Recenze Bosch Indego 350

Zástupce základních robotických sekaček, který je určen pro menší travnaté plochy. V dostání v několika podobných variantách, které se liší pouze nepatrně. Čím, to si řekneme.  V článku se dozvíte co přístroj nabízí a zda ho má smysl pořizovat.

Parametry

Pracovní plocha350 m2
Šířka střihu19 cm
Výška sečení3-5 cm
Hlučnost59 dB
Doba sečení30 minuty
Doba nabíjení40 minuty
Kapacita baterie2,5 Ah
Max. úhel pro sečení27 °
Hmotnost7,5 kg
Výška29 cm
Šířka38 cm
Délka58 cm

Varianty

 • Bosch Indego 350
 • Bosch Indego 350 Connect
 • Bosch Indego 400
 • Bosch Indego 400 Connect
Modely s číslovkou 400 v názvu, jsou určeny pro větší pracovní plochy (350 vs 400 m2). Jediný rozdíl který jsem objevil, že model 400 je dodávaný s delším ohraničujícím kabelem. Jinak z pohledu parametrů vypadají naprosto stejně. Proto bych při případné koupi doporučoval aktuálně výhodnější variantu. Už jen proto, že přikoupit ohraničující kabel není žádná závratná investice. Modely „Connect“ lze ovládat přes aplikaci v mobilním telefonu. Ta umožní spustit sečení na dálku, stejně jako ho ukončit či jen přerušit. Také je možné změnit plánovanou četnost sečení.

Instalace

Baterii je před prvním použitím nechat nabít v nabíjecí stanici, od výroby se určitě stačila z větší části sama vybít. Jelikož se jedná o Li-ion akumulátor, tak je možné ho nabíjet dle libosti bez zásadnějšího vlivu na jeho životnost. Má 18V a dokáže udržet přístroj v chodu na půl hodiny. Poté se musí 45 minut nabíjet. Kapacita spíše podprůměrná, ale zase je díky ní výrazně příjemnější cena. Stejně jako u dalších konkurentů, je tou nejnáročnější částí instalace vymezení provozní oblasti přístroje za pomoci ohraničujících kabelů. Můžete ho přitlouct k zemi za pomoci gumového kladívka a zarážek (ideální rozestup mezi nimi je 80 – 100 cm). Přístroj není vybaven žádnou sofistikovanou technologií, která by ho chránila proti nárazům nebo terénním nerovnostem. Proto umístěte kabel dostatečně daleko (30 cm) před zahradním jezírkem, jinak riskujete, že vám do něj spadne. Stejně tak ohraďte všechny stromy, keře a další objekty, kterým se má sekačka vyhnout. Kabel má u varianty Indego 350 délku 100 metrů a u varianty Indego 400 délku 125 metrů. Minimální instalovatelná délka je podle výrobce 20 metrů a naopak maximum 250 metrů. Pokud budete chtít přikoupit vodící kabel, tak se prodává okolo 1200 Kč za 100 metrů. Nabíjecí stanici ideálně umístěte do místa, které je chráněno před prudkým sluncem. O likvidaci trávy se starají tři břity (nože), náhradní se dají pořídit okolo 400 Kč. Ty pohání pohyb rotujícího kotouče, na kterém jsou umístěny. Díky tomu mají dostatečnou sílu poradit si i s vzrostlou trávou. Za zmínku sojí i fakt, že má USB konektor, pomocí kterého můžete sekačce upgradovat řídící software.

Provoz

Zařízení je uzpůsobenu pro provoz v teplotách mezi 5 °C až 45 °C. To v našich podmínkám znamená v podstatě pořád, kdy je potřeba sekat trávník. O bezpečnost se stará zámek na PIN kód a také alarm, který chrání přístroj proti krádeži. Pokud je výška travního porostu vyšší než s kolika si sekačka dokáže poradit, musíte provést první sečení klasickou sekačkou. Okolo displeje je několik tlačítek, které slouží k ovládání přístroje. Ovládání je velmi snadné, k dispozici máte směrové šipky a pak potvrzovací tlačítko (to slouží i pro aktivaci displeje) a pak tlačítko zpět/zrušení volby. K tomu navíc dvě diody, které informují o stavu přístroje. Séct trávu dokáže ve výšce 3 – 5 cm a šíře záběru je 19 cm. Číslo v názvu pak ukazuje jak velkou plochu je přístroj schopen posekat. Jediný rozdíl, který se mi podařilo najít mezi Indego 350 a 400 je délka dodávaného ohraničujícího kabelu. Jinak se jedná o naprosto totožné přístroje, z pohledu hmotnosti, výdrže baterie i dalších parametrů. Pro představu posekat 100 m2 jí trvá zhruba 4 hodiny a maximálních 400 m2 zvládne za 14-15 hodin. Žádný rychlík to není, ale zase to zvládne bez vaší pomoci, takže čas v tomto případě příliš důležitý není. Zvládne poradit se sklonem terénu okolo 15°. To je na tuhle výkonostní úroveň slušná hodnota, přesto si dejte pozor pokud máte zahradu ve svahu. Zvláště na mokrém terénu hrozí, že by prudší svahy nemusela vybrat a v nejlepším případě se nedostane k nabíjecí stanici a v tom horším může někam spadnout. Máte možnost využít manuální mód, ve které sekačku spustíte a ta seče do té doby, dokud není plocha posečena, nebo dokud nestisknete tlačítko stop. Sám si dávkuje přestávky pro doplnění baterie. Druhou možností je programovatelný režim kalendář. V něm si můžete nastavit četnost sekání podle svého uvážení a přístroj se jím poté bue řídit. Pohyb je oproti robotickým sekačkám od Husqvarny více náhodný a méně efektivní. Máte pocit, že občas náhodně pojíždí z místa na místo. Po čase pravděpodobně dojde ke zlepšení pohybu, protože podle dostupných informací si prvních několik sekání přístroj mapuje terén a dostává do paměti všechny překážky, aby mohl zvolit ideální stopu. Přesto mi přijde, že Husqarny se po ploše pohybují lépe. Aby taky ne, když jsou výrazně dražší a určeny pro větší plochy. O bezpečnost se stará několik senzorů. Ty dokáží například zastavit pohon a vypnout žací nože, když dojde k nazdvižení sekačky ze země, nebo když dojde k jejímu převrácení. Video pro představu o pohybu sekačky: Zjistit cenu Přehled všech recenzovaných sekaček je zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.9 Total Score
Bosch Indego 350

Jedna z levnějších variant robotických sekaček, která je určena pro menší plochy. Díky ceně je jasně vidět několik kompromisů: výdrž baterie, výška sečení nebo trochu zmatená trajektorie pohybu. To však nic nemění na tom, že svou práci dokáže odvést dobře. Takže pokud máte omezený rozpočet, chcete tento druh pomocníka vyzkoušet a jste si vědomi jeho omezení, pak s klidem do toho.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo