Recenze BEKO WUE 6511CSX0

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Model BEKO WUE 6511CSX0 představuje jednu z nejdostupnějších praček na trhu. Seženete ji v ceně do 6 000 Kč, a i přes svou nízkou cenovku může být šikovným pomocníkem pro méně náročné uživatele. Mezi zákazníky je poměrně oblíbená a bývá chválena za svůj dobrý poměr cena/výkon. Pochlubit se může nízkou spotřebou vody, množstvím programů a snadným ovládáním. Protože se však jedná o opravdu levný spotřebič, samozřejmě má své mouchy.

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1000 ot./min.
Hlučnost ždímání75 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4000 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka44 cm
Počet programů15
Délka základního programu255 minuty

Představení

V případě, že hledáte pračku, která výrazně nezatíží vaši peněženku, může pro vás být kousek od BEKO dobrou volbou. Jedná se o pračku typu slim, kterou uvítají všichni obyvatele menších prostor. S rozměry 84 x 60 cm a hloubkou pouhých 44 cm nebude problém vměstnat ji do menší koupelny nebo technické místnosti. Protože má pračka přední plnění a polohovatelné nožky, můžete z ní také udělat vestavný spotřebič a umístit ji do kuchyňské linky. Pokud zvažujete, či již v domácnosti máte sušičku, taktéž bude tato pračka pro vás vhodná. Sušičku na ni můžete bez obav postavit.

Kapacita tohoto modelu dělá 6 kg, což je trošku nižší průměrná hodnota. Pokud ji pořizujete do domácnosti s menším počtem členů, bude vám ale tato kapacita stačit. Co je potřeba tomuto modelu vytknout je absence Aquastopu, tedy systému, který vaši domácnost chrání před vytopením. Mnozí z vás proto možná nebudou chtít pračku spouštět v době, kdy nebudou doma – ač tento model nabízí odložený start.

Co se ovládání týká, musíme výrobce pochválit za přehlednou strukturu programů v českém jazyce. Na výběr máte z 15 různých programů, které volíte pomocí otočného ovladače. Vedle něho se nachází displej, který zobrazuje informace o programu a průběhu praní, rychlost otáčení, volbu odloženého startu nebo informace o dětském a dveřním zámku. Bohužel tady vidíme jedno velké mínus, a to chybějící časovač, který by ukazoval, kolik minut zbývá do konce praní.

Co dalšího pračka nabízí? Pochlubit se může například HiTech topným tělesem, které má speciální poniklovanou vrstvu jako ochranu proti korozi, a mělo by tak vydržet 100x více oproti běžným modelům. S prodlouženou zárukou však u tohoto modelu nepočítejte. Pračka má S-shape boční stěny – speciálně upravené boční stěny poskytují spotřebiči vyšší stabilitu.

Programy

Název programuKapacita v kgDoba trvání (min)Maximální počet otáček ot/min
Bavlna 20 °C61801 000
Bavlna 40 °C61801 000
ECO 40-60 °C62551 000
Bavlna 60 °C32051 000
Bavlna 60 °C s předpírkou62001 000
Bavlna 90 °C61801 000
Syntetika 20 °C2,51201 000
Syntetika 40 °C2,51201 000
Péřové oblečení 40 °C1,51051 000
Klasický 40 °C32051 000
Denní praní 30 °C6281 000
Odstřeďování
Košile 40 °C2,5801 000
Vlna/ruční praní 40  °C1,565800
Čištění bubnu 90 °C160600

Pračka se může pochlubit vysokým počtem programů.  V nabídce je jich celkem 15. Na první pohled se zdá, že si tak budete moct vybrat přesně podle vašich představ. Bohužel však některé populární módy chybí. K dispozici máte klasické programy na bavlnu, syntetiku, ECO program, ruční praní, denní praní nebo košile. Potěší i program pro péřové oblečení. Určitě uvítáte také program DrumClean – čištění bubnu, který dokáže ze spotřebiče odstranit nejrůznější vlákna nebo zbytky prášku. Díky tomu se zvyšuje životnost pračky.

Nečekejte ale program na sportovní oděvy, zrychlené praní, a už vůbec ne automatický program, který by pomocí senzorů sám vybral nejvhodnější prací mód. Funkci urychlení programu částečně nahrazuje Denní praní 30 °C, které trvá jen 28 minut. Vzhledem k ceně spotřebiče se ale s těmito mínusy musí počítat.

Doplňkové funkce

Jaké má pračka doplňkové funkce?

 • Odložený start – pračka nabízí možnost odložit start praní na 3, 6 a 9 hodin. Díky tomu můžete využít praní v nočních hodinách s výhodnějším tarifem energie, nebo si navolit konec praní po příchodu z práce.
 • Dětský zámek – ochrání spotřebič před nenechavými prsty malých zvídavců.

Jak pere

Přestože se jedná o spotřebič nejnižší cenové kategorie, pere poměrně dobře. Na výběr nabízí velké množství programů, které budou běžnému zákazníkovi bohatě stačit. Účinnost praní výrobce neuvádí, avšak uvádí účinnost odstřeďování, která je na hodnotě C. To bohužel není příliš dobré skóre, a je tedy třeba počítat s tím, že prádlo budete muset sušit delší dobu.

O horším ždímání svědčí i maximální počet otáček za minutu, který činí jen 1 000 ot/min. Kombinace třídy odstřeďování C a pouze 1 000 otáček svědčí o tom, že pračka prádlo nezbaví dostatečného množství vody. To znamená, že jej budete nejen dlouho sušit na klasickém sušáku, ale také v sušičce. Nejlepších výsledků sušička může dosáhnout, pokud je prádlo vyždímané v kategorii účinnosti odstřeďování A nebo B a vyždímané při rychlosti otáček nejméně 1 400 a více za minutu. Příliš mokré prádlo bude sušička sušit dlouho, což se projeví na spotřebě energie a následně na účtu za energii.

Dále musíme podotknout, že pračka sice nabízí odložený start, což je u spotřebiče s touto pořizovací cenou super, ale k dispozici jsou pouze tři časové hodnoty, a to: odložení o 3, 6 nebo 9 hodin. To není zrovna uživatelsky nejpříjemnější, jelikož si praní nemůžete přizpůsobit přesně svým časovým potřebám. Modely vyšších tříd obvykle nabízejí odložení v půlhodinových, hodinových až dvouhodinových intervalech od 30 minut po 24 hodin.

K plusům patří některé speciální funkce a systémy, kterými se může pračka pochlubit. Například systém AquaFusion, se kterým využijete prací prostředek na maximum. Díky tomuto systému se na začátku praní nevypustí částečné množství prostředku do odpadu, jak tomu občas bývá. Spotřebič tak dokáže využít všechen prostředek, čímž vám ušetří i jeho spotřebu.

K tomu, aby vaše prádlo vydrželo déle v dobré kondici, napomáhá i speciální vzorek bubnu z nerezu AquaWave. Bez úhony zvládne kvalitně vyprat i jemné prádlo, aniž by ho poničil.

Podívejme se také na spotřebu. Pračka BEKO WUE6511CSX0 patří mezi spotřebiče energetické třídy A+++. Může pochlubit velmi dobrou roční spotřebou vody – pouhých 8799 l. Se spotřebou elektřiny už je to maličko trochu horší, přesto patří hodnota 152 kWh mezi slušný průměr. Za co ale pračku pochválit nemůžeme je její hlučnost. Hodnoty se pohybují v těžkém podprůměru, proto se připravte na to, že tenhle drobeček o sobě bude dávat hlasitě vědět. Hlučnost praní je celých 63 dB (nejlepší modely přitom mívají hlučnost i 51 dB), při odstředění v hodnotě 75 dB už naštěstí tolik z průměru nevybočuje.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (8 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh.

Spotřeba elektřiny: 0, 69 kWh
Spotřeba vody: 40 l

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,69 * 4) + (0,040 * 90) = 2,76 + 3,6 = 6,36 Kč

Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zjistit cenu

Další pračky najdete v našem článku jak vybrat nejlepší pračku.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score
BEKO WUE 6511CSX0

Pračka BEKO WUE6511CSX0 s předním plněním bude vhodnou volbou pro domácnost s menším počtem osob a zákazníky, kteří nejsou příliš nároční. Mezi její hlavní výhodu patří velmi nízká cena, množství programů, jednoduché ovládání s českými popisky a nízká spotřeba vody. Bohužel je ale poměrně hlučná, nenabízí praní sportovního oblečení ani urychlení programů. Její účinnost odstřeďování (ždímání) je na stupni C, což opravdu není žádná sláva a znamená delší sušení. S ohledem na cenu se však jedná o spotřebič, který si nevede špatně.

Praní
9
Ždímání
6
Programy
5
Hlučnost
4.5
Výbava
5
Spotřeba
6.5
PLUSY
 • nízká cena
 • jednoduché ovládání v češtině
 • nízká spotřeba vody
MÍNUSY
 • nízká účinnost odstřeďování
 • hlučná
 • nízké otáčky
 • základní výbava i počet programů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo