bohatou nabídkou programů. Připravit se však musíte na ne příliš líbivý design a o něco větší spotřebu než mají konkurenční modely. Převáží u vás klady nebo zápory této pračky? Více jsme se o ní rozepsali níže. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní61 dB
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů89 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4800 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka59 cm
Počet programů15
Délka základního programu200 minuty

Představení

Pračka Beko WTW 8712 XSW nabízí poměrně bohatou nabídku programů a funkcí za velmi přijatelnou cenu. Těšit se můžete na klasické programy zahrnující bavlnu, ECO bavlnu a syntetiku, ale kromě toho také na program ruční praní, praní jemného spodního prádla, speciální program na sportovní nebo tmavé oblečení. Praktickou možností je navolení teploty praní a také možnost zkrácení programu až o 50 %. Kromě toho si můžete vybrat z nabídky programů s krátkou prací dobou. Displej zobrazuje informace týkající se času, průběhu praní i zvolených pomocných funkcí. Pračka disponuje funkcí dětského zámku a možností odloženého startu až o 19 hodin.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot./min
Bavlna80-901 400
ECO bavlna80-601 400
Syntetika30-601 200
Denní expres80-601 400
Xpress Super Short+Fast+20-301 400
Mix 403,50-40800
Vlna/ruční praní1,50-401 200
Jemná péče3,50-401 200
Péřové oblečení20-601 000
Sportovní oblečení3,50-401 200
Tmavé oblečení/džíny30-401 200
Lingerie/luxusní dámské spodní prádlo10-30600
Trička/košile30-60800
Hygiena820-901 400

Doplňkové funkce

Aby pro vás bylo praní co nejpříjemnější, disponuje pračka několika funkcemi navíc (některé z nich nemusejí být dostupné u každého programu).
 • Výběr teploty – při zvolení programu se ukáže doporučená teplota praní, kterou můžete snižovat, zvolit můžete i praní ve studené vodě.
 • Předpírka – předpírku zvolte v případě, že perete velmi znečištěné prádlo. Počítejte s tím, že se prodlouží délka pracího programu a zvýší se i spotřeba energie a vody.
 • Fast+ – jedná se o funkci, díky které můžete vybraný program zkrátit až o 50 %. Díky optimalizovaným krokům dosáhne i při zkrácení doby dobrých výsledků. Samozřejmě dojde k mírnému navýšení spotřeby.
 • Extra máchání – ke standardním mácháním, jež jsou zahrnuty ve vybraném programu, se provede ještě máchání navíc, které z prádla dostane veškeré zbytky pracího prášku. Funkci ocení zejména osoby citlivé na zbytkový prací prostředek v prádle.
 • Dětský zámek – díky zámku je dětem znemožněno přenastavení pracího programu.
 • Odložený start – začátek praní můžete odložit až o 19 hodin vždy po jedné hodině.

Jak pere

Pračka si vás získá především svoji nízkou pořizovací cenou, za kterou obdržíte úsporný spotřebič A+++ s bohatou nabídkou programů. Při praní jistě oceníte programy pro sportovní nebo tmavé oblečení, ale také ruční praní pro praní jemného prádla, program na praní vlny nebo program pro praní péřového oblečení, který se hodí především pro zimní kabáty a podobné oblečení. Samozřejmostí je i krátký program, který 2 kg prádla dokáže vyprat již za 14 minut. Díky funkci Fast+ si můžete prací dobu u vybraných programů zkrátit až o 50 %. Dále si u programů můžete nastavit samozřejmě počet otáček a také teplotu praní. Spotřebič spadá v oblasti účinnosti odstřeďování do skupiny B, nejlepší spotřebiče na trhu disponují skupinou A. Tento drobný nedostatek však kompenzuje vysoký počet otáček 1 400 za minutu, takže se prádlo po vyždímání může klidně vložit do sušičky, která si s jeho sušením bez problémů poradí. Rádi bychom také upozornili na celkovou spotřebu vody a elektřiny, která je u tohoto spotřebiče vyšší než u konkurenčních modelů nebo modelů stejné značky se stejnými parametry (tedy energetická třída A+++ a kapacita 8 kg). To nás při srovnání příliš nepotěšilo. Také délka referenčního programu 200 minut se nám zdá skutečně dlouhá. Ovládání pračky je snadné, ale ještě lepší by bylo, pokud by programy kolem voliče programů, byly popsány v češtině. Programy jsou znázorněny pouze univerzálními symboly, ke kterým si zpočátku zřejmě budete muset vzít manuál. Při praní, se svými 61 dB, pračka patří k hlučnějším spotřebičům, při odstřeďování naopak spíše k tišším. Zmínit musíme také celkový vzhled pračky, který se nám jeví trochu retro. Nepřidává mu šedé lemování dvířek, kvůli kterému pračka působí poněkud lacině a ani displej s červeně se zobrazujícími informacemi o programu. Toto je však pouze individuální názor. Praček jsme pro vás otestovali již celou řadu. Najdete je v našem velkému testu věnujícím se srovnávání nejlepších praček. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
Beko WTV8712XSW

Pračka vás dostane svoji cenou a bohatou nabídkou programů a funkcí. Najdete u ní vše, co při praní budete potřebovat, a dokonce i speciální program pro praní péřového, sportovního nebo tmavého oblečení. Na druhou stranu je spotřeba vody i elektřiny u tohoto spotřebiče vyšší, a to i přes to, že spadá do energetické skupiny A+++.

Praní
9
Ždímání
8
Programy
7
Hlučnost
4
Výbava
7
Spotřeba
6
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • bohatá programová nabídka
 • nastavení času i teploty praní
MÍNUSY
 • hlučnost
 • vyšší nároky na spotřebu vody a elektrické energie
 • vzhled
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo