Recenze BENEKOV C 27 Premium

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Automatický kotel na uhlí splňuje parametry Ekodesignu a řadí se do emisní třídy 5. Díky řídící jednotce s modulací výkonu a ekvitermní regulací můžete ušetřit až 15 % nákladu za palivo.
Typautomatický na tuhá paliva
Výkon25 kW
Materiálocel
Účinnost95,5 %
Instalacestacionární se zásobníkem
Certifikované palivo je hnědé uhlí ořech 2 a dřevní pelety. Díky přítahové konstrukci vertikálního výměníků je těleso potřeba čistit jen jednou za 4-6 týdnů. Zásobník paliva je dostatečně velký, takže ho není potřeba obsluhovat 3-7 dní. V případě spalování uhlí se popel vynáší jednou za 3-7 dní, pokud spalujete dřevěné pelety tak jednou za 3-5 týdnů. Časová periodicita vynášení sazí závisí na správném seřízení kotle a na kvalitě používaného otopu. Havarijní termostat se stará o bezpečný provoz bez rizika přehřátí. Ke kotli je možné si dokoupit odpopelňovač, automatické čištění výměníku, záložní zdroje, komínovou klapku atd. Chybí snímač tlaku, proto je potřeba pravidelně kontrolovat žebrování, aby se nezaneslo popílkem. Trochu hůř se do kotle dostává, pokud chcete dopustit topnou vodu. Lakovaný povrch kotle se při kontaktu s každým kovovým nástrojem odloupne. A kovových nástrojů u kotlů používáme dost, že? Programování automatického cyklu je snadné, a navíc je vše v češtině. Protože řídící jednotka umožňuje ovládání dvou topných okruhů, je možné druhým okruhem natápět bojler. Ovládání výkonu je možné na pokojovém termostatu. Řídící jednotka ukazuje denní i měsíční spotřebu, takže si můžete naplánovat, kolik paliva bude potřeba koupit na další sezonu. Nájezd kotle po útlumu není nijak dlouhý. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.5 Total Score
BENEKOV C 27 Premium

Kotel spadá do nejlepší emisní třídy 5 a díky dobrému ovládání dokáže ušetřit až 15 % nákladů za palivo. Při správné údržbě a topení dobrým otopem, kotel nemusíte obsluhovat i několik týdnů. Protože chybí snímač tlaku, je potřeba pravidelně kontrolovat žebrování, aby se nezanášelo prachem a dejte si pozor na lakovaný povrch, který se při styku s kovovými předměty snadno odře.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  moc díky za vaše dlouhodobé zkušenosti.

 2. Odpovědět
  Stanislav Staněk 14/06/2022 at 15:59

  Kotel Benekov C27 mam 4roky a jiný bych nechtěl. Akorát mi naštvalo že sem nedostal dotaci.Protože je i na uhlí. Za čtyři roky sem neviděl že jde z komína kouř.Super je to v lete kdy kotel žere 7-9kg uhlího ale teplá voda nikdy nedojde ikdyž je v dome 7 lidí. vytápím 10 místností na 23st ve dne vnoci. Celková spotřeba 100metráků na rok.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo