Recenze Bosch SMI68NS07E

Doba se neustále posunuje dopředu, a pozadu nezůstávají ani kuchyňské spotřebiče. Důkazem budiž vestavná myčka Bosch SMI68NS07E, která patří bez debat mezi to nejlepší, co lze na trhu sehnat. Ano, zaplatíte za ni poměrně dost, ale získáte spolehlivý spotřebič extra třídy s nejnovějšími technologiemi, který myje zkrátka skvostně. Užívat si můžete důmyslné programy, přídavné funkce a extra tichý chod. Mínusů tento kousek moc nemá, ale nějaké se přece jen najdou …

Parametry

Typvestavná
Lze podstavit?ano
Energetická třídaE
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů670 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů92 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus6,7 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,92 kWh
Počet sad nádobí13
Hlučnost42 dB
Výška81,5 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka57,3 cm
AquaStopano
Připojení na teplou voduano
Počet programů8
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíne
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)235 min.
Poloviční náplňano

Představení

Myčku nádobí Bosch SMI68NS07E řadíme mezi vestavné spotřebiče. Bude výbornou volbou do středně velké domácnosti, která jde s dobou a chce využívat veškeré výdobytky moderní společnosti. Model disponuje hromadou technologických vychytávek, zajímavými funkcemi a praktickými programy, které uspokojí i ty nejnáročnější. Pokud však hledáte plně integrovanou myčku, která mezi kuchyňskými skříňkami nebude vůbec vidět, poohlédněte se jinde. Tento model má viditelný ovládací panel umístěný na horní části předních dvířek.

Zařízení se může pochlubit rozměry 81,5 x 59,8 x 57,3 cm. Jedná se tedy o standardně širokou myčku nádobí, která pojme celkem 13 sad nádobí. To není zrovna moc. Mezi jejími konkurenty najdeme i modely s kapacitou 16 sad. Zapojení není nijak komplikované a podle dodaného návodu ho jistě zvládnete. Přístroj je možné zapojit i na teplou vodu, čímž nabízí možnost snížení provozních nákladů. Proti vytopení se myčka pyšní systémem AquaStop s dvouvrstvou přívodní hadicí, podlahovou vanou a bezpečnostním ventilem. Na systém máte dokonce celoživotní záruku.

Mezi největší plusy tohoto modelu pak rozhodně patří extra tichý chod. S hlučností pouhých 42 dB (u běžného programu) patří myčka mezi nejtišší modely na trhu. Dokonce máte možnost hlučnost ještě snížit, pokud zvolíte speciální tichý program. To ocení každý, kdo má propojenou kuchyň s jídelnou či obývákem a nechce být doma rušen otravnými zvuky při obědě nebo sledování filmu. Tichého chodu zařízení dosahuje pomocí elektronicky ovládaného bezkartáčového motoru s minimálním třením a systému SuperSilence.

Co se programů týká, můžete si zvolit jeden z 8 nabízených módů, které lze dále vylepšit přídavnými funkcemi. Součástí je samozřejmě také automatický program. Určitě oceníte i možnost dané programy urychlit nebo zvýšit jejich intenzitu či nádobí vydezinfikovat. I to myčka v nabídce má.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizacene

Na rozdíl od plně integrovaných vestavných myček má model od Bosch viditelný ovládací panel. Najdete ho na nerezové liště umístěné na horní straně předních dvířek. Součástí je displej, který vás bude informovat o zvoleném programu, čase mytí, dalších navolených funkcích nebo nutnosti doplnit leštidlo či sůl. Veškeré programy a funkce vybíráte pomocí příslušných tlačítek.

Model se může pochlubit dětským zámkem, který zabrání malým dětem mačkat tlačítka, jak se jim zlíbí. Protože je ovládací panel viditelný, je to určitě příjemný bonus pro každou domácnost s malými dětmi. Jakmile myčka domyje, ozve se zvukový signál, který vás upozorní, že se můžete pustit do vyklízení nádobí.

Vnitřní uspořádání a materiály

Vnitřní vana této myčky je vyrobená z kvalitního nerezu. Ačkoliv se jedná o myčku standardních rozměrů, pojme pouhých 13 sad nádobí, což je trochu škoda. Uvnitř se nachází trojice zásuvek. Horní zásuvka Vario je určená pro mytí příborů a menších kuchyňských nástrojů. Je to oblíbenější řešení, než umístění příborů v košíku, který zbytečně zabírá místo ve spodní zásuvce. Horní koš nabízí několik řad hrotů pro umístění hrnků a skleniček, stejně dvojici sklápěcích etažérů. Můžete si také zvolit výšku z 3 výškových variant, čímž zvýšíte možnosti ukládání nádobí ve spodním koši.

Spodní zásuvka pak slouží pro mytí talířů a větších kusů nádobí, jako jsou hrnce, pánvičky nebo zapékací mísy. Pro jejich stabilní umístění vám poslouží 4 řady sklopných trnů. Díky příborové zásuvce je v dolním koši velký prostor, který můžete naplno využít. Myčka má navíc speciální funkci IntensiveZone, která zvyšuje tlak a teplotu vody v dolní zásuvce. Zajímavostí modelu jsou speciální zásobníky na mycí prostředek. Dávkovací asistent přesune tabletu nebo prostředek do záchytné mističky v horní části koše, kde se perfektně rozpustí a dostane se ke každému kousku nádobí.

Mycí programy a sušení

Název programuTeplota ve °C
Intenzivní70
Auto45-65
Eco50
Tichý50
Sklo40
Rychlý 6565
1 hod65-70
Rychlý 4545
Předmytí
Čisticí70

Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi na výběr, určitě vás potěší bohatá nabídka programů tohoto modelu. Zvolit si můžete celkem z 8 různých programů. Doba mytí u standardního programu je průměrná, to je daň za nízkou spotřebu energie. Naštěstí je tu možnost využít některého z kratších programů.

Výběr je skutečně široký. Jestli si nejste jisti, který program bude ten pravý, můžete vždy zvolit ten automatický. Při něm si spotřebič sám zvolí délku mytí, množství vody a její teplotu. Myčka je navíc vybavená systémem AquaSensor, který pomocí světelného paprsku zjistí stupeň znečištění a podle něho sám vyhodnotí, jak moc je třeba nádobí oplachovat.

Pro milovníky ekologického mytí je tu program Eco, který spotřebuje pouhých 6,7 litrů vody, což je opravdu velmi málo. Když bude nádobí extra ušpiněné, určitě se bude hodit Intenzivní program. V případě, že máte myčku v otevřené kuchyni a chcete, aby vás mytí nerušilo, můžete zvolit Tichý režim, který je schopný snížit hlučnost na neuvěřitelných 40 dB. Dále máte k dispozici speciální program pro mytí křehkého skla nebo Rychlý program, pokud potřebujete mít nádobí umyté co nejdříve. Protože je myčka Bosch dražší přístroj, určitě budete chtít, aby vám vydržela co nejdéle. Proto máte v nabídce také Čisticí program, který se stará o údržbu samotného spotřebiče.

Mimo množství programů máte k dispozici i spoustu zajímavých funkcí, kterými můžete programy ještě vylepšit. Například VarioSpeedPlus je schopna zkrátit dobu mytí až o dvě třetiny.  Pochopitelně je pak větší spotřeba vody a rovněž u zaschlých zbytků jídla nemusí dojít k dokonalému umytí. Oblíbená je taky funkce Poloviční náplň, při které můžete zaplnit myčku jen z poloviny, a přitom zbytečně neplýtvat vodou ani energií. Pokud patříte mezi alergiky nebo máte doma malé děti, určitě taky oceníte funkci HygienaPlus, při které se dlouhodobě zvýší mycí teplota. Zajímavá je i funkce IntensiveZone, při které se výrazně zvýší tlak a teplota vody v oblasti dolního koše, kam můžete umístit například připálené hrnce. Zároveň se nemusíte bát v horním koši mýt křehké sklenice.

Určitě jste se někdy u myček setkali se situací, kdy nádobí není zcela vysušené. Tento problém se objevuje hlavně u nejrůznějších plastových misek nebo boxů. Pro tyto případy má model od Bosch speciální funkci Extra sušení, při které se zvýší teplota leštidla a samotné sušení se prodlouží.

Další funkce

Jaké další funkce model nabízí?

 • Odložený start – myčka nabízí možnost odložit start v čase 1-24 hod.
 • All in one – můžete si zvolit mytí pomocí tablety, nebo prášku.
 • Dětský zámek – model je opatřený bezpečnostním zámkem.

Spotřeba a náklady na mytí

Na kolik vás vyjde jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 6,7 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,92 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 4,28 Kč

(0,92 * 4) + (0,0067 * 90) = 3,68 (elektřina) + 0,603 (voda) = 4,28 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

Vzhledem k množství programů a extra funkcí, kterými je můžete vylepšit, podává myčka Bosch SMI68NS07E výborné výsledky. Vybírat můžete běžné programy pro každodenní mytí, které můžete urychlit funkcí VarioSpeed. Spotřebič si skvěle poradí i s extra špinavým, mastným a připečeným nádobím, kterému můžete pomoct funkcí IntensiveZone. Pokud toužíte po sterilizaci nádobí, bude se vám hodit funkce HygienaPlus. A jestli potřebujete nechat umýt i ne zcela zaplněnou myčku, můžete využít program Poloviční náplň. Zkrátka a dobře, myčka si dokáže poradit v jakékoliv situaci a opravdu zvládne uspokojit i ty nejnáročnější uživatele.

Co se týká sušení, není tu k dispozici oblíbené pootevření dvířek před domytím, při kterém se pára promísí se suchým vzduchem v kuchyni, ale myčka disponuje kvalitním sušicím systémem s ventilátorem. Ten je silný a má dobré výsledky. Na nádobí neulpívají kapky vody a je dokonale suché a vyleštěné. Pro ještě lepší výsledky můžete zapnout funkci Extra sušení.

Nevýhodu vidíme pouze ve lehce vyšší spotřebě elektrické energie (která do jisté míry souvisí právě se systémem sušení). S hodnotou 262 kWh za rok je potřeba počítat se zvýšenými náklady.

Zjistit cenu

Zajímají vás další Bosch myčky nádobí?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
Bosch SMI68NS07E

Myčka Bosch SMI68NS07E bude pravou volbou pro všechny, kdo nechtějí na své domácnosti šetřit. Vestavný spotřebič bude určitě chloubou vaší kuchyně. Je vybavený nejnovějšími funkcemi a velkou hromadou programů, ze kterého si vždycky vyberete. Navíc je úžasně tichá. Její nevýhodou je průměrná kapacita, vysoká pořizovací cena a poměrně vysoká spotřeba elektrické energie. Jinak se ale jedná o kousek, který v kuchyni odvede perfektní práci a bude vám sloužit dlouhá léta.

Mytí
9
Sušení
8.5
Spotřeba
9
Funkce
8
Délka umývání
6
PLUSY
 • extra tichý chod
 • prémiová značka
 • velké množství programů
 • doživotní záruka proti vytopení
 • zajímavé a praktické funkce
 • dětská zámek
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • průměrná kapacita
 • vyšší spotřeba energie
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo