Recenze BOSCH Indego M 700

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Výrobce profesionálního zahradního nářadí Bosch má samozřejmě ve svém enormně rozsáhlém portfoliu i zahradní sekačky. A protože jde s dobou, najdeme zde i robotické modely. Zahradní sekačka BOSCH Indego M 700 je sice loňským modelem, k němuž německá společnost představila i letošní následovníky, i tak se ale jedná o výkonný stroj, který rozhodně svou relevanci neztratil. Například se mu podařilo vyhnout se neuspořádanému cik-cak pohybu, který patří k nejčastějším neduhům robotických sekaček. Co všechno nabídne? Odpovíme v naší recenzi a závěrem si tento model krátce porovnáme s variantou M+700, kterou Bosch představil rovněž vloni, a také se podíváme na zmíněné modely s rokem 2021 v názvu.

Parametry

Max. úhel pro sečení27 °
Pracovní plocha700 m2
Šířka střihu19 cm
Výška sečení2-5 cm
Hlučnost63 dB
Doba sečení75 minuty
Doba nabíjení60 minuty
Kapacita baterie2,5 Ah
Hmotnost7,1 kg
Výška20,2 cm
Šířka36,4 cm
Délka44 cm

Instalace

Bosch Indego M 700 je robotická autonomní sekačka určená pro údržbu středně velkých rovných pozemků o maximální výměře cca 700 metrů čtverečných. Na rozdíl od jiných si poradí i se sklonem 27°, takže zvládne i celkem členitou zahradu. Jako každá robotická sekačka se za vás postará o trávník.

Sekačka má klasický trojúhelníkový tvar, vzadu jsou dvě větší, motorem poháněná, plastová kolečka, vepředu jedno kolečko manévrovací. Sekačka má na výšku příjemných 20 centimetrů, vejde se tak i pod zahradní nábytek. Pro úplnost doplňme i další rozměry: Na délku má Bosch Indego M 700 44 a půl centimetru, na šířku 36,4 cm, váží 7,1 kilogramu. Mnoho místa v garáži či v kůlně vám tedy nezabere, což kvitujeme s povděkem.


Barva sekačky, tedy tmavá šedozelená je typická pro výrobky společnosti Bosch, a v kombinaci s černou působí vcelku nenápadně. Sekačka nabízí certifikaci odolnosti proti vodě na hodnotě IPx4, což je celkem dostatečné, ale na prudké lijáky už to stačit nebude, od toho je tu nabíjecí stanice, která je na tom poněkud lépe. Ta je certifikována na úroveň IPx7.

Na uživateli zůstane jen úvodní příprava prostoru určeného pro sekání a následné programování sekačky. Vězte ale, že tyto startovní činnosti jde zvládnout celkem hravě. Délka této přípravné fáze se odvíjí od velikosti vašemu pozemku.

Vymezení prostoru, na který sekačku Bosch Indego M 700 pustíte, se provádí (jak je u robotických sekaček celkem běžné) pomocí dodávaného vodícího drátu, který na pozemek upnete pomocí dodávaných plastových sponek. Vodícím drátem obkroužíte pozemek, stromy, terasu a jasně tak sekačce sdělíte, kam může a kam ne. Poté ještě musíte umístit velice jednoduchou dobíjecí stanici, do níž se bude sekačka automaticky vracet. Posledním krokem je určení, kdy má sekačka sekat.

Důležitá poznámka: Prostory pro sekání je možné vymezit celkem tři, oněch 700- 800 metrů čtverečných je strop, který si tato robotická sekačka dovede zmapovat.

Použití

Pohyb i sekání pohání bezuhlíkový elektrický motor o slušném výkonu. Sekačka Bosch Indego M 700 je oproti jiným modelům na trhu docela rychlík. Seká totiž rychlostí 35 cm za sekundu – to je vážně docela dost. Pochopitelně je to za ideálních podmínek, tedy nepřerostlá a ne mokrá tráva. Díky funkci LogicCut sekačka, co se týče efektivity, trochu překonává konkurenční modely ve stejné cenové relaci. Pozemek si totiž automaticky zmapuje a pak jej seká v rovnoběžných pruzích a vyhýbá se tak místům, která jsou již posekána. To je výrazný rozdíl oproti jiným robotickým sekačkám, které trávník dost často sekají náhodně a bez na pohled patrného systému. Podle údajů výrobce je sekačka až o 40 % rychlejší než modely vybavené běžnou navigací – tedy těch, který jezdí po pozemku náhodně. Systém si poradí i nenadálými překážkami. V případě, že něco takového její senzory detekují, změní směr.

Většina robotických sekaček mívá poměr sekání versus pobyt v dokovací stanici prakticky 1 ku 1. Tento model potřebuje na plné nabití své lithium-iontové baterie 60 minut, sekat pak bude 1 hod a 15 min. Za tu dobu, při výše zmíněné rychlosti, toho poseká opravdu dost. A to i navzdory tomu, že šířka střihu je docela úzká, pouze 19 cm.

Coby žací systém jsou využívány tři kyvné nože a výšku střihu si lze ve třech stupních v rozsahu od 3 do 5 cm. Posekaný materiál sekačka rovnou nadrtí na jemný mulč, který podpoří další růst trávníku. Obejdete se tak bez hrabání posekané trávy. Kromě pokročilé navigace po sekaném pozemku nabízí Bosch Indego M 700 ještě další zajímavé funkce: Např. SpotMow využívá výhod nízkého profilu a je určena pro sekání trávy na drobných plochách, např. pod zahradním nábytkem. Skvěle, díky funkci BORDER Cut, seká i problematické partie, jako jsou okraje cestiček nebo terasy. AUTO Calendar Function slouží k automatickému plánu sečení na míru vašim požadavkům. Řídící software výrobce průběžně aktualizuje, stačí si jednou za čas stáhnout nejnovější verzi, nahrát ji na běžný flash disk a ten pak připojit do slotu na zadní straně, následující aktualizace už proběhne samočinně.

Za asi největší problém u této sekačky považujeme nemožnost využít k jejímu ovládání mobilní telefon. To už se pomalu a jistě stalo standardem. Na druhou stranu, výsledná prodejní cena je i navzdory propracovanému systému sekání velice příjemná.

Sekačka je poměrně tichá, výrobce udává hodnotu 63 dB, což vás při běžných denních činnostech ani u relaxace na zahradě nebude nijak zásadně rušit. Noční sekání nicméně nedoporučujeme, jakkoliv sekačka nepatří k těm nejhlučnějším, její pravidelný cvrkot by sousedy či spáče asi nenadchnul.

Bosch Indego M 700 nabízí dvojitou ochranu proti odcizení: Ve chvíli, kdy budete sekačka zvednuta, práci okamžitě zastaví a nebude ji možné opětovně aktivovat bez zadání PIN kódu. V druhém případě, to když se někdo pokusí sekačku odcizit z nabíjecí stanice, se ozve nepřeslechnutelný alarm. To je taková klasika a co si budeme povídat, zkušení zloději si s ní nejspíš dovedou poradit. Ale to bohužel platí pro všechny robotické sekačky.

Ve srovnání s modelem Indego M+700

Druhou robotickou sekačkou, kterou Bosch v roce 2020 představil, je Indego M+700. Co oproti výše uvedenému modelu nabízí? Na svém místě je tichý provoz, spolehlivost i pokročilý způsob mapování terénu a tím i efektivnějšího sekání.

Tím nejvýraznějším posunem je možnost k ovládání využít aplikace v mobilním telefonu a rovněž podpora oblíbených hlasových asistentů. S tímto modelem už ani nebudete muset sahat po chytrém telefonu, snadno jej rovněž zařadíte do systému chytré domácnosti. Sekačka má rovněž k dispozici aktuální předpověď počasí a svůj plán sečení upravuje podle momentálních podmínek. Snahu zařídit péči o zahradu naprosto bez námahy tady Bosch dotahuje téměř k dokonalosti.

Ve srovnání s letošními modely robotických sekaček Bosch

Pojďme si ještě v závěru představit, co oproti loňským modelům robotických sekaček přináší ty letošní. Názvy mají oba modely stejné, jen přibyl letopočet 2021 v závorce, na pohled jsou rovněž prakticky stejné. Došlo pouze k drobnému vylepšení senzorů, sekačky jsou tak ještě o stupeň přesnější při mapování pozemku a následné orientaci v něm.

Přečtěte si všechno, co vás zajímá o robotických sekačkách.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
BOSCH Indego M 700

Ve všech ohledech je patrné, že se Bosch pokusil navrhnout takovou robotickou sekačku, která bude vyžadovat jen minimální zásah jejího majitele. A rozhodně se mu to daří plnit. Indego M 700 je spolehlivým a výkonným modelem, který si s grácií poradí i se členitou zahradou. Instalace trochu času zabere, pak už se nebude muset o nic starat. Největším mínusem podařeného pomocníka je nepřítomnost mobilní aplikace – za ni si budete muset připlatit u cca o třetinu dražšího modelu M+700.

PLUSY
 • Mapování zahrady
 • Systematické sekání
 • Rychlost
 • Kompaktní rozměry
 • Nízký profil
MÍNUSY
 • Chybí mobilní aplikace
 • Šířka záběru není příliš velká
 • Mohla by být o stupínek tišší
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Poradíte mě někdo,měl jsem sekačku v opravně kde mě zadali tovární pin,dal jsem svůj a sekačka mě neseká,co mám dělat,díky.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo