Recenze Bosch BBH 21830 L

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Tyčový vysavač Bosch BBH 21830 L se řadí k průměrným výrobkům, které nepřekvapí ani nepohorší. Jeho největší výhodou je nízká hmotnost a také to, že je jeho součástí ruční vysavač. Zjistěte o něm více v naší recenzi.

Parametry

Typtyčový, akumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,16 m
Typ baterieLi-Ion
Kapacita baterieneuvedeno
Doba nabíjení300 min.
Výdrž na jedno nabití36 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,4 l
Hmotnost2,5 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkonneuvedeno
Hlasitost81 dB
Rozměry VxŠxH (cm)116 x 26,5 x 16,5
HEPA filtrne
LED osvětleníne
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvíštěrbinová hubice

Představení

Bezsáčkový akumulátorový vysavač Bosch BBH 21830 L nese označení 2v1, protože v sobě má navíc integrovaný ruční vysavač. Díky němu se dostanete i na hůře dostupná místa, ale oceníte jej třeba i při úklidu automobilu. Velký vysavač umožňuje regulaci výkonu sání ve dvou stupních, ale musíte počítat s tím, že vyšší výkon se promítne na kratší výdrži baterie. Tyčový vysavač je bezsáčkový, takže se všechny nečistoty sbírají do sběrné nádoby o kapacitě 400 ml. Filtr nádoby je omyvatelný. Nabíjení baterie vysavače trvá 5 hodin a k jejímu úplnému vybití dojde zhruba za 36-40 minut při běžném výkonu a okolo 10-11 minut při zvýšeném výkonu, což dostačuje pro úklid středně velkého bytu. U hodnoty baterie je uvedeno 18 V. Výrobek je opatřen flexibilním kloubem, abyste se s ním při úklidu dostali i pod gauč. Rukojeť vysavače není teleskopická. Výrobek lze parkovat v horizontální poloze a nabíjet z jakékoliv zásuvky. Délka nabíjecího kabelku se pohybuje kolem 180 cm. Kartáč na koberec je mechanický, nedisponuje tedy vlastním elektrickým pohonem, ale snadno se čistí, protože se z hlavy vysavače snadno vyndává.

Jak vysává

Vysavač spadá do střední cenové třídy, k čemuž odkazuje nejen cena, ale také vybavení. Za jednu cenu dostanete dva vysavače a navíc hubici na spáry/štěrbiny. Za pomocí pohyblivého kloubu se dostanete i pod nábytek. Vzhledem k tomu, že výrobek není opatřený HEPA filtrem, nemůžeme ho doporučit do domácností s alergiky. Jedinou výhodou filtru je to, že je omyvatelný, což prodlužuje jeho životnost a lépe z něj dostanete nečistoty. Také je trochu škoda, že kartáč v hlavě nemá svůj vlastní pohon, což by mělo výrazný vliv na výsledek úklidu. Na těle vysavače najdete indikátor baterie, který vás informuje o stavu jejího nabití. Nádoba na prach je průhledná, takže není potřeba, aby zde byl další indikátor upozorňující na plnost nádoby. Poměr mezi dobou nabíjení a výdrží na jedno nabití je průměrný. Za 5 hodin nabíjení v pohodě vysajete byt o rozloze 80 m2. Celkově se výdrž pohybuje mezi 36-40 minutami, což ovšem záleží také na tom, na jaký výkon vysáváte. Jako velké plus vidíme nízkou hmotnost vysavače, která dosahuje jen 2,5 kg, což jej řadí do skupiny nejlehčích vysavačů na trhu. Vysavač můžete zaparkovat prakticky kdekoliv v domě, kde je přístup k elektrické zásuvce. Nemá nabíjecí základnu, která zbytečně zabírá prostor, takže jej můžete díky nabíječce nabíjet kdekoliv. Svislé parkování má výhodu v tom, že vysavač nezabírá zbytečně mnoho místa. Je trochu škoda, že v balení nedostanete ještě držák na stěnu, abyste vysavači mohli přidělit jedno konkrétní místo, a vysavač by na stěně bezpečně držel. Zjistit cenu Raději dražší a účinnější tyčový vysavač?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score
Bosch BBH 21830 L

Vysavač je průměrným výrobkem, který nenadchne ani nezklame. Udělá přesně takový úklid jaký se od něj očekává. Dobře vysaje tvrdé podlahy, ale výsledek na kobercích 100% nebude. Plusem však je integrovaný ruční vysavač, absence základny a nízká hmotnost. Nepotěší, že chybí HEPA filtr.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7.5
Hlučnost
8
Výdrž
7.5
Výbava
7
PLUSY
 • 2 v 1
 • flexibilní kloub
 • nízká hmotnost
 • nabíjení je možné provádět přímo na těle vysavače
MÍNUSY
 • rotační kartáč není elektrický
 • chybí HEPA filtr
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo