Recenze Beko WUE 6636 CSX0A

Inteligentní pračka Beko WUE 6636 CSX0A je určena pro uživatele, kteří rádi využívají nové technologie a chtějí si vybírat z rozsáhlé programové nabídky.  Právě ovládání pračky na dálku, široká škála programů nebo například 10letá záruka na úsporný invertorový motor, to vše by mohlo potenciální uživatele zaujmout. Z naší recenze se ovšem o této pračce dozvíte mnohem více. Povíme vám informace o spotřebě, životnosti, konkrétních programech a probereme další zajímavé funkce tohoto výrobku. Poté už bude na vás, zda si pračka získá vaše sympatie nebo zda se rozhodnete ji nekoupit.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní56 dB
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů3700 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka44 cm
Počet programů14
Délka základního programu189 minuty

Představení

Tato pračka je zařazena do úsporné energetické třídy A+++, roční spotřeba energie je 152 kWh a spotřeba vody 8 139 l. Co se týče hlučnosti pračky, s 56 dB při praní a 76 dB při odstřeďování se nejedná o pračku s nejtišším chodem. Na jeden prací cyklus s ní vyperete maximálně 6 kg prádla. Hodí se tedy pro domácnosti o dvou až čtyřech lidech.

1200 otáček při odstřeďování patří mezi standardní hodnoty. Jedná se o pračku s předním plněním, pokud máte menší byt, oceníte její menší hloubku, která činí jen 44 cm. Mezi její přednosti patří zejména možnost spárování s vaším mobilním zařízením, a poté pohodlné dálkové ovládání. Najdete tu 14 definovaných programů, k tomu další programy na stažení a velký výběr doplňkových funkcí, jako třeba oblíbená pára, čištění bubnu, ochrana před zmačkáním prádla, extra máchání a spoustu dalších. Samozřejmostí je odložený start nebo dětská pojistka.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot./min
Bavlna60-901 200
Bavlna ECO60-601 200
Syntetika30-601 200
Extra rychlé praní60-901 200
Extra rychlé praní+ Fast+20-901 200
Ruční praní1,50-401 200
Jemné30-40800
Tmavé prádlo30-401 200
Outdoor a sport30-401 200
Odstranění skvrn330-601 200
Hygiene/Děti a alergici620-901 200
Péřové oblečení1,50-601 000
Košile30-60800
Čištění bubnu90600
Stažené programy
Mix30-40800
Závěsy20-40800
Spodní prádlo10-30600
Měkké hračky1,50-40600
Ručník1,50-601 000

Doplňkové funkce

Mimo nastavení hlavních funkcí, máte u této pračky možnost zvolit si spoustu doplňkových funkcí. Pojďme si je v krátkosti představit:

 • Předpírka – použijte pouze pro silně zašpiněné prádlo
 • Rychlé praní – některé programy můžete díky nastavení rychlého praní zkrátit až o 50%. I přestože zůstane prací výkon dobrý, nepoužívejte jej u příliš špinavého prádla.
 • Pára – pokud se nechcete příliš trápit s žehlením, zvolení tohoto programu vám pomůže, prádlo nebude tolik pokrčené.
 • Dálkové ovládání – jestliže rádi ovládáte svoji domácnost pomocí inteligentního zařízení, u tohoto modelu můžete využít funkci dálkového ovládání a aplikaci do chytrého telefonu HomeWhiz.
 • Přizpůsobený program –  u praní bavlny spolu se syntetikou lze využít tento program, a to s aplikací HomeWhiz. Můžete například přidat až 4 pomocná máchání nebo zvýšit a snížit dobu programů.
 • Čištění bubnu – tento program je vhodné používat 1x za 1-2 měsíce. Spustíte ho pomocí pomocné funkce 1 a podržením po dobu 3 sekund. Tento program spouštějte vždy s prázdnou pračkou, a pokud chcete zvýšit účinnost, nasypte odstraňovač vodního kamene.
 • Nemačkavá úprava – pokud zvolíte tuto funkci, buben se bude otáčet po dobu až 8 hodin. Tím se zamezí pomačkání prádla. Kdykoli můžete program zrušit a prádlo z pračky vyjmout. Pokud funkci nezrušíte, bude aktivní i u následujícího praní.
 • Extra máchání – vhodné použít zvlášť u alergiků a lidí s citlivou pokožkou. Funkce umožní další máchání po hlavním pracím cyklu.
 • Dětský zámek – zabráníte tomu, aby děti na pračce zmáčkly nějaká tlačítka a ovlivnily tak průběh praní.
 • Volba teploty – umožňuje nastavení teploty. Lze použít i po zapnutí praní. Ovšem pouze v případě, že to daný program či krok programu umožňuje.
 • Volba rychlosti ždímání – touto funkcí lze nastavit rychlost odstřeďování, rychlost se postupně snižuje. Nastavit můžete i praní bez ždímání nebo také použít funkci podržet máchání, která ponechá prádlo ve vodě po posledním máchání. Toto využijete, pokud nemůžete prádlo vyjmout z pračky ihned po praní a nechcete, aby se vám v pračce zmačkalo.
 • Odložený start – pomocí funkce End Time můžete odložit spuštění programu od 0 -24 hodin.

Jak pere

Účinnost praní Beko WUE 6636 CSX0 spadá do kategorie A, odstřeďování do třídy B. Pračka umožňuje nastavení těchto stupňů: studená, 20, 30, 40, 60, 90 °C. Na pračce si můžete nastavit buď žádné odstřeďování, nebo rychlost 600, 800, 1 000 a 1 200 ot/min. Z hlediska spotřeby energie se jedná o průměrný model. Spotřeba vody 8 799 l za rok je vzhledem k ostatním pračkám (o kterých jsme psali) s kapacitou 6 kg velice slušná.

V naší  recenzi jsme se zaměřili zejména na ty parametry a funkce, které nejsou u každé pračky samozřejmostí.

Jedná se o slim pračku v bílém provedení, s předním plněním, samostatně stojící. Pokud máte menší byt a počítáte každý centimetr, může vás zaujmout právě tento model. Jeho hloubka je jen 44 cm.  Je tedy ideální do menších koupelen. Díky přednímu plnění můžete na zeď za pračkou pověsit třeba police nebo horní část pračky používat pro odložení prádelního koše. Počítejte však s tím, že se dvířka otevírají směrem do prostoru, proto na jejich otevření budete potřebovat dostatek místa. Výhodou je, že dvířka mají XL velikost, tedy průměr 34 cm. Do pračky tedy prádlo snadno vložíte, ale také jej jednoduše vytáhnete. Navíc nebudete mít problém vložit do bubnu i větší kusy prádla, jakými jsou například bundy či povlečení.

Jak jsme uvedli v předchozích komentářích, tato pračka má svou výhodu v dálkovém ovládání. Do vašeho chytrého telefonu si nainstalujete aplikaci Home Whiz, spárujete ji s pračkou a přes další programy, které si stáhnete, můžete pračku na dálku ovládat, případně si vyhledat potřebné rady a návody. Tuto výhodu však pravděpodobně moc nevyužijí starší uživatelé.                                                                                

Také nás potěšila 10letá záruka invertorového motoru, který je spolehlivější, tišší, odolnější, výkonnější a úspornější než klasický motor. Tento motor přizpůsobuje otáčení bubnu vašemu oblečení a prádlo je tako jemně, ale dokonale vyprané.

Když už jsme u otázky životnosti pračky, nesmíme zapomenout na Hi-tech topení, které chrání proti vodnímu kameni a také korozi poniklovaná vrstva. Ta zaručí mnohonásobně vyšší životnost oproti klasickým topným tělesům, které tuto vrstvu nemají.                                                                                           

Další věcí, kterou na ní oceníte, je český popis programů a jednoduché ovládání. Ne každý ovládá cizí jazyk a myslíme, si, že by na to měli výrobci myslet. Na displeji se zobrazí, vše, co je potřeba. Čas, který displej zobrazuje, značí čas do konce praní.      

Potěšilo nás, že pračka šetří nejen vaše peníze, ale i životní prostředí. Technologie AquaFusion využije 100 % pracího prostředku, který do dávkovače nalijete.

Co by to vše ale znamenalo, pokud by prádlo z pračky nebylo dostatečně čisté. Pračka disponuje celkem 20 programy, 14 definovanými a dalšími na stažení. Kromě toho nabízí celou řadu doplňkových funkcí. Určitě si vyberete to nejlepší právě pro vaše konkrétní prádlo.

Představíme vám podrobněji ty z nich, které nás nejvíce zaujaly.

Pára dělá divy a tak v prvé řadě musíme zmínit jedinečnou parní technologii SteamCure, díky ní bude vaše prádlo nejen čisté, ale také méně zmačkané. Pára v průběhu praní uvolňuje nečistoty a zabraňuje pomačkání prádla. Dalším bonusem je to, že udržuje čistou pračku.

Najdete zde například program na odstranění skvrn. Taková skvrna od malin, trávy, červeného vína nebo čokolády nám dá mnohdy zabrat. Tento model pračky se zbaví až 24 druhů různých skvrn.

S programem SainExpert si pračka sama nakombinuje různé teploty, kontrolovaně otáčí buben, zvolí správný čas praní, a nakonec dosáhne toho, že skvrna zmizí.

Jistě se vám někdy stalo, že vaše silonky se po vyprání již nedaly nosit Naštěstí má tato pračka speciální vzorek bubnu AquaWave. S tím se vám tato nepříjemnost již nestane. Jemné prádlo se vypere, ale na bubnu se nezatrhne a punčochy budou stále jako nové. Na toto prádlo je vhodný program ruční praní.

Sportujete často vy nebo vaše děti? Program Sport vaše prádlo důkladně vypere, ale přitom všechny funkční vlastnosti vašeho speciálního oblečení zůstanou zachovány.

Zvláště ti, co mají doma alergika nebo někoho s citlivou pletí ocení program pro alergiky (hygiena) který při vysoké teplotě, intenzivně a dlouze prádlo vypere a dodatečně vymáchá a tím vyplaví veškerý prací prášek, který by mohl pleti ublížit. Tento program je zvláště vhodný pro spodní prádlo a přikrývky. Funkce Fast+ se vám bude hodit, jestliže nemáte na praní tolik času. Zrychlí některé vaše programy až o polovinu.

Zmínit můžeme ještě program ručníky, péřové oblečení, čištění bubnu nebo program nemačkavá úprava. Vše si můžete prostudovat v naší přehledné tabulce programů a doplňkových funkcí nebo v návodu.

Pokud se náhodou přeruší dodávka elektrického proudu a vy zrovna perete, nemusíte při opětovném nahození elektriky program pračky nastavovat od začátku. Pračka si pamatuje, kde skončila a sama pokračuje dál. 

Co nám u pračky chybí, je funkce Aquastop. Zvláště, pokud pračku umístíte do kuchyně a máte zde například plovoucí podlahu, možné vytečení vody z pračky představuje docela velký problém.

Zjistit cenu

Všechny hodnocené pračky najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Beko WUE 6636 CSX0A

Cena pračky se nám na to, co všechno umí, zdá velmi přijatelná. V podstatě pračce můžeme vytknout jen pár věcí, plusy výrobku převažují. Malá vestavná hloubka je ideální do menších koupelen, parní technologie, dostatek programů i připojení na chytré zařízení, skvělý invertorový motor s dlouhou zárukou, to vše přispělo k tomu, že pračku hodnotíme kladně. Malé nedostatky samozřejmě má. Počet otáček u odstřeďování by mohl být i vyšší, u jiných praček se setkáme i s 1600 ot/min. Bohužel také chybí zmíněná funkce Aquastop. Maximální množství prádla 6 kg může, ale nemusí každému vyhovovat. Co se týká výrobce, je pravda, že na trhu najdete i lépe hodnocené vyhlášené značky praček. Odpovídá tomu ale samozřejmě i cena.

7Hodnocení Covybrat.cz:
Praní
9
Ždímání
7
Programy
7
Hlučnost
6
Výbava
6
Spotřeba
6.5
0.3Hodnocení od lidí:
Praní
1
Ždímání
1
Programy
0
Hlučnost
0
Výbava
0
Spotřeba
0
PLUSY
 • energetická třída A+++
 • dálkové ovládání, Bluetooth
 • široká škála programů a funkcí (pára)
 • hloubka modelu pouze 44 cm
 • 10 letá záruka na invertorový motor
 • český popis programů
MÍNUSY
 • hlučnější provoz
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 0.15
  Praní
  10
  Ždímání
  10
  Programy
  0
  Hlučnost
  0
  Výbava
  0
  Spotřeba
  0

  Po 20 letech BEZPROBLÉMOVÉHO praní v průměrné pračce BOSCH máme nyní BEKO a je to krok zpět směrem k pračce TATRAMAT. Časté nabíhání k pračce při odstřeďování kvůli dusavým vibracím, přerušení programu, přeskládání prádla a nový pokus odstřeďování. Pračka si evidentně nedokáže změřit rozmístění prádla v bubnu a taky netoleruje žádné menší prohřešky ve skladbě prádla. Po druhé bych ji nekoupil.

  - MÍNUSY: - časté zamotání prádla nevhodným tvarem lopatek - dusavé vibrace a hlučnost při odstřeďování - pračka nedokáže dostatečně uspořádat prádlo před odstředěním
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   díky moc za sdílení zkušenosti pro ostatní čtenáře. Nechci se Beka nijak zastávat, nicméně zkoušel jste reklamovat? To co popisujete mi rozhodně nepřijde jako normální chování, ani u levnější značky jako je Beko.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo