Recenze vysavače Bissell CrossWave Pet Pro 2225N

Vysavač Bissell CrossWave Pet Pro 2225N je tyčový model navržený speciálně tak, aby pomohl především majitelům domácích zvířat. Měl by se účinně zbavit chlupů i dalších nečistot, a to jak na tvrdých podlahách, tak na kobercích. Úklid s ním by měl být nejen kvalitní, ale také rychlý a nenáročný – alespoň tak to slibuje výrobce. Jak je to ale doopravdy? Na to jsme se podívali v naší recenzi.

Parametry

Typtyčový
Délka kabelu7,6 m
Akční rádius8,6 m
Typ baterie-
Kapacita baterie-
Doba nabíjení-
Výdrž na jedno nabití-
Stupně výkonu2
Ruční vysavačne
Objem nádoby na prach0,62 l
Hmotnost5 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvádí
Účinnost vysávání na podlahuneuvádí
Příkon560 W
Hlasitost80 dB
Rozměry VxŠxH (cm)116 x 30 x 27
HEPA filtrne
LED osvětleníano
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťano
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterie-
Indikátor plnostine
Příslušenstvírotační kartáč, čisticí prostředek
Vysávání tvrdých ploch100
Vysávání koberců90
Hlučnost30
Výdrž100
Výbava70

Představení produktu

Tyčový vysavač Bissell CrossWave Pet Pro 2225N je dle informací výrobce určený především pro majitele chlupatých mazlíčků. Je totiž opatřený rotačním kartáčem, který si v kombinaci s vysokým výkonem dokáže dobře poradit nejen s běžnými nečistotami, ale hlavně se zvířecími chlupy, zbytky krmiva nebo otisky tlapek. Určitě jej ale využijete i v domácnosti bez zvířat. Jeho nespornou výhodou je možnost vysávání, vytírání a vysoušení zároveň – úklid je tak maximálně efektivní.

       

Vysavač se dá využít na různé druhy tvrdých podlah i na koberce, rohože nebo třeba sedačky. Na rukojeti stačí jednoduše přepnout tlačítko podle druhu povrchu a vysavač se přizpůsobí, a to včetně množství vypouštěné vody. Někteří uživatelé si však postěžovali, že tlačítka se přepínají až příliš lehce – může se tedy stát, že o ně člověk zavadí nechtě během úklidu.

Model disponuje dvěma oddělenými nádobami na čistou a špinavou vodu o objemu 0,62 litru. Nechybí ani sítko, které během úklidu zachytává hrubé nečistoty a zvířecí chlupy. Díky tomuto sytému vytíráte vždy čistou vodou – veškeré nečistoty a špinavá voda zůstávají oddělené.

Vysavač je síťový – to znamená, že nedisponuje baterií a musí být tedy během provozu klasicky zapojený v zásuvce. Výhodou je, že je tak vždy připravený k práci a vy můžete vysávat neomezeně dlouho. Nevýhodou je naopak to, že musíte být pořád v dosahu elektrické zásuvky a jste limitovaní kabelem. Ten má v případě modelu Bissell CrossWave Pet Pro 2225N délku 7,6 metrů, můžeme považovat za průměrnou hodnotu (na trhu najdeme vysavače s kabelem kratším 6 metrů i s kabelem nad 9 metrů). V případě potřeby se dá kabel částečně smotat a připevnit pomocí úchytek, takže při práci nijak nepřekáží.

Údržba přístroje je snadná. Po dokončení úklidu stačí do vysavače nalít čistou vodu a spustit program samočištění. Ten automaticky propláchne kartáč a očistí ho od vlasů, chlupů a dalších nečistot. Poté je potřeba nechat jej vyschnout a přístroj je připravený k další práci. Uživatelé si pochvalují i to, že se jednotlivé díly vysavače dají snadno rozložit a omýt. Přesto je potřeba počítat s tím, že údržba zabere zhruba 15 minut.

Co se týče příslušenství, dostanete k vysavači univerzální rotační kartáč a také čisticí přípravek, který nejenže napomáhá odstranit nečistoty, ale dle zkušeností uživatelů také pěkně provoní domácnost. V balení je ho ale pouze 236 ml. Posléze si můžete dokoupit 1 litr za zhruba 300 Kč. Kromě toho si můžete dokoupit náhradní filtry, jejichž cena se pohybuje kolem 280 Kč. Žádné další speciální příslušenství výrobce nenabízí.

Vysavač má moderní vzhled kombinující stříbrnou, černou a modrou barvu. Pokud jej nemůžete z důvodu úspory místa schovat do skříně, nevadí. Můžete jej svisle postavit do příslušné stanice třeba do rohu místnosti. Nezabere tak mnoho prostoru a díky elegantnímu vzhledu nijak nenaruší vzezření vašeho interiéru.

Jak vysává

Vysavač Bissell CrossWave Pet Pro 2225N si zákazníci pochvalují především pro dobrý sací výkon, který si skutečně zvládne poradit s nečistotami všeho druhu – od prachu přes chlupy a vlasy až po hrubší znečištění. Za velké plus označují také možnost vysávat a vytírat současně – spotřebič totiž díky tomu velmi dobře šetří čas. Úklid s ním je rychlý a dosahuje dobrých výsledků. Jedinou drobnou nevýhodou je v tomto případě neschopnost vysavače vytřít prostor těsně u zdi – kvůli konstrukci se tam zkrátka nedostane. Přesto je tah vysavače dost silný na to, aby prach u zdi alespoň sesbíral. Spotřebič se také nedá sklopit tak, aby se s ním dalo vytřít pod nábytkem – třeba pod postelí nebo pohovkou.

Za výhodu označují uživatelé i systém oddělených nádob na čistou a špinavou vodu. Vysavač tak dle zkušeností nezanechává při vytírání fleky ani šmouhy. Nádobu přitom není potřeba nijak často doplňovat, nádržka bohatě vystačí na celé patro domu nebo byt o velikosti zhruba kolem 55 m2.

Nevýhodou vysavače Bissell CrossWave Pet Pro 2225N je jeho hmotnost, která dosahuje celých 5 kilogramů. Většina konkurenčních tyčových vysavačů se přitom hravě vejde do 3 kilogramů. Námi recenzovaný model tedy patří k těm těžším, což se může negativně projevit při manipulaci. Uživatelé se shodují, že z tohoto důvodu není vhodný pro údržbu schodišť.

Dalším problematickým rysem je hlučnost vysavače. Dosahuje totiž 80 dB, což přístroj řadí rozhodně k těm hlučnějším. Nejtišší tyčové vysavače se pohybují pod 72 dB. Hlučnost 80 dB můžeme přirovnat ke křiku či rušnému provozu, což už může být pro mnoho lidí nepříjemné. Jedná se ovšem o daň za vyšší výkon – výkonnější vysavače jsou zkrátka hlučnější.

Někteří uživatelé také projevili nespokojenost s dodávaným návodem, který je pouze obrázkový bez popisků a může tak být hůře srozumitelný.

Potřebujete poradit s výběrem tyčového vysavače? Mrkněte jaký je výkonný tyčový vysavač.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Bissell CrossWave Pet Pro 2225N

Tyčový vysavač Bissell CrossWave Pet Pro 2225N vyniká především dobrým výkonem – poradí si s nečistotami všeho druhu, včetně nepořádku po domácích mazlíčcích. Dá se využít jak na tvrdé podlahy, tak na koberce. Velmi dobře vytírá, vysává i vysouší – to vše v jednom okamžiku, takže ušetří váš čas. Výhodou jsou oddělené nádoby na čistou a špinavou vodu i sítko na zachycení nečistot – to vše napomáhá výsledné kvalitě úklidu. Neporadí si ale s hůře dostupnými prostory – například pod nábytkem. V rozích a u stěn dokáže vysát, nikoli však vytřít. Nevýhodou je především vyšší hmotnost a hlučnost.

Vysávání tvrdých ploch
10
Vysávání koberců
9
Hlučnost
3
Výdrž
10
Výbava
7
PLUSY
 • vytírá, vysává a vysouší současně
 • podává dobrý výkon, co se týče prachu, zvířecích chlupů i hrubších nečistot
 • snadná údržba
MÍNUSY
 • hlučnost
 • vyšší hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo