Recenze Bosch AdvancedRotak 36-750 aku

Pokud žijete v hustší zástavbě – nebo máte nerudné sousedy – je jediným možným řešením údržby vašeho trávníku sekačka, která bude mít nízkou úroveň hluku. Tento požadavek nejlépe splňují elektrické akumulátorové sekačky. AdvancedRotak 36-750 od spolehlivého výrobce, německé společnosti Bosch, nabídne o 30 % nižší hluk, než je u srovnatelných sekaček běžné a s výkonem se rovněž nešetřilo. Co všechno nabídne?

Parametry

Šířka záběru44 cm
Pro plochu750 m2
Objem koše50 l
Hmotnost17 kg
Pojezdano
Výška sečení2,5 až 5,5 cm
Napětí akumulátoru36 V
Kapacita akumulátoru4 Ah
Typ akumulátoruLi-Ion

Provoz

Akumulátorová sekačka Bosch si zachovává robustní vzhled, který je pro tohoto německého výrobce docela typický. Charakteristickou temně zelenou barvu hlavní plastové skořepiny doplňují černé doplňky. Díky plastovému tělu je sekačka stále relativně lehká – 17,5 kg ji řadí přibližně do poloviny startovního pole. Těžko překoná lehoučké modely (ale s nižším výkonem), na druhou stranu se tolik nenadřete jako u profesionálních kovových monster. Sekačka je usazena na podvozku, který tvoří čtyři kolečka o shodné velikosti. Tato sestava propůjčuje sekačce velice dobrou stabilitu i snadnou manévrovatelnost.

 

Sekačka je, jak jsme již napsali výše, akumulátorová. To je její hlavní trumf, ale zároveň i největší slabina. Akumulátor (36 V, kapacita 4.0 Ah) vydrží na pohodlné posekání pozemku o výměře 750 m2. Ne, nemá smysl zastírat, že v přímém souboji s benzínovou sekačkou by Bosch AdvancedRotak 36-750 prohrála. Nicméně, její výkon je naprosto dostačující pro pravidelnou údržbu nenáročného pozemku kolem domu. Na plné nabití baterie budete potřebovat 125 minut, pokud spěcháte, sekačka nabízí i rychlé nabíjení, kdy se na 80 % kapacity dostanete za 96 minut. Výdrž baterie úspěšně prodlužuje technologie EEM (Efficient Energy Management), která energii dávkuje podle náročnosti terénu, na němž pracujete. Když je náročnější, sekačka zvýší výkon. A samozřejmě rychleji čerpá energii z baterie.

S tím spěchem to očividně nebude tak horké, protože ten rozdíl není vůbec velký. Akumulátor, kterým je sekačka osazena, je univerzální a můžete jej použít do dalších modelů akumulátorových sekaček či křovinořezů. To je docela výhoda, protože baterie šponuje konečnou cenu celkem vysoko. Takhle obsloužíte kompletní údržbu své zahrady pomocí jedné baterie. A zatímco se bude dobíjet, si můžete odpočinout a dát si třeba vychlazený drink.

Výše jsme uvedli, že je akumulátorová sekačka Bosch Advanced Rotak určena spíše pro běžnou údržbu trávníku na menších a středně velkých pozemcích. Nutno uznat, že pro tento úkol je vybavena výborně. Sekačka má velice příjemně štědrý záběr 44 cm a sekání vám tak bude docela ubíhat. Výšku sečení si můžete přizpůsobit v sedmi jednotlivých stupních v rozsahu od 25 do 80 mm. Uživatel tak má v rukou dostatek možností pro nejrůznější podobu trávníků pro všechna roční období. Bosch rovněž v této oblasti přišel s přístupem, který není úplně obvyklý – ale rozhodně si myslíme, že by se měl stát standardem. Výšku sečení totiž nastavíte pomocí jediného tlačítka.

Ostří je rotační a navíc má integrovanou funkci sběru listí. Takže před sekáním není třeba trávník vyčistit a připravit. Můžete jít rovnou na věc. Sekačka, díky hřebenům AdvancedRotak dobře zvládá i zastřihování trávy na místech, jako jsou okraje záhonů nebo cestiček. Nebude nutné, potom, co posekáte celou zahradu, po kolenou a se zahradnickými nůžkami obejít tyto partie a zpětně je dostříhat. 

Sběrný koš na trávu je poměrně běžnou součástí sekaček – a je pochopitelné, že je součástí i tohoto modelu. Příjemně ale překvapí. Už svou opravdu velkou kapacitou 50 litrů, ale hlavně chytrým skládacím řešením, které výrazně ulehčí skladování. Horní část koše je plastová, což mu propůjčuje dostatečnou pevnost a stabilitu v připojení k sekačce. Boční stěny a dno jsou naopak textilní a prodyšné. Chválíme i jednoduchý indikátor naplnění kapacity koše. Jediná škoda je, že sekačka nenabízí možnost mulčování. Váš trávník by to určitě ocenil. 

Neméně vychytaná je i rukojeť. Na trhu je celá řada sekaček, jejichž ovládání je nepříjemné nebo dokonce vyloženě nepohodlné. Problémem je zejména pevný úhel, pod kterým je držadlo spojeno s tělem sekačky. Ne tak Bosch Advanced Rotak 36-750. Rukojeť se zde jmenuje ErgoSlide a velice rychle si ji přizpůsobíte své výšce tak, aby bylo držení sekačky maximálně pohodlné. Rovněž se nejedná jen o jednoduché propojení kovových trubek, rukojeť nabízí ergonomickou úpravu a hned několik způsobů, jak sekačku držet – a není ani problém řídit ji jednou rukou, např. kolem záhonů s květinami. Opět tak bude záležet jen a jen na vás a na tom, co je pro vás pohodlné. Hezký, upravený trávník už tak nebude vykoupený bolavými zády a svaly na rukou. Když jsme u držadel – uprostřed těla sekačky najdeme ještě jednu rukojeť, která je určená pro přenášení stroje, např. při ukládání do garáže. Svou robustností odpovídá zbytku sekačky a je výborně umístěná, takže se sekačka při přenášení nepřevažuje na žádnou stranu.

Čím však tahle sekačka ale skutečně zapůsobí, je extrémně nízká hladina hluku. Nabízí technologii ProSilence, která hluk, alespoň podle údajů výrobce, snižuje o skvělých 30% oproti srovnatelným modelům. Jedná se tak o jeden z nejtišších modelů sekaček na trhu.

Údržba

Jako každý zahradní stroj i tahle sekačka potřebuje svou dávku údržby. Sekačku skladujte na suchém místě. Rozhodně doporučujeme pravidelné čištění, zejména spodní strany s žacím nožem, kde se lepí zbytky posekané trávy. Pozornost věnujte i sběrného koši. Po vysypání trávy ho nechte na sluníčku vyschnout – díky textilnímu provedení to půjde velice rychle – a důkladně vyklepejte od všech, nyní již suchých, zbytků trávy. Pak už jen koš složte a uložte. Zvláštní péči pochopitelně vyžaduje baterie. Po použití ji dobijte a raději ji skladujte mimo sekačku – obzvláště, pokud ji používáte pro více jednotlivých zařízení. Na konci sezóny sekačce věnujte větší péči, hlavně co se týče čištění všech částí. Naopak, když sezóna začíná, zkontrolujte všechny spoje a detaily, zda všechno vypadá, jak má.

Další varianty sekačky Bosch Rotak

Bosch UniversalRotak 36-560Bosch AdvancedRotak 36-660Bosch AdvancedRotak 36-750Bosch AdvancedRotak 36-850
Šířka záběru38 cm42 cm44 cm44 cm
Výška sečení6  pozic (25 – 70 mm)7  pozic (25 – 80 mm)7  pozic (25 – 80 mm)7  pozic (25 – 80 mm)
Baterie2 x 2Ah2 x 2Ah1 x 4Ah1 x 6Ah
Doba nabíjení65 minut65 minut125 minut185 minut
Doporučená velikost pozemku560 m2660 m2750 m2850 m2
Hmotnost15 Kg16,5 Kg17,5 Kg17,5 Kg
Kapacita koše40 l50 l50 l50 l

Zjistit cenu

Hledáte spíše benzínovou sekačku nebo levnější akumulátorovou? Podívejte se sem.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
Bosch AdvancedRotak 36-750 aku

Na trhu je celá řada zahradních sekaček, které papírově nabízejí spoustu funkcí, ve skutečnosti to, ale v praxi poznáte jen obtížně. Ne tak Bosch AdvancedRotak 36-750. Ta nabízí jenom to, co při sekání trávníku doopravdy oceníte: Ergonomicky tvarovanou rukojeť s hned několika různými způsoby držení, slušný výkon (na baterií poháněnou sekačku), široký záběr, celkem rychlé dobíjení i nízkou hlučnost. Navzdory vyšší vstupní investici se jedná o spolehlivého pomocníka pro rychlou - a v podstatě příjemnou - údržbu trávníku kolem vašeho domu.

PLUSY
 • velmi tichá sekačka
 • ergonomická rukojeť s několika způsoby uchopení (i jednou rukou!)
 • záběr 44 cm
 • slušná výdrž baterie
 • univerzální baterie pro více přístrojů Bosch
 • kapacita sběrného koše
MÍNUSY
 • cena
 • schází možnost mulčování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo