Recenze BENEKOV C 27 Premium

Automatický kotel na uhlí splňuje parametry Ekodesignu a řadí se do emisní třídy 5. Díky řídící jednotce s modulací výkonu a ekvitermní regulací můžete ušetřit až 15 % nákladu za palivo.

Typautomatický na tuhá paliva
Výkon25 kW
Materiálocel
Účinnost95,5 %
Instalacestacionární se zásobníkem

Certifikované palivo je hnědé uhlí ořech 2 a dřevní pelety. Díky přítahové konstrukci vertikálního výměníků je těleso potřeba čistit jen jednou za 4-6 týdnů.

Zásobník paliva je dostatečně velký, takže ho není potřeba obsluhovat 3-7 dní. V případě spalování uhlí se popel vynáší jednou za 3-7 dní, pokud spalujete dřevěné pelety tak jednou za 3-5 týdnů. Časová periodicita vynášení sazí závisí na správném seřízení kotle a na kvalitě používaného otopu.

Havarijní termostat se stará o bezpečný provoz bez rizika přehřátí. Ke kotli je možné si dokoupit odpopelňovač, automatické čištění výměníku, záložní zdroje, komínovou klapku atd.

Chybí snímač tlaku, proto je potřeba pravidelně kontrolovat žebrování, aby se nezaneslo popílkem. Trochu hůř se do kotle dostává, pokud chcete dopustit topnou vodu. Lakovaný povrch kotle se při kontaktu s každým kovovým nástrojem odloupne. A kovových nástrojů u kotlů používáme dost, že?

Programování automatického cyklu je snadné, a navíc je vše v češtině. Protože řídící jednotka umožňuje ovládání dvou topných okruhů, je možné druhým okruhem natápět bojler. Ovládání výkonu je možné na pokojovém termostatu. Řídící jednotka ukazuje denní i měsíční spotřebu, takže si můžete naplánovat, kolik paliva bude potřeba koupit na další sezonu. Nájezd kotle po útlumu není nijak dlouhý.

Zjistit cenu
9.5 Total Score
BENEKOV C 27 Premium

Kotel spadá do nejlepší emisní třídy 5 a díky dobrému ovládání dokáže ušetřit až 15 % nákladů za palivo. Při správné údržbě a topení dobrým otopem, kotel nemusíte obsluhovat i několik týdnů. Protože chybí snímač tlaku, je potřeba pravidelně kontrolovat žebrování, aby se nezanášelo prachem a dejte si pozor na lakovaný povrch, který se při styku s kovovými předměty snadno odře.

Přidejte svou recenzi

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Napište svou recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.