Recenze Bissell CrossWave Cordless 2582N

Vybrat ten nejvhodnější typ vysavače pro rušnou domácnost s dětmi či domácími mazlíčky, může být někdy pořádný oříšek. Pokud však hledáte univerzální druh vysavače pro více povrchů, sáhněte po vysavači tyčovém! Díky jedinečným funkcím vysavače Bissell CrossWave Cordless 2582N budete mít domov neustále jako ze škatulky.

Parametry

Typtyčový
Délka kabelu-
Akční rádius-
Typ baterie36 V Li-Ion
Kapacita baterie4 400
Doba nabíjení240 min.
Výdrž na jedno nabití30 min.
Stupně výkonu2 (na podlahy a koberce)
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,62 l
Hmotnost4,9 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkon250 W
Hlasitost80 dB
Rozměry VxŠxH (cm)118x35x33
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťano
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostiano
Příslušenstvíkartáč, čistící přípravek


 

Představení produktu

Ruční a tyčový čistící vysavač 2v1 Bissell CrossWave Cordless 2582N je zajímavou volbou mezi bezdrátovými vysavači. Dobře si poradí nejen s vysáváním nejrůznějších druhů koberců a podlah, ale jeho významnou předností je také funkce pomování a sušení zároveň. S tím si skvěle poradí především díky svému vysokému výkonu. Benefitem tohoto modelu jsou dvě oddělené nádoby na čistou a špinavou vodu, každá o objemu 0,62 litru. Nádoba na nečistoty navíc obsahuje jemné sítko, které odděluje jemné částečky od vody. Můžete si tak být zcela jisti, že budete vždy vytírat pouze čistou vodou s čistícím prostředkem a veškeré nečistoty zůstanou bezpečně zachyceny v oddělené nádobě.

Další nespornou výhodou tohoto modelu je 36V akumulátor, který se plně nabije v dokovací stanici za příjemné 4 hodiny. Ve srovnání s ostatními tyčovými vysavači v podobné cenové hladině, u kterých se délka nabití pohybuje v rozmezí mezi 3,5-5 hodinami, se jedná o přijatelnou variantu. Při plném nabití si následně můžete užít až 30 minut ničím nerušeného vysávání, mopování i sušení. O aktuálním stavu baterie vás bude při úklidu informovat LED kontrolka. Ta vás celkem třemi stupni upozorní na případnou nutnou dobití (3 svítící čtverečky signalizují nabití na více než 70 %, 2 čtverečky na nabití do 40 %, 1 čtvereček odpovídá nabití pod 39 %). Další vychytávkou je digitální ovládání dle typu povrchu – jediným stiskem lze jednoduše přepínat mezi vysáváním a mopováním koberce a podlahy. 

Skvělým pomocníkem bude také pro všechny, kteří neholdují údržbě vysavače, díky funkci samočistícího režimu se Bissell CrossWave sám vyčistí od případných nečistot stisknutím jediného tlačítka – stačí pouze do čistící základny nalít čistou vodu, během nabíjení zapnout čistící cyklus vysavače a následně vyjmout a vyprázdnit nádrž na špinavou vodu. Při větším znečištění či usazených nečistotách však bude potřeba nádrž vysavače dočistit také ručně. 

Díky bezdrátovému provedení vysavače můžete dát navíc jednou pro vždy sbohem neustále překážejícím kabelům. Díky všem svým funkcím a jednoduchému ovládání bude tento vysavač skvělým pomocníkem v domácnostech se zvířaty i malými dětmi – vyjímatelný rotační kartáč  s otočnou hlavou až o 60 ° si díky 2500 otáčkám za minutu hravě poradí se zvířecími chlupy, vlasy i dalšími nečistotami. Pokud je tak u vás doma vysávání na denním pořádku, s tímto modelem rozhodně nešlápnete vedle. Jednoduše necháte vysavač zaparkovaný v dokovací stanici a bez zdlouhavé přípravy jej použijete kdykoliv bude třeba. Svou domácnost tak udržíte nepřetržitě v čistotě a ušetříte drahocenný čas. Pohodlnně tímto vysavačem na jedno nabití vysajete, vypomujete a zároveň vytřete plochu o velikosti cca 30-70 m². To v praxi znamená byt do velikosti 4kk (i když je jeho podlahová plocha větší, tak část je zabraná nábytkem). Kvůli dobíjecí stanici je třeba mít připravený dostatečný prostor pro úschovu, aby vysavač v místnosti nepřekážel. 

K dispozici je tento model v černém,  modrém a stříbrném provedení s měkčenými kolečky a rotačním kartáčem. Skvěle doplní především domácnosti, které hledají univerzální řešení k úklidu různých povrchů – model Cordless 2582N si kromě koberce a plovoucí podlahy hravě poradí i s linoleem, rohožemi, tvrdými povrchy i dlážděnými povrchy. Součástí balení je také příslušenství v hodnotě přes 700 Kč, a to 1 litr vysoce kvalitního nepěnivého čistícího prostředku Bissell MultiSurface, který je ideální volbou pro daný typ vysavače. Další součástí příslušenství je kartáč vhodný pro všechny typy povrchů a samozřejmostí je také dobíjecí a dokovací stanice. 

Pokud hledáte spolehlivého pomocníka do domácnosti, který zvládne v jednom kroku vysát, vytřít i vysušit jakýkoliv typ podlah, je tento model od značky Bissell zajímavou volbou. 

Jak vysává

Model Crosswave Cordless 2582N je se svým výkonem a objemem nádob na mopování ideální do středně velkých prostor o velikosti přibližně do 55 m². Jeho největší výhodou je možnost vysávání, mopování a sušení povrchů zároveň, která značně ušetří čas i námahu. Ve funkci vytírání však tento model poněkud pokulhává, proto bude čas od času  nutné nechat podlahu ještě přirozeně doschnout. Pokud chcete pouze vysávat bez mopování, stačí jen do nádržky nenalévat vodu. Další výraznou výhodu modelu dodává nepřítomnost kabelů, díky kterým lze vysávat takřka kdykoliv – je tak ideální volbou do domácností s dětmi či domácími mazlíčky, ve kterých vysávání a vytírání probíhá na denním pořádku. Kartáč sice dokáže skvěle zachytit vlasy, chlupy i ostatní nečistoty, jeho čištění je však poměrně náročné. 

Vysavač disponuje také HEPA filtrem, který dokonale zachycuje i ty nejjemnější částice. Ten opět ocení jak domácnosti s dětmi a zvířaty, tak především alergici  – prach, pyl, cigaretový kouř ani plíseň tak ve vaší domácnosti zkrátka nebudou mít žádnou šanci. Výměna HEPA filtru se doporučuje přibližně 1x ročně, případně častěji, pokud je filtr přiliš znečištěn či poškozen.

Jednou ze značných nevýhod tohoto modelu je hmotnost samotného vysavače, a to přibližně 4,9 kilogramu. Tento model je proto zhruba o polovinu těžší než většina ostatních tyčových bezdrátových vysavačů ve stejné cenové relaci. Ačkoliv je vhodný na všechny typy podlah a koberců, je obtížnější ním kvůli jeho hmotnosti vysávat například schody. Jeho další nevýhodou je obtížné vysávání rohů, hran stěn či hůře přístupných míst, ke kterým může mít vysavač problém dosáhnout. Přesto výrobce uvádí zlepšení o 30 % při vysávání hran a rohů oproti předchozímu modelu CrossWave 1.0. Ověřit takové číslo je však obtížné 🙂

Kromě těchto drobných nevýhod se však jedná v dané cenové kategorii o velmi silný model, který dokáže překvapit jak svým silným výkonem, tak i svou multifunkčností.

Zjistit cenu

Zajímají vás jiné recenzované tyčové vysavače?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Bissell CrossWave Cordless 2582N

Komplexní pomocník co dokáže vysát, vytřít i vysušit. Ideálně do menších a středně velkých prostor. Na rozdíl od vysavačů podobného typu s cenovkou okolo 2 000 Kč má výrazně vyšší výkon a dokáže si poměrně slušně poradit i s kobercem. Na druhou stranu za cenovku tohoto přístroje pořídíte opravdu velmi výkonný klasický (kabelový) vysavač, který bude z pohledu sací síly ještě o kus dál. Ale jestli vás vyšší cena netrápí a chcete vysavač bez kabelů, pak ho rozhodně zvažte.

Vysávání tvrdých ploch
9.5
Vysávání koberců
8.5
Hlučnost
5.5
Výdrž
8
Výbava
8
PLUSY
 • funkce vysávání, mopování i sušení v jednom kroku
 • oddělené nádoby na čistou a špinavou vodu s objemem 0,62 litru
 • dobíjecí základna 3v1 – možnost dobití vysavače, samočištění i uskladnění na jednom místě
MÍNUSY
 • hlučnější model
 • vyšší hmotnost – náročnější vysávání schodů
 • vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo