Recenze epilátoru Beurer IPL 8800

Především v létě je snem snad každé ženy mít hebkou pokožku zbavenou chloupků. Existuje mnoho způsobů, jak se chloupků zbavit – od žiletek přes depilační krémy nebo vosky až po epilátory, které prošly velkou revolucí. Když se řekne epilátor, může se vám vybavit bolestné trhání chloupků, které některé ženy odradí od jeho používání. Avšak dnes už je na trhu běžný a velmi oblíbený IPL epilátor, jehož používání je naprosto bezbolestné. Na jeden takový se dnes společně podíváme – Beurer IPL 8800. Použít jej můžete na jakoukoliv část těla a prodejce vám slibuje pocit hedvábně hladké pokožky. Navíc slibuje také účinnost i na mužském těle se silnějšími chlupy. U IPL epilátorů totiž hraje hlavní roli odstín chloupků, pokud tedy patříte mezi osoby se světlým odstínem pokožky a tmavým odstínem chloupků, máte vyhráno.

Parametry

Systém napájeníakumulátorové
Doba nabíjení120 minut
Počet intenzit světla6
Počet záblesků (výdrž)600000
Přibližná cena8000 Kč

Pro koho je Beurer IPL 8800 určen?

Jak už bylo řečeno, tento epilátor nemusí být nutně určen pouze pro ženy. Na své si přijdou také muži, kteří se chtějí zbavit ochlupení. Epilátor Beurer IPL 8800 využijete na obličej, ruce, nohy, podpaží, oblast bikin, záda, hrudník nebo také břicho. Pozor si však dejte, pokud je váš tón pleti velmi tmavý nebo máte zvlášť světlé až bílé vlasy. V takovém případě by byla investice do tohoto epilátoru zbytečná a s výsledky byste nebyli spokojeni. Beurer IPL 8800 patří mezi IPL epilátory, které fungují na principu fotoepilace a pomocí intenzivního pulzního světla zajišťují to, aby chloupek na daném místě již nevyrostl. Fotoepilace je však vhodná především pro osoby se světlou pletí a tmavými chloupky, tato technologie totiž závisí na odstínu kůže a množství melaninu ve chloupcích. Osoby se světlými chloupky mají ve vlasových folikulech melaninu méně a světelný paprsek se v takovém případě neabsorbuje.

 

Jak epilátor funguje?

Tento epilátor je napájen pomocí baterie, což je výhodné, pokud jej plánujete používat tam, kde nemáte přístup k elektrickému proudu. Výrobce slibuje, že ošetření celého těla dokážete zvládnout za přibližně 20 minut. Takový údaj je však potřeba brát s rezervou, samozřejmě zde záleží na vaší zkušenosti s tímto typem odstraňování chloupků, zezačátku bude potřeba používání epilátoru pořádně vypilovat. Přístroj disponuje ošetřovaným povrchem 4,5 cm2 . Čím větší tento povrch je, tím rychlejší je také epilace, jelikož je záblesky zasáhnuto více chloupků. Obecně se tato hodnota pohybuje od 2 do 7 cm2 . Pokud však chcete odstranit chloupky v oblasti obličeje nebo třísel, nebude pro vás důležitá rychlost, nýbrž přesnost. K té vám poslouží speciální nástavec o aplikační ploše 2 cm2 , který rovněž naleznete v balení. Další nástavce však neobdržíte, což je vzhledem k vyšší ceně trošku zklamání. Tak třeba na podpaží se nejlépe hodí velikost plochy asi 3 cm2 .

Co je však potřeba vyzdvihnout, je počet záblesků. Co vůbec počet záblesků značí? Jedná se o životnost žárovky IPL epilátoru. Obecně se tato hodnota pohybuje od cca 50 000 do 400 000 záblesků, v našem případě se jedná o 600 000, což je opravdu nadprůměr. Na epilaci celého těla se průměrně spotřebuje 300 až 500 záblesků. Aby bylo odstranění chloupků dlouhodobé, doporučuje se epilovat každé 2 týdny v prvních dvou měsících, poté jen jednou za 4 až 8 týdnů. A s počtem záblesků 600 000 vám takový přístroj vydrží opravdu dlouho. Pro srovnání se můžeme podívat na jiný model, Beurer IPL8500. Ten se chlubí životností 300 000 záblesků, a ty vystačí i na několik desítek let, což je také velmi dlouhá doba. Epilátor Beurer IPL 8800 s dvojnásobným počtem záblesků tak můžete například sdílet s další osobou v domácnosti, přesto vám poslouží několik let, a navíc ušetříte za koupi dalšího přístroje.

Důležité je nastavit si tu správnou intenzitu světla. Beurer IPL 8800 vám nabídne celkem 6 úrovní, které si nastavíte buď ručně, nebo vám ji přístroj nastaví za vás automaticky (to je však běžné pro většinu lepších IPL epilátoru). Vždy by vám mělo být používání epilátoru příjemné, pokud pocítíte nepříjemné pálení, je potřeba intenzitu snížit. S použitím vám pomůže také aplikace Beurer MyIPL, kterou si můžete stáhnout do svého chytrého telefonu. Aplikace vám připomene, kdy byste měli provést další epilaci, pomůže vám také s rozeznáním typu pokožky a chloupků.

K jednoduššímu a pohodlnějšímu používání přispívá také funkce Auto Flash, která vám umožní vysílat světelné impulzy automaticky a nepřetržitě, takže nemusíte neustále mačkat spouštěcí tlačítko. Tato funkce je zcela bezpečná, jelikož se impulzy vysílají pouze při kontaktu epilátoru s pokožkou. Opět se však nejedná o nic neobvyklého, co byste nenašli u jiných IPL epilátorů.

Důležitá je také výdrž baterie. Výrobce v tomto případě uvádí 550 světelných impulzů, což je velmi dobrá hodnota vzhledem k tomu, že na epilaci celého těla se průměrně spotřebuje 300 až 500 záblesků, jak jsme zmiňovali výše. Po vybití se přístroj nabíjí 2 hodiny.

Nevýhodou epilátoru Beurer IPL 8800 je vyšší pořizovací cena, která se pohybuje okolo 8 000 Kč. IPL epilátor totiž můžete zakoupit o několik tisíc levněji, takové modely nabízí například značka Concept. Tak například Concept IL3000 pořídíte za cca 3 000 korun, taková cena se však projeví například na počtu režimů, ty vám tento levnější epilátor nabídne pouze dva. Počet režimů by se měl odvíjet od toho, jaké partie chcete epilovat. Lepší IPL epilátory vám nabídnou až 5 režimů, tak například klouzavý režim, se kterým je ošetření mnohem rychlejší, nebo přesný režim pro ošetření citlivějších oblastí.

Epilátor je potřeba po každém použití vyčistit

Údržba epilátoru není žádná věda, avšak po každém ošetření je potřeba jej očistit. Jelikož se tento model neřadí mezi voděodolné přístroje, musíte si tak dát pozor, abyste při čištění používali suchý hadřík. Ten použijete na celý přístroj, a zvláště světelné plochy.

Zjistit cenu

Chcete vidět další IPL epilátory?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.5 Total Score
Hodnocení Beurer IPL 8800

Pokud bychom měli na závěr zrekapitulovat a zhodnotit epilátor Beurer IPL 8800, v první řadě bychom ocenili počet záblesků, který činí 600 000. Takový parametr vám zajistí opravdu dlouhou životnost produktu a možnost sdílet jej s další osobou. Nevýhodou zde může být vyšší cena, která se pohybuje zhruba kolem 8 000 korun. Také aplikační okénko není tak velké, tudíž vám epilace zabere podstatně více času. Právě ošetřovaná plocha 4,5 cm 2 je další výhodou epilátoru Beurer IPL 8800, jelikož například nohy s takovou plochou ošetříte velmi rychle. Vzhledem k vysoké ceně bychom však ocenili další nástavce, které by byly součástí balení. V balení totiž naleznete pouze jeden náhradní nástavec, který je vhodný především pro obličej. Celkově však epilátor hodnotíme velmi kladně, pokud vám nevadí investovat do epilátoru více peněz, nebudete litovat. Pokud však máte příliš světlé chloupky nebo máte tmavší typ pleti, zvažte, zda pro vás bude IPL epilátor vůbec vhodný.

PLUSY
 • Vysoký počet záblesků
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Pěkný design
 • Akumulátorové nabíjení, které umožní používat epilátor kdekoliv
MÍNUSY
 • Vysoká pořizovací cena
 • Absence více nástavců vzhledem k ceně
 • Není voděodolný
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo