Recenze Bosch GSB 18-2-LI Plus 0 601 9E7 102

Bosch patří na poli aku vrtaček mezi známé výrobce a když se důkladněji podíváte na parametry tohoto přístroje, tak je jasné, že se jedná o zajímavý kousek. Napětí 18 V je solidní hodnota, průměr se v tomto segmentu pohybuje okolo 15 V. Kapacita akumulátoru 2 Ah je ještě výrazněji nad průměrem. Běžná kapacita na trhu je někde mezi 1,3 – 1,4 Ah. Co se týče nabíjení, tak se nemusíte vůbec bát. Přestože má baterie velkou kapacitu, tak ji dokáže nabíječka nabít v rozmezí třiceti až čtyřiceti minut. Rozměry jsou docela kompaktní, 1,5 kg a délka cca 20 cm a výška 23 cm. Manipulace a práce s vrtačkou jsou díky tomu nenáročné na fyzickou sílu. Možná vás zajímá, co znamená zkratka GSB v názvu vrtačky. Je to jednoduché. GSB označuje přístroje s příklepem. Můžete se setkat i s GSR, ty jsou pak bez příklepu.

Parametry

Typ baterieLi-Ion
Napětí baterie18 V
Doba nabíjení50 minuty
Kapacita baterie2 Ah
Náhradní baterieano
Hmotnost1,5 kg
Max. průměr vrtání do dřeva38 mm
Max. průměr vrtání do oceli13 mm
Upínací rozsah sklíčidla1,5 - 13
Kroutící moment63 Nm
Nastavení otáčekano
Příklepano
Zpětný chodano

Vrtání

Díky gumovým gripům se vrtačka dobře drží a neklouže ani když máte zpocené ruce. Má i malé led světlo, díky kterému vždy vidíte na oblast vrtání. Na můj vkus má světlo hodně studený nádech, ale to je drobnost. Hlavně že tu vůbec je. Užitečný je úchyt na opasek. Přístroj je docela malý a lehký, takže nijak nepřekáží a máte ho vždycky hned po ruce. Upínací rozsah sklíčidla je standardní, u domácích kutilských prací by měl stačit na vše. Velkou pochvalu dostává výdrž baterie. 2 Ah zajišťují bezproblémový a dlouhý provoz. Kdyby vás přeci jen čekalo extra dlouhé vrtání, tak součástí balení je i náhradní baterie. Díky ní můžete skutečně pracovat bez přestávky. Vrtačka má dvě rychlosti. Při první rychlostním stupni má 0 – 500 otáček, při druhém stupni pak 0 – 1 900 otáček. Hlučnost při vrtání je poměrně vysoká, může se pohybovat i okolo 100 dB. Vrtání do klasickým cihel bez nejmenších problémů. O moc hůře na tom není ani s betonem. Na domácí kutilství je to ultimátní hračka s neskutečným kroutícím momentem. Spousta potenciálních kupců ani takový krouťák nevyužije, ale kdo chce výkon bez kompromisů. Tak tohle je jasná volba. Zjistit cenu Přehled ostatních aku vrtaček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.6 Total Score
Bosch GSB 18-2-LI Plus 0 601 9E7 102

Na povrchu vrtačky je rychle znát, že je používaná. Nejspíše používají levnější plasty, jiné značky zvládnou stejné zatížení s menší újmou vzhledu. Ale to je jen taková kosmetika, nic co by mělo vliv na funkčnost přístroje. Kufr přístroje je výborně ergonomicky vyřešen, vejde se do něj například třetí baterie, sady bitů atd... Co se šroubování týče, tak je excelentní, při vrtání do betonu nebo oceli se už trochu nadřete. Záleží na typu a stavu materiálu.

Výkon
10
Výbava
9
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo