Recenze Bluetooth reproduktoru LAMAX Solitaire 1

LAMAX je česká společnost zaměřující se na výrobu spotřební elektroniky. V jejím portfoliu najdete sluchátka, reproduktory, akční kamery a další. My jsme měli možnost otestovat Bluetooth reproduktor Solitaire 1. Malý a těžký krasavec nás skutečně překvapil. Chcete vědět proč? Čtěte dál!

Parametry

Typpřenosná reprosoustava
Počet reproduktorů2
Výkon20 W
Aktivníano
Kapacita baterie6000 mAh
Doba nabíjení3 hod.
Výdrž12 hod.
Konektorymicro USB, 3,5 mm jack
Bezdrátová technologieBluetooth 4.2
Maximální dosah15 m

Rozbalování

Při převzetí balíčku nás ihned překvapila jeho hmotnost. Nepatřil totiž zrovna k nejlehčím. Po vybalení jsme v krabici našli stylový černý reproduktor s parádními tyrkysovými prvky. Jaké bylo překvapení, když jsme reproduktor poprvé vzali do rukou! „Tyjo, je fakt těžkej!“ ozvalo se v redakci. Reproduktor jsme ihned dali na váhu a zjistili, že váží překvapivých 722 g. Na přenášení v malé kabelce tedy rozhodně není. Zato do batohu bychom se ho nebáli hodit. Rámuje jej totiž kovové šasi, takže je reproduktor skutečně odolný. Jak by to bylo se škrábanci, nevíme, ale počítáme, že nůžkami by se povrch poškodil. Nicméně volně v batohu nůžky standardně stejně téměř nikdo nenosí, takže se poničení obávat nemusíte. To, že má reproduktor „festovní“ rám však neznamená, že odolá třeba vodě, to rozhodně ne! V balení jsme dostali dva kabely – jeden USB a jeden audio 3,5 mm jack. Dále se zde nacházel návod, který je i v češtině, několik nálepek a také upozornění, že se reproduktor smí nabíjet jen z 5V nabíječky nebo USB portu. Výrobce upozorňuje, že vyšší voltáž může výrobek poškodit. Také se nesmí nabíjet rychlonabíječkou.

Použití

LAMAX na svých stránkách píše, že zboží, které zákazníkovi přijde je ihned připraveno k provozu. A tento fakt byl skutečně dodržen. Reproduktor jsme ihned připojili k počítači a hudbu si užívali hned několik hodin. Zvuk, který jsme uslyšeli ihned po zapnutí, nám doslova vyrazil dech. Jingle, který se ozve při zapnutí i vypnutí „rozdunil“ pracovní stůl a nejbližší okolí. Za pořádnou dávku basů reproduktor vděčí pasivnímu zářiči, jenž přetváří vzduch uvnitř reproduktoru na basy. Jak to funguje, nevíme, ale zní to famózně. Rozhodně bychom tento výrobek doporučili jako plnohodnotný reproduktor k notebooku. Při sledování filmu při menším počtu lidí v malé místnosti bude určitě dostačující. Pokud si však chcete vychutnat zvukový zážitek jako v kině, doporučujeme pořízení soundbaru. O jeho výběru jsme se rozepsali v článku Jak vybrat soundbar. Dva reproduktory, které jsou ukryty za krycí mřížkou Solitaire 1 s elegantně vylisovaným logem, mají po 10 W, takže má reprák celkovou sílu 20 W. Reproduktor můžete k notebooku nebo chytrému telefonu připojit buď pomocí 4.2 Bluetooth, který šetří baterii nebo za pomocí 3,5 mm jacku. V případě, že se rozhodnete pro Bluetooth, stačí ho jen na vašem zařízení aktivovat a připojit k zařízení s názvem Lamax Solitaire 1. V případě, že bude vyžadováno heslo, zadejte 0000 a potvrďte. Po úspěšném spárování se ozve signál a dioda na reproduktoru bude blikat modře. 3,5 mm jack stačí jen propojit s vybraným zařízením a můžete si okamžitě začít vychutnávat linoucí se decibely. Ovládání je snadné. V horní části najdete 4 ovládací tlačítka.
 • Power: zapnutí/vypnutí přístroje.
 • Play: pozastavení/ přehrání hudby, ovládání handsfree.
 • Vol +: krátký stisk –zesílení, dlouhý stisk – přepnutí na následující skladbu.
 • Vol –: krátký stisk – zeslabení, dlouhý stisk – návrat k předchozí přehrávané skladbě.
Jak jsme zmínili již v popisu ovládacích tlačítek, reproduktor můžete využít také jako handsfree. Samozřejmě se nejedná o klasické handsfree, které znáte třeba z automobilů. O těch jsme se rozepsali zde. Pokud vám někdo volá, stačí stisknout tlačítko Play pro přijetí hovoru. Pro odmítnutí hovoru tlačítko Play dlouze podržte. V případě, že chcete vytočit poslední číslo, jež bylo voláno, stiskněte Play dvakrát rychle za sebou.

Dosah, nabíjení, výdrž, decibely

Výrobce uvádí, že maximální vzdálenost mezi reproduktorem a spárovaným zařízením může být až 15 m. Podle našeho pokusu (kdy nebyl použit metr, ale 14 dlouhých kroků a repro stále hrálo) by to mělo sedět. Samozřejmě v zastavěných prostorách bude dosah menší. Dosah jsme testovali v patrovém domě a se signálem nebyl žádný problém. Reproduktor dobře hrál jak přes dvě stěny v přízemí, tak v patře. Je však důležitá síla signálu wi-fi, případně to, jak kvalitní pokrytí mobilních dat máte. Venku jsme reproduktor testovali na zahradě v rozsahu již zmíněných dlouhých kroků. Se signálem jsme neměli problém. Zjistili jsme však, že v hraniční vzdálenosti musí být telefon natočený směrem k reproduktoru. Pokud stojíte k reproduktoru zády ve vzdálenosti dlouhých 14 kroků a telefon máte v ruce, signál vypadává. Ve větších vzdálenostech je proto nutné, aby překážek mezi telefonem a reproduktorem bylo co nejméně. Vzdálenost vás tedy jistě omezovat nebude.  Hlasitost reproduktoru jsme měřili pomocí tří aplikací z Google Play na chytrém telefonu. Měření jsme prováděli v momentě, kdy hrál reproduktor na maximum a také při běžném uživatelském poslechu, kdy zvuk slouží pouze jako kulisa třeba při práci. Zvuk jsme testovali na hudbě. Ze tří naměřených hodnot jsme udělali průměr a výsledek je následující:
 • maximální výkon reproduktoru v dB – 79,
 • výkon při běžném poslechu v dB – 55.
Nabíjení trvá zhruba 3 hodiny a na jedno nabití dokáže reproduktor fungovat až 12 hodin. Tomu odpovídá i kapacita baterie 6 000 mAh. Při nabíjení svítí dioda na ovládacím panelu červeně. Jakmile je nabíjení ukončeno, červená barva zhasne. Velmi oceňujeme, že je reproduktor vybaven funkcí Powersafe, což znamená, že pokud se 10 minut od zapnutí nespáruje s žádným zařízením, automaticky se vypne. Tím se šetří baterie. Pokud nabití baterie klesne k hraničním hodnotám, z reproduktoru se ozve několik zvuků podobných ťukáním. Tím dostáváte na vědomí, že se reproduktor brzy vypne a je nutné ho připojit k nabíječce.

Závěrečné zhodnocení

Reproduktor LAMAX Solitaire 1 je rozhodně užitečným pomocníkem pro přehrávání hudby nebo filmů z mobilního telefonu nebo notebooku. V menším počtu lidí se dokáže projevit jako dravec. Na velkou párty by však jeho síly nestačily, a tak byste jej mohli využít jen jako nenápadný podkres doplňující atmosféru. Nicméně do kanceláře nebo pokoje je zcela dostačující. Rozhodně vás ohromí svým čistým zvukem a dunivými basy. Ovládání je velmi snadné a intuitivní. Velmi oceňujeme to, že na něm můžete ovládat pořadí skladeb, pokud zrovna nemáte mobilní zařízení u sebe. Ovládání skladeb je možné jen v případě, že jste k zařízení připojeni přes Bluetooth, přes jack toto ovládání nefunguje, stejně jako nefunguje pozastavování skladeb. Rozhodně kladně hodnotíme celkový vzhled a zpracování. Nemusíte se totiž bát reproduktor přenášet v batohu, nebo ho položit třeba na cihlovou zídku. Sice není možné ho označit za odolný (pokud toto slovo chápeme ve spojitosti s extrémními podmínkami), ale i tak se o něj rozhodně bát nemusíte. Kovový rám má jedinou nevýhodu v tom, že je kvůli němu celý reproduktor poněkud těžší. Zapomenout bychom nechtěli na nožky nacházející se na spodní straně výrobku. Ty mají hladký povrch, což se nám jeví dost neprakticky. Určitě by bylo mnohem lepší, kdyby měly pogumovaný povrch a byly protiskluzové. Určitě bychom také uvítali klasický USB vstup na těle reproduktoru, kam by se dal připojit třeba flash disk se skladbami. Ale to už bychom si v této cenové hladině dost vymýšleli. Když vezmeme v potaz jeho cenu a to co přináší, tak jde rozhodně o férový poměr. Nejde samozřejmě nic pro zaryté audiofandy, ale to je snad každému zřejmé už z nízké ceny přístroje. Závěrem můžeme říct, že si pořízením tohoto výrobku rozhodně uděláte radost. Zklamaní nebudete!

Video

Zjistit cenu
4.9/5 18 hodnocení
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo