Recenze bezdrátových Bluetooth sluchátek LAMAX Dots1

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Bezdrátová sluchátka se stávají čím dál více oblíbenější. Nejste omezeni žádnými kabely a drátky, takže je váš pohyb naprosto svobodný. LAMAX Dots1 mají skvělý zvuk a kompaktní rozměry. Kromě toho mohou fungovat také jako handsfree. Jak dopadly v našem testování?

Parametry

Typ sluchátekBluetooth 5.0, bezdrátová
Dosah10 m
Doba přehrávání150 min
Hlasitost70 dB
Rozsah frekvence20 Hz - 20 kHz
Kapacita baterie základny520 mAh
Kapacita baterie sluchátek100 mAh
Hmotnost základny42 g
Hmotnost 1 sluchátka4 g
Ovládání hlasitostine
Funkce navíchandsfree
Doba nabíjení120 min

Rozbalování

Celý měsíc jsme mohli testovat bezdrátová sluchátka LAMAX Dots1, a tak jsme je využili na maximum. Poslouchali jsme je při práci, při procházce venku, ale také při sportování. Drobná krabička ukrývá nabíjecí základnu se sluchátky, 3 velikosti gumových špuntů, držáky sluchátek v několika velikostech v případě, že by vám z uší vypadávala, nabíjecí kabel, návod a nálepky. V krabičce naleznete také informaci o tom, že elektroniku je možné dobíjet pouze z 5 V zdroje. My jsme pro dobíjení používali notebook. Celé nastavení a spárování sluchátek s chytrým zařízením (mobilním telefonem nebo tabletem) zvládnete i bez manuálu. Stačí jen stisknout multifunkční tlačítko levého sluchátka, jež má funkci Master (to znamená, že se jedná o hlavní sluchátko) a zapnout Bluetooth na vašem chytrém zařízení. Z nabídky spárovaných zařízení vyberte LAMAX Dots1 a „frčíte“! Žádná věda!

Manuál

Abychom zjistili, co všechno sluchátka umí, přeci jen jsme do manuálu nahlédli. Musíme však zkonstatovat, že je složitější než samotné používání sluchátek. Naštěstí jej pro provoz skutečně není potřeba.

Co jsme z manuálu zjistili?

Zjistili jsme zejména to, co značí blikající LED indikace.
 • LED indikace u sluchátek – při párování se střídá modré a bílé světlo; při úspěšném spárování blikne modré světlo 1x za 7 vteřin; při zapnutí modré světlo svítí 1 vteřinu; při vypnutí zasvítí bílé světlo na 1 vteřinu; při nabíjení svítí bílé světlo, které po nabití zhasne.
 • LED indikace u nabíjecí stanice  – nabití na 0-25 % – modré světlo blikne 1x za 2 sekundy – 25-50 % – modré světlo blikne 2x každé 2 sekundy, – 50-75 % – modré světlo blikne 3x každé 2 sekundy, – 75 – 100 % – modré světlo blikne 4x každé 2 sekundy.
 • Při plném nabití modré LED světlo svítí.
Zjednodušeně řečeno – pokud LEDka na stanici bliká pomalu, je čas na její dobití. Pokud bliká rychle, je nabitá dostatečně. Při plném nabití svítí stále modře.

Ovládání

Ovládání sluchátek je velmi snadné. Sluchátka se aktivují sama ihned po vyndání z nabíjecí základny. Pro jejich zapnutí a vypnutí je potřeba na delší dobu stisknout multifunkční tlačítko na levém sluchátku. Pokud chcete pozastavit nebo přehrát stopu, stačí tlačítko na pravém nebo levém sluchátku krátce stisknout. V případě, že si chcete přehrát následující stopu, tlačítko na pravém nebo levém sluchátku stisknete dvakrát za sebou. Pomocí sluchátek můžete aktivovat i Siri nebo Google Assistant, v tomto případě je potřeba delší dobu podržet (zhruba 1 s) multifunkční tlačítko na levém sluchátku. Stisknutím multifunkčního tlačítka přijímáte a ukončujete hovory. Co nás zamrzelo je fakt, že sluchátka neumožňují se vracet k předchozí přehrávané skladbě ani nemůžete pomocí nich regulovat hlasitost zvuku. V případě, že se vám začne vybíjet baterie, uslyšíte zvukové oznámení s upozorněním, že je potřeba sluchátka dobít. Kapacitu baterie můžete prodloužit tak, že budete poslouchat pouze z jednoho sluchátka. Lépe řečeno, pouze z levého sluchátka s funkcí Master. Pravé vypnete delším stiskem multifunkčního tlačítka. Pokud byste vypnuli levé sluchátko, dojde ke ztrátě signálu se spárovaným zařízením.

Jak hrají?

Zvuk ze sluchátek se nám jevil velmi slušně. Zejména hudba byla vyvážená. Mluvené slovo je však podle našich zkušeností lepší poslouchat z větších sluchátek. Ale to je spíše jen osobní dojem. Při zapnutí sluchátek je jejich hlasitost přiměřená. Pokud chcete mít hudbu jen jako kulisu, zřejmě si hlasitost snížíte na telefonu nebo jiném chytrém zařízení. V případě mluveného slova budete hlasitost zvyšovat.

Dosah signálu uvnitř i venku

Dosah signálu jsme testovali v domě i na zahradě. Signál neměl problém projít přes chodbu a dva pokoje při otevřených dveřích. Jakmile jsme však telefon nechali v pokoji v přízemí a rozhodli se jít do prvního patra, signál se ztratil. Na zahradě jsme si ověřili, že dosah signálu je skutečně kolem deseti metrů. Měření jsme prováděli za pomocí počítání kroků. Pokud mezi telefonem a sluchátky nebyla žádná překážka, signál byl skvělý. Jakmile jsem se, ale postavili za kutilskou dílnu, signál se ztratil. Signál bychom hodnotili jako kvalitní a dostatečný vzhledem k tomu, že při sobě stejně vždy svůj telefon budete nosit. Nic tedy nebude bránit tomu, abyste si užili ničím nerušený poslech. Sluchátka bychom však nedoporučovali na sport. Redaktorce, která s nimi běhala, při prudších dopadech, měly tendenci vypadávat z uší. I při delším používání, zejména při práci na PC ji ze sluchátek bolely uši. Jedná se však pouze o subjektivní hodnocení jedné osoby. Každý má uši jiné, takže to neznamená, že by zrovna vašim uším nemohla sedět.

Zpracování

Celkový vzhled nikoho neurazí. LAMAX vsadil na jednoduchost, takže je černá barva doplněna tyrkysovým proužkem s logem LAMAX. Sluchátka nejsou odolná, takže si dejte pozor, aby nepřišla do styku s vodou nebo nebyla dlouho položena v příliš prašném prostředí. Na „omak“ jsou sluchátka dost tvrdá, takže je rozhodně nedoporučujeme používat bez měkkých gumových nástavců. Velkou výhodou je hmotnost sluchátek. Každé z nich váží 4 g, takže v uších nejsou těžká. Nabíjecí základna se jeví odolně. Spodní černá část je masivnější, plastovo-kovová. Horní část, tedy víko, je vyrobeno z poloprůsvitného plastu, který je oproti spodní části křehčí. Díky poloprůsvitnému provedení vidíte, zda se sluchátka nabíjejí. Víko a spodní část základny spojuje plastový „pant“. Je však dobře osazen, takže se rozhodně nebojíme toho, že by se brzy opotřeboval. Hmotnost samotné nabíjecí stanice je 42 g, po vložení sluchátek 50 g. I v případě, že ji budete nosit v kapse, hmotnost rozhodně nijak nepocítíte. Kompaktní rozměry 7,4 x 3,2 x 3,2 cm umožňují pohodlné nošení nabíjecí stanice jak v kapse, tak v dámské kabelce nebo batohu. Zadní strana základny je opatřena vstupem pro micro USB kabel nabíječky. Úroveň nabití základny pouze odhadujete. Rychle blikající modrá dioda odkazuje k potřebě nabití, pomalé blikání značí dostatečnou kapacitu baterie. V tomto ohledu by jistě bylo lepší základnu opatřit alespoň 3 diodami. Podle počtu rozsvícených diod by se snadněji určovala kapacita baterie. Základna se nám jeví dostatečné odolná. Klidně ji můžete nechat v batohu mezi ostatními věcmi. O sluchátka bychom se nebáli ani v případě, že by základna spadla z menší výšky, třeba z kapsy na zem. Rozhodně to však nedoporučujeme dělat cíleně  🙂 . Celkově můžeme sluchátka doporučit. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Hodnocení LAMAX Dots1

Zpracování sluchátek i základny hodnotíme jako kvalitní. Ovládání je snadné a návod k němu nepotřebujete. Chybí nám však možnost ovládání hlasitosti hudby pomocí sluchátek a návrat k předchozí přehrávané stopě. Při delším nošení nás sluchátka tlačila v uších a komfortně jsme se s nimi necítili ani při běhu. Dobře však posloužily jako spolucestujících v dopravních prostředcích nebo jako společník na procházkách. Ocenili jsme také možnost handsfree, pokud vám během procházky při poslechu někdo volá, není nutné si sluchátka vytáhnout z uší, ale hovor jednoduše přijmout a mluvit, mikrofon je dostatečně kvalitní.

PLUSY
 • hmotnost
 • výdrž
 • handsfree
 • zvuk
 • zpracování
MÍNUSY
 • ovládání hlasitosti
 • nevhodné na běh
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo