Recenze Bosch AdvancedAquatak 140

Pokud hledáte způsob jak si ulehčit práci okolo domu, vysokotlaký čistič (wapka) je dobrou volbou. Je účinnější a především úspornější než zahradní hadice, kterou nejspíš používáte. Ať už potřebujete umýt příjezdovou cestu, zídku nebo třeba automobil či kolo, wapka vám značně ulehčí práci. V dnešní recenzi se blíž podíváme na čistič z pokročilejší řady Bosch, AdvancedAquatak 140. Je to poloprofesionální čistič s dobrým tlakem i výkonem, který se parametry skutečně řadí mezi ty lepší. Díky kolečkům si jej snadno přivezete kam je třeba a s množstvím dodaného příslušenství hravě umyjete menší i větší plochy.

Parametry

Výkon motoru2 100
Max. tlak140 bar
Max. průtok450 l/h
Materiál čerpadlakov
Čištění se saponátemano
Hmotnost17,6 kg

Obsah balení

Vysokotlaký čistič Bosch AdvancedAquatak 140 vám dorazí v kartonové krabici a označení Advanced vám ihned napoví, že tento produkt patří do prémiové řady. Krabice je poměrně velká a kromě samotné wapky obsahuje i příslušenství. V balení najdete kovovou vysokotlakou pistoli Bosch, kopí, variabilní vějířovou trysku, rotační trysku, vysokotlakou trysku na čisticí prostředky s obsahem 550 ml. Dále obsahuje 8 m dlouhou vysokotlakou hadici navinutou na cívce a vodní filtr, který je plastový a opakovaně použitelný. Samozřejmostí je přiložený návod ve více jazycích, který by si každý před použitím měl prostudovat.

 

Popis produktu

Design je skutečně jednoduchý, ve stejném provedení jako ostatní wapky z řady Bosch. Pro někoho, kdo má rád výraznější design spotřebičů by mohl být tento trochu nudný. Ale kvůli vzhledu si wapku kupovat nejspíš nebudete, důležitá je funkčnost a ovládání.

Bosch AdvancedAquatak 140 je mobilní elektrická wapka s kabelem dlouhým 5 metrů. S maximálním průtokem 450 l/h a výkonem 140 barů se řadí mezi stroje, které už dokáží pokrýt větší plochu. Čerpadlo (celokovové) je tříválcové, a že bude wapka výkonnější nám prozradí už příkon 2 100 W.

Od pokročilé řady Bosch každý očekává lepší parametry, což tento produkt poměrně dobře splňuje. Stroj je určený k čištění ploch a objektů venku a rozmezí použitelných teplot je mezi 0°C – 40°C. Celkově je wapka poměrně těžká. Disponuje vysokotlakou hadicí, kterou můžete snadno navinout kličkou na boku stroje. Někdy může být obtížné mokrou hadici smotat, a tak tento systém zákazníkům značně usnadní manipulaci. Hadice je potažena tenkou lesklou gumou a její použití je skutečně praktické. Dalším plusem je teleskopické madlo, které se snadno vysune po zmáčknutí tlačítka a wapku si můžete pohodlně přemístit kam je třeba. Navíc, pro zjednodušení používání, si můžete uložit veškeré příslušenství přímo na tělo stroje. Nemusíte nikam chodit, nikde nic odkládat, prostě vše vložíte do příslušné přihrádky. Pistole se nachází na boku a na zadní straně kromě místa na trysky a nádobu na saponát najdete i čtyřhran pro navíjení napájecího kabelu, takže nebude nikde zavazet.

Pistole i trysky mají kovovou výplň, takže zvládnou určitě víc, než vybavení s výplní plastovou. I na tom je vidět, že tato řada je už na vyšší úrovni. Otáčením trysek jde nastavit šířka proudu a trysky jsou velmi snadno odnímatelné. Pistole má jednoduchý design, ale když se celá sestaví, nemusí úplně dobře sednout do ruky, což může být při delším používání nepohodlné. Navíc nemá žádné přidané funkce ani se na ní nedá měnit přívod tlaku. Práce s ní je však nenáročná a příjemná.

Vysokotlaký čistič je v podstatě ihned připravený k použití. K jeho složení není zapotřebí žádných větších technických zásahů. Pistoli, která je uložená na boku, zacvaknete do hadice a na pistoli poté připojíte kopí a požadovanou trysku. Filtr snadno našroubujete na závit přívodní trubky a wapka je připravena. Vodovodní hadice, kterou budete čerpat vodu, není součástí balení. Na to je třeba myslet.

Údržba a čištění

Stejně jako je vysokotlaký čistič Bosch snadný na provoz, je snadný i na údržbu. Je samozřejmě třeba se o stroj starat, aby byla zaručena co nejdelší životnost. Před jakoukoli údržbou nebo čištěním se musí stroj nejdřív vypnout z elektřiny a odpojit od vody. Měla by se provádět pravidelná kontrola na vnější závady, jako jsou například prasklé díly a stroj můžete očistit hadříkem nebo jemným kartáčkem. Nemá se používat voda ani čisticí prostředky a je důležité čistit i větrací otvory motoru. Po každém použití je potřeba vyprázdnit hadici tak, že vypnete spínač a spustíte spoušť. Stroj odvodněte až v případě, že jej ukládáte na zimu. Uložte ho někam, kde nezamrzne, protože poté hrozí poškození dílů.

Jak se s vysokotlakým čističem pracuje?

Tato wapka je vhodná skutečně pro všechny. I když to není malý domácí spotřebič, ale váha stroje už je docela znát, manipulace je poměrně snadná díky kolečkům a dlouhé vysokotlaké hadici. Zapojení jednotlivých dílů je rychlé a za velkou výhodu osobně považuji možnost vše uložit přímo na tělo stroje. Šetříte tím čas i místo. Wapka má funkci Autostop, takže když pustíte spoušť, voda se automaticky zastaví. Sada pro nanášení saponátu, která je součástí balení, není podle zkušeností uživatelů úplně praktická. Pro někoho může být i zcela nadbytečná. Problémem je, že se má tvořit pěna, ale vychází z toho spíše emulze, navíc v opravdu velkém množství.

Při použití je nutné, aby stál stroj na pevném podkladu. Sice drží dobře, ale pokud prudce zatáhnete za hadici, může se zakymácet a v případě nerovného povrchu i spadnout. Možná by neuškodila přídavná stabilizační nožička. Nikdy nemiřte proudem vody na osoby nebo zvířata. Při umývání auta není vhodné používat rotační trysku a bodový paprsek, mohlo by snadno dojít k poškození laku. Paprsek vytváří pevný ráz, proto držte pistoli oběma rukama. Vysokotlaký čistič Bosch AdvancedAquatak 140 je určen na opravdu nezdolnou špínu, a i když provozní tlak je většinou nižší než ten uvedený u výrobce, v tomto bodě odvádí poměrně dobrou práci.

Podívejte se na jiné recenzované vysokotlaké čističe.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Bosch AdvancedAquatak 140

Nákupem této wapky určitě neprohloupíte. Za velmi příznivou cenu dostanete poloprofesionální stroj se skvělými parametry, který použijete i na větší plochy a odstraní i nečistoty, nad kterými byste jinak zlomili hůl. Celkově má stroj větší hmotnost, ale za to je mobilní a má dost dlouhou vysokotlakou hadici, která se dá navinout. Provoz i složení stroje je snadné, jen pistole je trošku větší a nemusí padnout dobře do ruky. Asynchronní motor má při běhu jemný zvuk. Nevýhodou může být vodní filtr, který je pouze v plastovém provedení a může mít tendenci praskat. U pokročilejší řady už by mohl být jiný, kvalitnější materiál. Problémem může být i samonasávání. U tohoto modelu by to mělo být možné, ale chybí k tomu informace i dokumentace. Přesto plusy mnohonásobně převládají a wapku můžeme doporučit.

PLUSY
 • dobrý výkon
 • snadná ovladatelnost a manipulace
 • tichý chod
MÍNUSY
 • plastový vodní filtr
 • možná nestabilita stroje při plném rozvinutí hadice
 • systém vysokotlaké pěny
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo