Recenze pračky Beko WUE7636X0A

Tato pračka Beko umí všechno, na co jme zvyklí u běžné automatické pračky. Je vybavena 14 programy, umí pracovat s párou a kdo bojuje o každý centimetr v koupelně, ocení zkrácený rozměr hloubky pračky. Můžete si ji také přidat do rodiny dálkově řízených domácích spotřebičů. V recenzi najdete další přednosti a nedostatky, na které je třeba si dát pozor.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněníPřední
Kapacita7 kg
Otáčky1200 ot./min.
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4400 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
AquastopNe
Výška84 cm
Šířka60 cm
Hloubka49 cm
Praní90
Ždímání70
Programy70
Hlučnost60
Výbava70
Spotřeba65
Roční náklady na vodu-
Roční náklady na energii-
Počet programů14
Délka základního programu220 minuty

Představení produktu

Automatická pračka Beko WUE7636X0A s předním plněním má oproti standardním pračkám kratší rozměr do hloubky (VxŠxH) 84x60x49 cm. Není úplně slim (některé pračky mají rozměr hloubky jen 37 cm), ale ušetříte s ní až 7 cm do hloubky. Vejde se tedy do užší koupelny, a přesto v ní vyperete až 7 kg prádla najednou. Tento objem bubnu je dostačující pro běžnou rodinu o 4-6 členech domácnosti. Všechny pračky Beko napouštějí množství vody podle množství prádla, takže nemusíte mít obavu o úsporu vody při nenaplněném bubnu pračky. Energetická třída D je na škále úspornosti přístroje přímo uprostřed, tedy ani nejšetrnější, ani žrout energie. Za sto pracích cyklů, tedy budete-li prát každý třetí až čtvrtý den v režimu Eco 40-60, tak spotřebuje 69 kWh, což představuje při ceně 7,5 Kč/kWh roční spotřebu 517 Kč. Pro srovnání: pračky se štítkem A spotřebují ročně kolem 45 kWh.Ovládací panel je displej s otočným voličem, kterým snadno zvolíte jeden ze 14 pracích programů. Popisky jsou sice v angličtině, ale můžete se snadno orientovat i podle výmluvných ikonek. Na displeji vidíte informace o průběhu pracího cyklu. Jsou zde kontrolky, které vás informují o průběhu programu, teplotě, času zbývajícího od konce pracího cyklu, úrovni a rychlosti odstřeďování a podobně. Zkrátka máte neustále kontrolu nad tím, co se v pračce děje. Pomocí tlačítek pod displejem si můžete zvolit požadovanou teplotu, změnit rychlost otáček pro ždímání nebo odložit start praní až o 24 hodin.

Dnes už není výjimkou možnost ovládat spotřebiče vzdáleně přes wifi. I model Beko WUE7636X0A nabízí tuto možnost. Stačí jen nainstalovat aplikaci HomeWhiz do chytrého telefonu a spárovat ji s pračkou přes Bluetooth. Přes tuto aplikaci můžete například vzdáleně spustit, nebo ukončit prací cyklus, získat tipy na údržbu pračky. Aplikace vás také upozorní na technický problém nebo odpojení od vody. Jejím prostřednictvím získáte po zadání skladby prádla i tip na vhodný program. Programy si také můžete stahovat, nebo tvořit podle svých preferencí.

Jak pere

14 přednastavených programů představuje prací programy pro praní bavlny, syntetiky, jemného prádla, ale i péřových výrobků, vlny, silonek nebo měkkých plyšových hraček. Najdete zde i program pro alergiky, program pro praní košil, tmavého prádla, spodního prádla nebo outdoorového a sportovního oblečení.

Automatická pračka Beko WUE7636X0A používá kromě všeho, co nabízí úplně běžná moderní pračka, páru. Pára je využívána například pro čištění bubnu pračky. Program DrumClean+ odstraní z bubnu všechny nečistoty, zbytky vláken a pracích přípravků. Páru tahle pračka umí využít i na odolné skvrny a během odstřeďování zabraňuje pomačkání prádla, což jistě oceníte, ať už patříte mezi ty, co žehlí, nebo ty druhé. Navíc horká pára dokáže odstranit téměř 100 % všech alergenů.

Pračka Beko WUE7636X0A má invertorový motor. Při praní vydává pračka hluk v úrovni 57 dB a při ždímání okolo 76 dB. Nejtišší pračky na trhu při praní vydávají zvuk o 42 dB a při ždímání pod 70 dB. Najdou se ale i takové, které pero/ždímají s hlukem 60/80 dB. Hlučnost této pračky je tedy vzhledem k ostatním pračkám průměrná. Účinnost praní je ve specifikacích klasifikována hodnotou A. V tom není mezi pračkami téměř žádný rozdíl. Odstřeďování je na úrovni písmene B. Písmeno B a C se v případě odstřeďování považuje za standard. Jsou ale pračky, které vykazují i u ždímání lepší výkon. Tahle pračka pracuje s frekvencí otáček 1200, což není mnoho (některé pračky vyvinou rychlost až 1800 otáček/min.).

Prací programy můžete upravovat – měnit teplotu nebo rychlost otáček při odstřeďování, nebo pomocí tlačítka Fast+ na displeji zkracovat čas až na polovinu původní délky programu. Nejkratší program tak můžete pokrátit až na sympatických 14 minut. Výhodná je také možnost vložení prádla po spuštění pracího programu, nebo během něj. Pračku však otevřete pouze tehdy, dovolí-li to hladina vody v pračce.

Funkce Stain Expert je expert na skvrny. Pomocí kombinace různých teplot a specifických pohybů bubnu, doby praní a namáčení odstraníte opravdu hodně široké spektrum skvrn. V návodu najdete přesný popis kroků, jak postupovat, máte – li co dělat se skvrnou od dětského jídla, od kari, krve, nebo vína. S tím vším si pračka poradí i bez předepírání.

Další praktické funkce

Funkce podržet – tu využijete, pokud nechcete, aby se vaše prádlo ocitlo v pračce na suchu, než ho vyndáte ven. Pračka nechá prádlo po vyprání namočené ve vodě a je na vás, kdy dokončíte prací cyklus posledním odstředěním.

Čištění bubnu – není automatická funkce, která by se sama spustila. Výrobce doporučuje pravidelně jednou za 1–2 měsíce zapnout program Čištění bubnu. Použití odstraňovačů vodního kamene zvažte podle kvality vody.

Nemačkavá úprava – se hodí v případě, že chcete vyndat z pračky vyždímané a nepomačkané prádlo. Buben se po odstředění otáčí s prádlem až po dobu 8 hodin. Můžete však kdykoli pračku vypnout a prádlo vyndat.

Funkce extra máchání není nic neobvyklého, ale zvláště alergici by ji mohli postrádat. Jde o druhé máchání, které zajistí ještě lepší odstranění nečistot a zbytků pracích přípravků nebo aviváže.

Dětský zámek – neslouží, jak by si někdo mohl myslet, k tomu, aby dítě nemohlo otevřít pračku. Dnešní dětské zámky umožní zabránit dětským prstíkům v realizaci vlastních představ o programování pračky. Prostě zamkne displej.

Rádi vám také poradíme, jak vybrat pračku. Podívejte se na náš test praček 2022

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
Beko WUE7636X0A

Automatická pračka Beko WUE7636X0A je prostorově menší pračka s objemem bubnu až 7 kg prádla. Výbavou i výkonem je srovnatelná s dražšími modely. Její nevýhodou je vyšší spotřeba, takže pokud máte například malé děti a perete častěji, zvažte úspornější přístroj.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
7
Hlučnost
6
Výbava
7
Spotřeba
6.5
PLUSY
 • nízká cena
 • slušná výbava
 • menší hloubka pračky
MÍNUSY
 • vyšší spotřeba
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo