Recenze vysavače Bissell CrossWave 17132

Víceúčelový tyčový vysavač 3v1 od firmy Bissell vám usnadní úklid a ušetří čas. V jednom kroku povrch vysajete, umyjete, a vysavač vám ještě pomůže povrch dosušit. Systém duálních nádob, jedné na špinavou a jedné na čistou vodu, přispívá ke zvýšené hygieně během úklidu, a vždy máte jistotu, že používáte čistou vodu. Díky snadnému digitálnímu ovládání na rukojeti můžete přepínat mezi tvrdými povrchy a kobercem bez námahy. A čištění? Pro někoho noční můra, ale CrossWave 17132 má funkci samočištění a všechny díly jsou lehce vyjímatelné a omyvatelné. Jaké další vychytávky můžete čekat? Pojďte se na to s námi podívat.

Parametry

Typbezsáčkový, síťový
Délka kabelu7,5 m
Akční rádius8,66 m
Typ baterie-
Kapacita baterie-
Doba nabíjení-
Výdrž na jedno nabití-
Stupně výkonu2
Ruční vysavačne
Objem nádoby na prach0,62 l
Hmotnost5 kg
Účinnost vysávání na kobercevýrobce neuvádí
Účinnost vysávání na podlahuvýrobce neuvádí
Příkon560 W
Hlasitost80 dB
Rozměry VxŠxH (cm)116,8 x 30 x 23
HEPA filtrne
LED osvětleníano
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterie-
Indikátor plnostiano
Příslušenstvírotační kartáč, omyvatelný pletený filtr, Multi-surface čistící prostředek

Představení produktu

 

CrossWave 17132 od firmy Bissell je tyčový vysavač 3v1, který v jednom kroku vysává, vytírá a ještě pomáhá se sušením. Je síťový, s délkou kabelu 7,5 metrů a akčním radiem 8,66 m, což vám dává možnost pohodlně vysát větší prostory i více místností bez nutnosti měnit zásuvku. Vysavač je bezsáčkový, takže odpadá povinnost utrácet peníze za nové sáčky a ještě se při vymývání nedostanete do kontaktu s prachem, a systém duálních nádob, je skvělý pro zajištění nejvyšší možné hygieny při úklidu. Jedna nádoba je na čistou vodu a druhá, která má objem 0,62 l, na prach a špinavou vodu. S tímto spotřebičem se vám nestane, že by nádoba v nestřežené chvíli přetekla. Samozřejmě můžete sledovat rysku MAX a zavčas nádobu vyprázdnit, nebo plovák vypne sací motor vysavače.

Se svou hmotností 5 kg se řadí mezi těžké vysavače, a i když je manipulace snadná, pořád musíte tlačit váhu celého vysavače. Pokud rádi používáte vysavač na vše, tady budete trochu zklamáni. CrossWave nedisponuje ručním vysavačem ani teleskopickou rukojetí, takže na drobky ze stolu a pavučiny v rohu si budete muset pořídit jiný přístroj. Výkyvná hlava, která se umí otočit až o 60 stupňů zajišťuje lepší manévrovatelnost a dostupnost, stejně jako její nízký profil.

Tyčové vysavače jsou klasicky hlučnější, průměrně se hluk vydávaný při vysávání pohybuje mezi 70-80 dB, takže se svými 80 dB je CrossWave 1732 na horní hranici.

CrossWave zvládne vyčistit tvrdé plochy jako je dřevo, kachličky a laminát stejně jako koberce nebo dokonce rohože. Digitálním ovládáním Smart-Touch, umístěným na rukojeti, snadno přepnete mezi Hard Floor a Gus, mezi tvrdými podlahami a kobercem a systém podle toho přidává vodu s čisticím prostředkem. Víceúčelový rotační kartáč, který zvládne až 3 000 otáček/minutu je snadno a najdete ho v balení.

Každý spotřebič by se měl udržovat čistý a v pořádku, abychom prodloužili jeho životnost. CrossWave 17132 vám to trochu usnadní. Součástí balení je samočistící stanice a všechny díly, včetně filtru a kartáče jsou snadno vyjmutelné a omyvatelné. Nesmíme zapomenout zmínit LED světlo, které vám pomůže při úklidu, umístěné vpředu na hlavici a kontrolku rozprašování čistící emulze.

V balení s vysavačem je vzorek čisticího prostředku pro různé povrchy Bissell Multi-surface zdarma. Přidává se do nádoby s vodou a je vyvinut speciálně pro CrossWave. Všeobecně se nedoporučuje používat čisticí prostředky od jiných výrobců a i když je cena Multi-surface o něco vyšší, v kombinaci s vysavačem vám zanechá opravdu čisté a voňavé podlahy. K dostání je potom více druhů přípravků.

Jak vysává

Uklízení většinou není nejoblíbenější činností, ale víceúčelový vysavač 3v1 se stane vaším neocenitelným pomocníkem v domácnosti. Naráz vysává i vytírá a je použitelný pro všechny povrchy. Ať už máte v bytě jen koberce, laminátové podlahy, parkety nebo kachličky, poradí si se vším. Dokonce i s rohoží. Dobře zvládá přechody mezi různými povrchy a přepínání je skutečně snadné. Na rukojeti najdete tlačítko Hard Floor, pro tvrdé podlahy a tlačítko Rug na koberce. Podle druhu povrchu, který nastavíte, si vysavač automaticky určí, kolik vody s přípravkem se bude pouštět. U varianti Rug je to dvakrát tolik, proto se ji klidně nebojte použít i na tvrdé podlahy při hodně zaschlých nečistotách, které nejdou dolů.

Zásobník vody na mytí je skvěle řešený podobou systému duálních nádob. Do jedné nádoby se lije čistá teplá voda a určené množství přípravku, ve druhé se zachytává prach, nečistoty a špinavá voda, která je tam nasávaná. Při překročení maxima vysavač automaticky vypne sací funkci a začne vydávat jiný zvuk. Voda s roztokem je aktivní pouze při pohybu vysavače, když je nakloněný a je třeba držet tlačítko rozprašovače čisticího prostředku, které je zespodu na rukojeti.

Pokud jste typ, který si potrpí na akumulátorové vysavače bez šňůry, která by překážela, možná pro vás síťový typ bude problém. Kabel navíc není možné ani navinout, pouze zavěsit na vysavač. Na druhou stranu má ale oproti baterii velkou výhodu, nekonečný provoz. Nemusíte se stresovat, jestli je vysavač nabitý, když ho zrovna potřebujete, ani vysávat s menším výkonem, abyste toho zvládli víc. CrossWave 17132 má skutečně dobré sací schopnosti.

Výkyvná hlava, otáčející se až o 60 stupňů pomáhá v lepší manipulaci, manévrovatelnosti a vysávání i hůře dostupných míst. Bohužel hubice je poměrně velká, takže i přes nízký profil hlavice a dobrou manévrovatelnost se nedostanete pod všechen nábytek. Stejně tak jsou problém rohy a okraje. Vysavač nemá odnímatelný ruční vysavač, kterým byste si pomohli a možná budete potřebovat ještě jednoho pomocníka do domácnosti.

Mělo by být pravidlem, že po každém použití se součásti myjí a zvýší se tak životnost. Naštěstí jsou všechny součásti velmi jednoduše vyjímatelné, stačí je umýt pod vodou a nechat oschnout. Součástí balení je i čistící stanice, kterou nasadíte na hlavici, nalijete do ní vodu a spustíte program Hard floor. Až se všechna voda vsaje, asi 15 sekund, kartáč vyjmete a necháte uschnout.

Zajímají vás jiné recenzované tyčové vysavače? Mrkněte na naše recenze.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Bissell CrossWave 17132

Za cenu, kterou zaplatíte, dostanete výrobek, který je skutečně funkční, plní očekávání a klady dalece převyšují zápory. Skvěle vysává i umývá všechny druhy povrchů, poradí si se zaschlou špínou, vlasy a pozůstatky po vašich mazlíčcích. Velkou výhodou je velmi snadná údržba, takže všechny součásti zůstanou čisté a funkční dlouhou dobu. Se svými 5 kily může být pro někoho těžší, přece jen držíte celou váhu vysavače, a postrádá ruční vysavač a teleskopickou rukojeť. Bohužel je s vysavačem těžší dostat se do rohů a pod některé kusy nábytku, pro tyto případy musíte využít jiný spotřebič

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlasitost
5
Výdrž
10
Výbava
6
PLUSY
 • ideální na všechny druhy povrchů, vysává a zároveň i umývá
 • silný výkon
 • snadná údržba, všechny části snadno vyjímatelné
MÍNUSY
 • nedostane se úplně všude
 • hlučnější
 • vyšší cena čisticího prostředku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Vysavač na nic. Nevysava chlupy zůstávají zmolky Nevysava rohy a když se umýva zem tak dělá fleky stříká pena.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo