Recenze pračky BEKO WUE 6612CSX0

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud hledáte užší pračku pro menší rodinu za minimum peněz, BEKO WUE 6612CSX0 pro vás bude ideální volbou. Pračka vás jistě překvapí širokou nabídkou programů, českým ovládáním, zajímavou škálou doplňkových funkcí, a ne příliš vysokou spotřebou energie a vody. Musíte však počítat s tím, že se ani zdaleka nemůže rovnat pračkám střední třídy, které stojí dvojnásobek ceny. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte, zda je pro vás tato pračka ta pravá.

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost ždímání75 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů73 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů3600 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka44 cm
Počet programů15
Délka základního programu197 minuty

Představení

Úzká pračka BEKO se s rozměry 84 x 60 x 44 cm bez problému vleze i do menších koupelen či technických místností a díky přednímu plnění na ni můžete umístit sušičku. Celkově pračka nabízí 15 pracích programů, které se většinou podobají těm u ostatních praček. Potěšit vás ovšem může například speciální program pro péřové a sportovní oblečení, košile, pro odstranění zvířecích chlupů, nebo program hygiena, který perfektně odstraní veškeré mikroorganismy a zbytky pracího prášku, na který může být někdo citlivý. Dále je možné nastavit teplotu, otáčky, ale třeba i zkrácení pracího cyklu na polovinu.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna60 – 901 200
Bavlna ECO640 – 601 200
Klasický640 – 601 200
Syntetika2,50 – 601 200
Extra rychlé praní60 – 901 200
Extra rychlé praní + rychlý20 – 901 200
Mix 40 (bavlna + syntetika)30 – 40800
Vlna1,50 – 401 200
Jemné20 – 40800
Péřové oblečení1,50 – 601 000
Sport2,50 – 401 200
Tmavé2,50 – 401 200
Spodní prádlo10 – 30600
Košile2,50 – 60800
Hygiena620-901 200

Doplňkové funkce

Velkou výhodou této pračky je velká škála doplňkových funkcí, pojďme si představit ty nejzajímavější: 

 • Funkce Fast+: tato funkce umožní zrychlit řadu programů až o více jak polovinu.
 • Odložený start: praní můžete odložit až o 19 hodin vždy po jedné hodině.
 • Dětský zámek: zamknutí ovládacího panelu zabrání tomu, aby děti ovlivňovaly funkce pračky
 • Čištění bubnu: program DrumClean rychlými a prudkými pohyby vody odstraní z bubnu poslední zbytky prášku, textilií a aviváže, aby pračka byla perfektně čistá.
 • PET – odstranění zvířecí srsti: do programu je přidána předpírka a máchání navíc oproti klasickému pracímu cyklu, aby všechny chlupy z domácích mazlíčků do jednoho zmizely.
 • Naváže tam, kde skončila: v případě výpadku elektřiny si pračka BEKO přesně zapamatuje, kde před výpadkem skončila a bude tak v programu automaticky pokračovat.
 • Odstřeďování: program určený k odstranění vody v pračce a prádle, otáčky je možné nastavit v rozmezí 600 – 1 200. V recenzích se ale můžete dočíst, že prádlo i tak zůstává hodně vlhké až mokré.
 • Teplota: je možné nastavení v rozmezí 20 – 90 °C.

Jak pere

Pračku BEKO WUE 6612CSX0 pořídíte za cenu pohybující se okolo 6 500 korun. Nenároční uživatelé budou spokojeni nejen s programovou výbavou, ale také s nízkou cenou. Pračka má 15 pracích programů pro každý typ a materiál prádla a jak jsme si již zmínili, i spoustou doplňkových funkcí. Se svojí maximální kapacitou 6 kg, která je u některých programů, bohužel, výrazně omezena, se pračka hodí spíše do méně početných rodin. Na co se dále můžete těšit, je speciální vzorek nerezového bubnu navržený tak, aby šetrně a zároveň důkladně vypral i ty nejjemnější látky. V tomto ohledu je srovnatelná s výrazně dražší konkurencí. Xpress Super Short program dokáže vyprat 2 kg už za 14 minut.

Důkladné vyprání je zajištěno i 100 % využitím nadávkovaného pracího prášku, který tak neuniká zbytečně do odpadu. Po technickém hledisku pračka obsahuje poniklované topné těleso, které je tak ochráněno proti korozi a vodnímu kameni. Takto upravené topné těleso má až 100x vyšší životnost. Nevím proti komu to výrobce srovnává, ale je to naprosto běžné řešení, které se nijak nevyniká standardům. Také filtrační systém je upraven a brání tomu, aby předměty jako knoflíky, mince a části látky zablokovaly lopatky čerpadla. 

K vlastnímu programu je možné nastavit hodnotu teploty, odstřeďování, odložený start o až 19 hodin, nebo předpírku navíc. U odloženého startu je však škoda, že odklad je možné provádět jen v krocích po hodinách. Jiné modely nabízí odložení i po půl hodinách. Výhodný je především noční režim, během kterého je hlučnost klasického praní nižší. Přesto se jedná o dost hlučnou pračku a určitě ji nelze doporučit na noční praní pokud máte citlivé sousedy a nebo spíte vedle místnosti s pračkou.

Co se týče dalších funkcí, zmiňme si funkci pro nemačkavou úpravu, kdy se buben otáčí až 8 hodin, po dokončení praní, čímž docílí toho, že prádlo nebude po vyprání pomačkané, ale také možnost zrušení programu po spuštění pračky a nastavení jiného. Mezi nejdůležitější programy patří ten pro alergiky. Během něho je prádlo vystavené po dlouhou dobu vysoké teplotě a intenzivní máchání zajistí 100% zbavení se všech mikroorganismů. Základní program, který je zároveň i nejdelší, trvá dlouhých 197 minut. Naopak nejkratší program je schopen prádlo vyprat již za 14 minut, ovšem kapacita je pouze 2 kg. Plnou kapacitu – tedy 6 kg, můžete mít s extra rychlým programem vypranou při teplotě 30 °C už za 28 minut. Samotný prací program se nastavuje pomocí otočného voliče, kolem kterého jsou programy vypsány a další individuální nastavení či doplňková funkce se volí na displeji hned vedle.

Vzhledem k nízké pořizovací ceně nemůžete očekávat, že bude mít pračka ochranu proti přetečení ani inteligentní systém, který sám vyhodnotí nejlepší spotřebu vody a energie v závislosti na hmotnosti prádla, materiálu či znečištění. Spotřeba, respektive cena za jedno praní se může zdát jako docela nízká, ale když ji vezmete v potaz ke kapacitě pračky tak už to taková výhra není. Ale lepší hodnoty při ceně pračky upřímně ani očekávat nelze.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh.

 • Spotřeba elektřiny: 0,73 kWh.
 • Spotřeba vody: 36 l.

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,73 * 4) + (0,036 * 90) = 2,92 + 3,24 = 6,16 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zjistit cenu

Hledáte pračku s větší kapacitou bubnu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
Hodnocení Beko WUE 6612CSX0

BEKO WUE 6612CSX0 je dobrou volbou pro méně náročné zákazníky, kteří do pračky nechtějí hodně investovat a zároveň hledají kvalitní přístroj. U pračky se můžete těšit především na prací programy pro péřové oblečení, košile, syntetiku, spodní prádlo, vlnu, nebo speciální program pro alergiky. Doplňkové funkce vás také příjemně překvapí, třeba jako odložený start, možnost zkrácení pracího cyklu, ale i noční režim. Pračka se může také pochlubit dobrými hodnotami hlasitosti, a především spotřeby energie a vody. Co ale trochu zklame je nízká energetická třída a omezení kapacity prádla u některých programů. Chybí také automatický program, díky kterému si pračka nastaví spotřebu vody a energie v závislosti na prádle.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
6
Hlučnost
4
Výbava
5
Spotřeba
6.5
PLUSY
 • pořizovací cena
 • široká nabídka programů a doplňkových funkcí
 • české ovládání
 • vhodná do menších domácností
 • dobrá účinnost odstřeďování
 • program pro čištění bubnu
MÍNUSY
 • nízká energetická třída
 • menší kapacita prádla, která bývá hodně omezená
 • chybí automatické dávkování pracího prášku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo