Recenze vysavače Bissell CrossWave Cordless Max 2765N

Vysavač Bissell CrossWave Cordless Max 2765N je tyčový model, jehož předností je dle slov výrobce především možnost vysávání, vytírání a vysoušení v jednom kroku. Dá se využít jak na tvrdé podlahy, tak na koberce. Disponuje systémem oddělených nádob na vodu, což by mělo zaručit patřičnou kvalitu úklidu. Práce s ním by měla být rychlá a jednoduchá. V naší recenzi jsme se podívali, zda tomu je skutečně tak, nebo má tento produkt i své nedostatky.

Parametry

TypTyčový
Délka kabelu-
Akční rádius-
Typ baterie36 V Li-Ion
Kapacita baterie4400 mAh
Doba nabíjení240 min.
Výdrž na jedno nabití30 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačNe
Objem nádoby na prach0,55 l
Hmotnost5,22 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvádí
Účinnost vysávání na podlahuneuvádí
Příkon250 W
Hlasitost65 dB
Rozměry VxŠxH (cm)115 x 26 x 25
HEPA filtrNe
LED osvětleníNe
Mokré vysáváníAno
Svislé parkováníAno
Teleskopická rukojeťNe
Odnímatelná rukojeťNe
Indikátor baterieAno
Indikátor plnostiNe
PříslušenstvíČisticí prostředek Multi-Surface (1 litr)
Vysávání tvrdých ploch100
Vysávání koberců90
Hlučnost60
Výdrž60
Výbava85

Představení produktu

Tyčový vysavač Bissell CrossWave Cordless Max 2765N je bezdrátový akumulátorový přístroj, opatřený 36V lithium-iontovou baterií. Během vysávání se tedy nemusíte zaobírat kabelem, který by vás mohl limitovat svojí délkou, případně by se mohl při práci plést.

 

Baterie má výdrž 30 minut a dle slov výrobce je tím pádem produkt vhodný i pro větší plochy. Konkrétně byste s ním měli na jedno nabití vysát prostor až o 100 m2. Nutno říct, že tato informace je nejspíš trochu nadsazená a běžný uživatel takto velký byt nebo dům za půl hodinu vysát nestihne. Pochopitelně to platí pro nižší režim výkonu, s tím vyšším počítejte cca s polovičním časem. Někteří zákazníci proto považují výdrž baterie za slabinu tohoto vysavače. Já s nimi zcela nesouhlasím, ale rozhodně výdrž není nadprůměrná.

Pokud se podíváme na srovnání s konkurenčními modely, zjistíme, že 30 minut je podprůměr. Průměrně akumulátorové vysavače vydrží pracovat kolem 40 až 45 minut, ty nejlepší potom zvládnou 55 minut a více. Nicméně musíte brát v potaz, že výrobci skoro vždy udávají výkon jen při nejnižším výkonu. Při vyšším výdrž baterie logicky klesá. No a to znamená, že přímé srovnání času výdrže nemá až takovou vypovídací schopnost. Protože nevíte u jak “slabého” výkonu byla naměřena.

Doba nabíjení vysavače je 4 hodiny. Konkurenční modely potřebují k opětovnému nabití nejčastěji něco málo před 5 hodin. Pro běžného uživatele v těchto hodnotách ovšem není žádný zásadní rozdíl. Většina z nás má podobný typ vysavače ihned po skončení úklidu připojený do zásuvky.

Vysavač Bissell CrossWave Cordless Max 2765N dokáže vysávat, vytírat a vysoušet zároveň, takže úklidem s ním šetříte čas. Dá se využít na koberce, rohože i všechny druhy tvrdých podlah. Měl by si poradit se suchými i mokrými nečistotami i zvířecími chlupy. Přístroj si poměrně dobře poradí i s rozsypaným či rozlitým jídlem, což ocení zejména zapálení kuchaři nebo rodiče malých dětí. Zvládne špagety, mouku i syrové vajíčko – musíte ale počítat s tím, že při prvním vysátí zůstanou na podlaze zbytky a šmouhy – špinavé místo je tedy potřeba přejet vysavačem několikrát. Co se týče lepkavých surovin, jako je například sirup, podává vysavač optimální výkon hned na první vysátí – podlaha zůstane čistá a beze skvrn.

Model je vybavený dvěma oddělenými nádobami na čistou a špinavou vodu o objemu 0,55 litru, což je standardní velikost. Díky tomuto systému vytíráte vždy čistou vodou, protože špína zůstává oddělená v druhé z nádob.

Údržba vysavače je jednoduchá, což potvrzují zkušenosti uživatelů. Po dokončení úklidu zaparkujete přístroj do nabíjecí stanice, nalejete do něj čistou vodu a zapnete program samočištění. Ten automaticky vyčistí kartáč i trysky od nečistot, chlupů a vlasů. Proces zabere zhruba čtvrt hodiny a po uschnutí přístroje jej můžete opětovně použít. Vnější části vysavače se dají jednoduše otřít vlhkým hadříkem.

Uživatelé si pochvalují také dobrou skladnost přístroje. Vysavač lze totiž nechávat odstavený přímo v nabíjecí stanici, kde nebude zabírat mnoho místa. Má moderní design kombinující černou, stříbrnou a modrou barvu. Není potřeba se obávat, že by nějak příliš narušil vzhled vašeho interiéru.

Jako příslušenství dostanete k tomuto modelu 1 litr čisticího prostředku Multi-Surface. Pokud si budete chtít dokoupit nový, zaplatíte za něj zhruba kolem 300 Kč. Levnější alternativu výrobce nenabízí – museli byste hledat mezi univerzálními čističi. Což pochopitelně můžete.

Jak vysává

Vysavač Bissell CrossWave Cordless Max 2765N disponuje příkonem 250 W, což můžeme u tyčových modelů rozhodně považovat za nadprůměr. Většina konkurenčních produktů se pohybuje pod hodnotou 150 W. Vysavač tedy podává velmi dobrý sací výkon.

Jeho benefitem je i vylepšený dosah oproti modelům CrossWave Cordless a CrossWave Pet Pro. U těch si zákazníci skutečně stěžovali na neschopnost vytřít prostor až těsně u zdi. Námi recenzovaný model je ale vybaven větším rotačním kartáčem a je konstrukčně uzpůsobený k tomu, aby zvládl i prostory podél lišt a dostal se také do rohů. Ani tentokrát však nejsou uživatelé stoprocentně spokojení. Dle jejich zkušeností totiž přístroj zanechává u okrajů, jako jsou právě například lišty nebo prahy, zbytky špinavé vody, které je potřeba dodatečně utřít.

Co se týče celkové kvality úklidu, ani tady se vysavač nevyhnul kritice. Podle některých zákazníků při vytírání zanechává šmouhy a podlaha tak není úplně dokonale čistá. Samotné suché vysávání bez vody zvládá vysavač poměrně dobře, ale někteří uživatelé si všimli, že se při něm docela rychle ucpává filtr, který je potom potřeba vyčistit.

Podíváme-li se na hmotnost, disponuje model opět spíše horší hodnotou. Váží totiž něco málo přes 5 kilogramů. Konkurenční modely jsou obvykle lehčí, nejčastěji se vejdou do 3 kilogramů. Proto je model Bissell CrossWave Cordless Max 2765N méně vhodný při manipulaci třeba na schodišti.

Poměrně přívětivých hodnot ale přístroj dosahuje na poli hlučnosti. Ta je pouhých 65 dB, tedy o něco více, než kolik zažíváme při hlasitém hovoru. Mezi konkurencí patří k těm nejtišším – většina modelů se pohybuje mezi 70 a 80 dB. Nemusíte se tedy bát, že by vás tento vysavač svým zvukem nějak zvlášť obtěžoval.

Hledáte výkonný tyčový vysavač? Podívejte se na nejprodávanější tyčový vysavač.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Bissell CrossWave Cordless Max 2765N

Tyčový vysavač Bissell CrossWave Cordless Max 2765N nabízí možnost vysávat, vytírat a vysoušet současně, díky čemuž se úklid stává rychlejším. Poradí si jak se suchými, tak s mokrými nečistotami a dá se použít na celé řadě povrchů – od koberců přes rohože až po tvrdé podlahy. Jeho sací výkon patří k vyšším, což je nejspíš jeden z důvodů, proč si funkci vysávání zákazníci pochvalují. Bohužel při ní může docházet k rychlému ucpávání filtru. U vytírání zase pro změnu přístroj občas nechává šmouhy a zbytky špinavé vody kolem prahů. Přesto musíme vypíchnout, že se s ním lépe dostanete do rohů, což jiné modely téhož výrobce nedokážou. Výhodou je také nízká hlučnost, snadná údržba a absence kabelu. Výdrž baterie by ale mohla být vyšší.

Vysávání tvrdých ploch
10
Vysávání koberců
9
Hlasitost
6
Výdrž
6
Výbava
8.5
PLUSY
 • vytírá, vysává a vysouší současně
 • dostane se i do hůře dostupných prostor
 • nízká hlučnost
 • snadná údržba
MÍNUSY
 • při vytírání zanechává šmouhy
 • při suchém vysávání se rychleji ucpe filtr
 • zanechává zbytky špinavé vody podél lišt a prahů
 • nižší výdrž baterie
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo