Recenze Bosch ARM 32

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Nejmenší a nejlevnější elektrická sekačka od Bosche. Neznamená to nutně, že se jedná o špatnou volbu. Jen je třeba vzít v potaz, že se jedná o zařízení pro opravdu malé zahrádky a u větších zahrad se rozhodně podívejte po něčem jiném.

Parametry

Výkon1200 W
Krouticí moment13 Nm
Pro plochu200 m2
Šířka záběru32 cm
Výška sečení2-6 cm
Objem koše31 l
Hmotnost6,8 kg

Provoz

„Montáž“ pokud se to tak dá nazvat, je velmi snadná a za pět minut máte hotovo. Stačí připevnit madlo za pomoci šroubováku a nasadit koš na trávu. Motor není extra výkonný, ale díky nízké hmotnosti přístroje s ním dokáže pohybovat bez nejmenších problémů. Potěší vás zejména extra snadné startování, stačí stisknout tlačítko. Odpadá tahání lanka jako u benzínových sekaček. Výšku sečení lze zvolit jako jednu ze tří přednastavených hodnot. Nejnižší je 2 cm a nejvyšší 6 cm. Koš na trávu má 31 litrů, ale to je v pořádku pro malé zahrady. Jak už jsem varoval, pokud se pustíte do něčeho většího, tak budete litovat. Pro práci se sekačkou potřebujete být připojeni v elektrické zásuvce. U sekačky je kabel o délce 10 metrů. To by mělo stačit pro většinu malých zahrádek, kdo by potřeboval více, tak musí použít prodlužku. Kvůli své extra nízké váze (6,8 kg) je extrémně skladná a přenosná. Pokud hledáte sekačku, kterou lze snadno převážet mezi dvěma lokalitami, tak jde o jednu z nejlepších možností. Hlavním úkolem je sečení trávy a v tomto ohledu jí není co vytknout. Řez je čistý a rychlý. Bez problémů posečete i místa blízko plotu, zdi nebo jiných překážek. Svůj podíl na kvalitě sekání budou mít i žací nože od Bosche. Když je srovnáme s některými ještě o něco levnějšími sekačkami, tak je rozdíl vážně znát. Na některých věcech se prostě nevyplatí šetřit. Dokáže si poradit i s přerostlou trávou, ale rozhodně je lepší kosit pravidelně. Díky své nízké váze jde pohodlně ovládat i jednou rukou. Drobnou výtku máme k ukládání trávy do koše. Zůstává v něm trochu nadýchaná a proto se jí do něj nevejde tolik, kolik by jeho objem naznačoval.

Údržba

Nejedná se o nic složitého. Čas od času zkontrolujte, zda se neuvolnil některý ze šroubů a případně je dotáhněte. Koš na trávu je z docela laciného plastu, proto se k němu raději chovejte opatrně. Hrubší zacházení by na něm mohlo brzo zanechat nevratné šrámy. Při manipulaci (broušení nebo výměna) s žacími noži raději používejte pracovní rukavice. Jsou velmi ostré. Zpracování nejde rozhodně označit jako bezchybné. Asi nejde čekat že by sekačka za 2500 vydržela přes deset let. Prostě spotřební zboží. Skoro vše je vyrobeno z plastu. Nevýhoda je malá výdrž tohoto materiálu, výhodou je nízká cena a váha. Video pro představu: Zjistit cenu Pokračujte na přehled všech zahradních sekaček v porovnávacím testu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Bosch ARM 32

Pro menší plochy solidní volba. Výkon, který dostane za nízkou cenu je rozhodně férový a dostatečný. Hlavní benefity jsou nízká hmotnost, snadná manévrovatelnost a možnost ji bez obav převážet. Ale hlavně kvalitní sečení. Slabší je to s kvalitou zpracování a použitými materiály a také košem na trávu, který toho mnoho nepojme.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo