Recenze Black & Decker BDCHD18K1B2

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Další zástupce akumulátorových domácích vrtaček, tentokrát od výrobce Black & Decker. Zaujme svojí velmi nízkou hmotností a velkou kapacitou baterie. Bohužel ostatní parametry již tak zajímavé nejsou. Kroutící moment patří k těm spíše nižším a z toho plyne i omezení pro maximální průměr vrtání. U betonu a oceli je to 10 mm a u dřeva 25 mm. Lze regulovat rychlost otáček a to ve dvou stupních, vrtačka je s příklepem pro vrtání do zdiva a pochopitelně má i zpětný chod pro vytahování šroubů. Dostanete ji v docela bytelném pracovním kufříku. Rukojeť má jemně vroubkovanou strukturu díky které pevně drží v ruce i když ji máte zpocenou. A úchop přitom není vůbec nepříjemný. Vím, že to není u přístroje tohoto typu důležité, ale líbí se mi jeho vzhled. Kombi černé a lehce oranžované vypadá výtečně.

Parametry

Typ baterieLi-Ion
Napětí baterie18 V
Doba nabíjení60 minuty
Kapacita baterie2 Ah
Náhradní baterieano
Hmotnost1,3 kg
Max. průměr vrtání do dřeva25 mm
Max. průměr vrtání do oceli10 mm
Upínací rozsah sklíčidla1 - 10
Kroutící moment40 Nm
Nastavení otáčekano
Příklepano
Zpětný chodano

Vrtání

Vrtání je docela příjemné, navzdory spíše lehce podprůměrnému výkonu. Ergonomický design je bezesporu promyšlený, přístroj pevně padne do ruky a při práci s ním se cítíte jistě. Pochvalu zaslouží také LED osvětlení, které skutečně svítí na vrtanou plochu a umožňuje práci i za mizerných světelných podmínek. Na nenáročné domácí práce tedy ujde. Pochvalu zaslouží za kvalitní zpracování, kdo už má s touto značkou delší zkušenosti, tak ví, že občas jim kvalita zpracování trochu „ujela“. Zklamání ale přichází u výdrže baterie. Ta se pohybuje někde mezi 30 – 40 minutami, což není mnoho. Hlavně s ohledem na fakt, že nabití na plnou kapacitu trvá rovnou hodinu. Součástí balení jsou sice rovnou dva akumulátorové články, ale při delší a náročnější práci se můžete dostat do situace, kdy jsou obě baterie vybité a vy si musíte dát nucenou pauzu. Reálně to mnoho domácích kutilů nepotká, ale při výběru je tuto slabinu potřeba brát v potaz. Za zmínku stojí i fakt, že přiložený návod je snad v deseti jazycích, ale ani jeden z nich není čeština nebo slovenština. Zjistit cenu Nelíbí se? Zkuste další recenzované aku vrtačky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Black & Decker BDCHD18K1B2

Výborný pomocník, který si s přehledem poradí s každým kutilským požadavkem. Ověřený výrobce, kvalitní zpracování.

Výkon
9
Výbava
9
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo