Recenze bezkontaktního teploměru TrueLife Care Q7

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Bezkontaktním teploměrem Care Q7 od společnosti TrueLife je možné měřit nejen tělesnou teplotu, ale také pokojovou teplotu nebo teplotu nápojů. Výběr, zda chcete měřit tělesnou nebo jinou teplotu provádíte tlačítkem Mode.
Typbezkontaktní
Ovládánítlačítkové
Podsvícení displejeano
Hmotnost150 g
Zvukový signálano
Paměť na naměřené hodnoty32
Tento bezkontaktní teploměr je dobrou pomůckou zejména pro maminky malých dětí. Rodiče moc dobře vědí, jak je těžké udržet dítě 7-10 minut na jednom místě, aby se dosáhlo přesných výsledků měření pomocí digitálního teploměru. Care Q7 je bezdotykový a výsledky měření máte během mrknutí oka. Zařízení funguje na baterii DC9V (a 6F22), která se do teploměru nevkládá úplně snadno. Nejdříve je zapotřebí odklopit šedou část rukojeti. Musíte přitom vyvinout trochu síly. Snažte se rukojeť odklopit na obou stranách, aby nedošlo k poškození. Baterii připojte k plošce s dráty a silou zatlačte do rukojeti. Poté je možné rukojeť zavřít a zahájit měření. Teploměr jsme měli možnost testovat v naší redakci. Měřili jsme jak tělesnou, tak pokojovou teplotu, ale také teplotu nápojů (konkrétně čaje). Care Q7 je velmi citlivý na vzdálenost na kterou měříte. V návodu se uvádí, že teploměr by měl být od objektu vzdálený 5-8 cm, což si doporučujeme odměřit a tuto vzdálenost dodržovat, protože při větší vzdálenosti se může teplota lišit i o 0,6 °C. V případě, že je teploměr od předmětu nebo těla příliš vzdálen, objeví se dvě hlášení. „HI“ v případě, že je teplota vyšší než pracovní dosah a „LO“ v případě, že je teplota nižší než pracovní dosah. Během měření se nám nepodařilo přijít na to, na co přesně tato hlášení upozorňují. Vydedukovali jsme, že pokud je teploměr od měřeného objektu příliš daleko, tak zkrátka neměří a je nutné ho k objektu přiblížit. „LO“ se objevovalo v případě, že byl teploměr od čela příliš vzdálený. Některé bezkontaktní teploměry mohou používat červený paprsek, díky kterému můžete vidět, kam na čelo nebo jiné místo míříte. To se nám zdá praktické. Care Q7 tento paprsek nemá, takže při opakovaném měření jen odhadujete, na kterou část čela jste mířili poprvé. Samozřejmě to výsledek měření nijak neovlivňuje, ale pro „klid duše“ se nám červený paprsek zdá jako dobrá pomůcka pro měření. Měření jakékoliv teploty je velmi snadné. O komfortní zacházení s přístrojem se stará praktický tvar a také malá hmotnost přístroje, která i s baterií činí jen 150 g. Výrobce uvádí hmotnost i s baterií 170 g, ale my jsme při vážení navážili zmiňovaných 150 g, viz obrázek. Velkou výhodou přístroje je velký displej s úhlopříčkou zhruba 3,5 cm. Nalezte na něm tyto informace:
 • měření – surface=měření teploty povrchu, body temp – měření tělesné teploty,
 • číslo výsledku měření,
 • kolikáté měření jste provedli (paměť až na 32 výsledků),
 • zapnutí/vypnutí zvukové signalizace,
 • teplotní stupnici C°/F,
 • upozornění na nízký stav baterie,
 • přehled uložených měření.
Displej si navíc můžete podsvítit, pokud je potřeba. Slouží k tomu tlačítko s ikonou žárovky. Podsvícení můžete kdykoliv zapnout nebo vypnout. Nastavení teploměru jsme z manuálu příliš nepochopili, ale naštěstí jsme našli podrobný návod na Youtube. Můžete si vybrat, zda chcete měřit ve stupních Celsia nebo Fahrenheita a zda chcete mít zapnutou zvukovou signalizaci. Signál vás upozorní na zvýšenou teplotu, ale pípnutí se ozve i pokaždé, když se dokončí měření. Nastavit si můžete i upozornění na zvýšení teploty. Teploměr Care Q7 umožňuje i nastavení odchylky teploty na povrchu oproti vnitřní teplotě. Toto nastavení je poměrně komplikované a vyžaduje měření ještě digitálním teploměrem. Z výsledků měření digitálním teploměrem a teploměrem bezdotykovým utvoříte hodnotu, díky které bude měření bezkontaktním teploměrem odpovídat kontaktnímu měření. Při tomto nastavení doporučujeme, abyste měli kontaktní teploměr opravdu kvalitní, jinak nemusí výsledky měření Q7 vycházet správně. My jsme nastavení vyzkoušeli, takže můžeme říct, že za nás je lepší toto nastavení vynechat, protože se nám výsledky měření zdají přesnější. Měření pokojové teploty jsme porovnávali s výsledky naměřenými klasickým rtuťovým teploměrem a můžeme říct, že teplota naměření Care Q7 odpovídala té, kterou naměřil klasický teploměr. Tělesnou teplotu jsme měřili digitálním teploměrem a testovaným Care Q7 a zde se teplota lišila zhruba o 1 °C. Na klasickém jsme naměřili cca 35,5 °C a na bezkontaktním 36,5 °C. Odchylku přisuzujeme měření z různých částí těla. Bezkontaktním teploměrem jsme teplotu z čela měřili opakovaně 3x vždy po cca 10 minutové prodlevě a vždy byl výsledek téměř stejný. Vypnutí a zapnutí zvuku v natavení je symbolizováno číslicí 1 – zapnutý zvuk a číslicí 0 – vypnutý zvuk. Na displeji pak podle nastavení buď uvidíte, nebo neuvidíte ikonu reproduktoru. Ovládání zvuku by bylo praktičtější pomocí jednoho tlačítka na těle přístroje. Kromě tělesné teploty jsme měřili i teplotu nápojů, konkrétně čaje. Hodnoty jsme měřili před tím, než jsme horkou vodu do hrníčku nalili, poté jsme hodnotu naměřili, když voda v hrníčku byla. Vzhledem k teplotním rozdílům horké vody a studeného hrníčku se nám naměřená teplota zdála optimální. Z hlediska technických parametrů můžeme uvést, že:
 • rozsah měření tělesné teploty je 32,0-42,5 C°,
 • rozsah měření teploty povrchu je 0-100 °C,
 • vzdálenost teploměru od měřeného objektu se pohybuje mezi 5-8 cm,
 • rychlost měření je plus minus 0,8 s,
 • k automatickému vypnutí dojde za 7 s.
Maximální odchylka u měření tělesné teploty je zhruba 0,3 °C a u měření povrchu předmětu zhruba 1 °C. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
TrueLife Care Q7

Na první pohled a první podržení v ruce se vám může teploměr jevit jako plastová hračka. I nám se tak zdál. Důležité však je, že měří správně, pokud dodržíte správnou vzdálenost od měřeného povrchu. Z možností nastavení, kterými přístroj disponuje, nám přijde nejpřínosnější možnost podsvícení displeje a zapnutí či vypnutí zvuku. Nastavení teploměru není nejintuivnější, ale po prvním nebo druhém projetí nastavení už vám bude všechno jasné.

PLUSY
 • příjemná pořizovací cena
 • podsvícení displeje
 • nastavení zvuku
 • možnosti měření i okolní teploty nebo teploty nápojů
 • paměť na 32 naměřených hodnot
 • nízká hmotnost
 • přehledný displej
MÍNUSY
 • chybí červený paprsek
 • nastavení by mohlo být snadnější
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo