Recenze Bosch EasyAquatak 120

Tentokrát se spolu podíváme na výrobek, který je nesmírně užitečný, pokud vlastníte rodinný dům. Vysokotlaké čističe jsou skvělým pomocníkem a ušetří spoustu práce. Námi testovaný model Bosch EasyAquaTak je velmi praktický, dobře se s ním manipuluje a má výborné parametry. Hodí se na mytí auta, kola, terasy a jiných prostor, je příjemně skladný, a pokud nejste při výběru příliš nároční, určitě s ním budete spokojení.

Parametry

Výkon motoru1 500
Max. tlak120 bar
Max. průtok350 l/h
Materiál čerpadlahliník
Čištění se saponátemano
Hmotnost4 kg

Obsah balení a popis produktu

Vysokotlaký čistič Bosch EasyAquatak 120 0.600.8A7.901 je zabalený v kartonové krabici, v níž se nachází vysokotlaká tryska pro rychlou aplikaci čisticího prostředku (450 ml), vodní filtr pro zvýšení ochrany proti vniknutí nečistot do spotřebiče, pět metrů dlouhá vysokotlaká PVC hadice, stříkací vysokotlaká pistole, vějířová tryska, rotační tryska (ta se ale nesmí používat k mytí auta) a kopí. V balení nechybí ani podrobný návod, který je ve více než třiceti jazycích, včetně češtiny a slovenštiny. Podle návodu je tento stroj určený na čištění ploch a objektů venku, pro zařízení, vozidla a čluny a používat se smí pouze při venkovních teplotách od 0 do 40 °C. Při používání musí vždy stát na pevném a rovném podkladu.

Na horní části produktu se nachází praktické plastové madlo na snadné přenášení. Na jeho rukojeti jsou speciální drážky, jež umožňují upevnění prodlužovací trubky s rozprašovačem. Na zadní straně čističe pak najdete vývod pro připojení hadice k přívodu vody. Na přední části naleznete otvor pro připojení sací hadice. Po boku jsou pak větrací otvory a drážky pro montáž držáku. Přístroj je určený k použití hned po jeho vybalení z krabice, nemusíte si tak dělat žádné starosti s jeho sestavováním.

Určitě potěší, že je vapka příjemně lehká a má spíše kompaktní rozměry – můžete ji tak umístit nejen do garáže, ale vejde se vám i do auta. Pro odběr vody je vhodné použít nádrž s čistou vodou a využít sací hadici. Pokud byste ji chtěli napřed očistit, musíte nejdříve nainstalovat speciální filtr, jenž je součástí balení. Ještě než začnete s prací, musíte hadici spustit do vody, aby mohlo dojít k vytlačení přebytečného vzduchu. Vodu lze nasát nejen z bazénu nebo sudu, ale i přímo z vodovodního řadu. Jedná se tedy o přístroj, který má samonasávací systém, ale zároveň je možné jej napojit na vodovodní řád. V případě samonasávacího systému pamatujte, že zdroj vody musí být výš než samotná vapka.

Plusem tohoto produktu je určitě šikovná stříkací pistole. Tlak vody umožňuje nasměrovat proud až do výše 1,5 – 2 metrů. Jako nádobu na vodu můžete použít třeba hliníkovou plechovku, ale samozřejmě lze využít i jiné nádoby.

Průtok vody je zde 350 litrů za hodinu, její maximální doporučená teplota je 40 stupňů. Čerpadlo (jež je vyrobeno z hliníku) je tříválcové, výkon motoru je 1,5 kW. Rozměry samotného produktu (bez krabice) jsou 390 x 366 x 201 mm, hmotnost (bez příslušenství) činí rovné 4 kg. Jako detergentní systém zde byla zvolena vysokotlaká pěna.

Co se týká ceny, tak ta se pohybuje od 2 340 Kč po 3 316 Kč. Na produkt je prodloužená záruka na tři roky.

Vzhledem k výkonu motoru a tlaku se jedná spíše o hobby produkt, který si své místo najde v každém domě. Výkon motoru se pohybuje okolo 1 500 W, s čímž si pro oplachování vystačíte. Pokud hledáte výkonnější stroj, chtějte motor s hodnotou vyšší než 1 600 W. Co se týče tlaku, pro domácí použití si vystačíte s hodnotou pohybující se mezi 110 – 140 bary, což tento model splňuje. Nicméně počítejte s tím, že pracovní výkon obvykle bývá o 20 – 30 % nižší než udává výrobce.

Údržba a čištění

Údržba tohoto vysokotlakého čističe není nijak náročná, je ale třeba předem myslet na několik základních pravidel. Jednak je třeba před začátkem údržby vytáhnout síťovou zástrčku a odpojit vodovodní přípojku. Po použití je potřeba vypnout spínač a stisknout spoušť, aby mohlo dojít k vyprázdnění hadice. Zevnějšek čističe by se měl čistit s pomocí hadříku a měkkého kartáče. Pozor – nesmí se k tomu použít voda, lešticí prostředek ani rozpouštědlo. Při odstraňování všech nečistot nezapomeňte ani na větrací otvory motoru.

Čistič je třeba skladovat v nezamrzajícím prostředí a nestavět na něj žádné další předměty, aby nemohlo dojít k jeho poškození. Je také potřeba zajistit, aby během stěhování nedošlo k přiskřípnutí panelů.

Jak se s vysokotlakým čističem pracuje?

Tuto vapku ocení všichni nenároční uživatelé. Její výhodou je možnost napojení do vodovodního řádu, ale také čerpání vody z jiné nádoby. Pokud tedy nemáte v blízkosti vodovodní řád, můžete využít klidně sud s dešťovou vodou.

Výhodou jsou bezesporu kompaktní rozměry výrobku, díky kterým vám v garáži či dílně nebude zabírat zbytečně mnoho prostoru. Veškeré příslušenství je navíc možné uložit přímo na tělo vapky. Nechybí ani funkce autostop, což je automatické vypnutí zařízení, ke kterému dojde, jakmile povolíte spoušť stříkací pistole. Každá část, která se montuje, je opatřena rychlospojkami, které se starají o rychlé a bezproblémové sestavení či výměnu příslušenství.

Přestože s ní uspokojivě umyjete terasu, pro čištění zámkové dlažby nebude tlak pravděpodobně dostačující.

Prohlédněte si další recenzované vysokotlaké čističe.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
Hodnocení Bosch EasyAquaTak 120

Vysokotlaký čistič Bosch EasyAquaTak určitě nabízí velmi dobrou hodnotu za dané peníze. Je ideální například na mytí auta, kola, terasy a obecně pro venkovní využití. Nezabírá moc místa, je docela lehký a má menší rozměry, takže se s ním dobře pracuje. Pro individuální domácí a zahradní práce je skvělou volbou a můžeme ho našim čtenářům, kteří hledají základní a kompaktní čistič, jedině doporučit – ve své cenové kategorii patří k těm lepším. Na druhou stranu existují i výrazně výkonnější, lepší nicméně také dražší varianty. Každý musí zvážit sám, zda mu základní model stačí.

PLUSY
 • čistič se hodí na celou řadu věcí, můžete s ním umýt auto, kolo, zahradní nábytek nebo třeba letní terasu
 • snadno se přenáší a nezabírá místo
 • po vybalení z krabice je hned přichystaný k práci, nemusíte nic složitě sestavovat
 • díky funkci autostop se při uvolnění háku na stříkací pistoli automaticky vypne motor
 • čerpadlo je celé z kovu, což zaručuje jeho dlouhou životnost
MÍNUSY
 • nemá přívodní hadici na vodu, je nutné ji dokoupit zvlášť
 • kratší hadice, např. při mytí auta nedosáhne na druhou stranu a tak je nutné ji přenášet i s wapkou
 • tlak pravděpodobně nebude dostačující pro mytí zámkové dlažby
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo