Recenze Bosch SMS4HVI33E

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Hledáte dobře provedenou myčku za slušné peníze? Tato volně stojící myčka disponuje inteligentním připojením, dávkovacím asistentem a dalšími vychytávkami.  Nabízíme vám recenzi modelu Bosch SMS4HVI33E, který se může pochlubit funkcemi, jako například extra přidané sušení, možností potlačení hluku, funkcí “Oblíbený program” nebo praktickou variabilitou nastavení košů a mnoha dalšími. Nepatří mezi nejdražší spotřebiče, na trhu najdete vybavenější modely, avšak svoje spotřebitele si zcela jistě najde. Pojďme si jej blíže představit a dozvíte se proč.

Parametry

Typvolně stojící
Lze podstavit?ano
Energetická třídaD
Připojení na teplou voduano
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů950 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů84 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus9,5 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,84 kWh
Počet sad nádobí13
Hlučnost46 dB
Výška84,5 cm
Šířka60 cm
Hloubka60 cm
AquaStopano
Počet programů6
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíne
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)320 min.
Poloviční náplňano

Představení

Volně stojící myčka Bosch SMS4HVI33E  s šířkou 60 cm, je určená pro mytí 13 sad nádobí a je vhodná pro středně početnou rodinu. U této myčky lze využít přídavnou funkci sušení, což oceníte zejména u plastového nádobí, které se obecně špatně suší. Spotřebič nabízí připojení k chytré technologii Home Connect, pokud je vám blízké ovládání na dálku, pak se vám tato funkce bude líbit. Najdete tu 6 programů, možnost poloviční náplně, Eco program a jiné. Senzory automaticky přizpůsobí program a také množství vody, potřebné k mytí. Proplachovací technologie ActiveWater zajistí výborný výsledek mytí – ale nehledejte za tím nic speciálního, vlastně je to obyčejné opláchnutí jako má každá myčka. Samozřejmostí u myček Bosch je funkce Aqua stop, která zabrání vytopení místnosti v případě havárie.

Myčka spadá do úsporné třídy D, této hodnoty se neděste. V úvodu roku 2021 došlo ke změně metodiky u energetických štítků a D patří v současnosti mezi špičkové hodnoty. Její hlučnost 46 dB je takový střed, ale výhodou spotřebiče je to, že u něho lze krátkodobě snížit hlučnost na 44 dB, a to až na 30 minut. Možná se zdá, že 44 a 46 dB není velký rozdíl, ale věřte že mít dva spotřebiče s touto hlučností vedle sebe, tak rozdíl mezi nimi poznáte. Ty nejlepší myčky mají hlučnost okolo 42 dB. Variabilní koše a příborová zásuvka vám umožní daleko pohodlnější vkládání nádobí do myčky.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizacene

Všechny ovládací prvky naleznete na předním panelu. Pomocí tlačítek si nastavíte potřebné programy i další funkce. Díky aktivaci funkce “Oblíbený program“ si můžete uložit kombinaci určitého programu a přídavných volitelných funkcí, která se vám osvědčila. Poté tuto variantu spustíte jedním dotykem. Na displeji se zobrazuje také spousta dalších informací – odložený start, nutnost doplnění soli nebo leštidla, zbývající čas programu nebo informace o tom, pokud by na myčce vznikla nějaká závada. Panel obsahuje i tlačítko dálkového spuštění. Samozřejmostí je zobrazení odloženého startu a dětské pojistky, která je v tomto případě nutností. Ovládání je docela nízko a děti na ovládání lehce dosáhnou. Spousta myček dětskou pojistku nemá. Ale jejich ovládací panel je skrytý a pro děti těžko přístupný. Pokud máte malé a zkoumavé děti, možná bude pohodlnější mít myčku s méně dostupným ovládáním.

Pokud jste si oblíbili ovládání spotřebičů na dálku, díky Home Connect to lze odkudkoliv. Díky této aplikaci najdete po příchodu domů už umyté nádobí a na vás zbude jen jeho vytažení. Můžete využít i kompatibilitu se zařízením Amazon Alexa a ovládat spotřebič také hlasem. V praxi je snazší použít fyzické ovládání, protože když už do myčky dáváte nádobí, je lehčí zmáčknout pár tlačítek než brát do ruky mobil a spustit myčku skrze aplikaci.

Vnitřní uspořádání a materiály

Provedení vnitřního uspořádání této myčky je dobře vymyšleno a uživatelům poskytuje větší možnosti při vkládání nádobí, než tomu bylo u starších modelů myček. Plusové body získává myčka zejména za výsuvnou příborovou zásuvku Vario Drawer, a také možnost výškově polohovat horní koš.

Nastavení výšky horního koše provedete jednoduše, pomocí páček, které jsou umístěny nalevo a napravo na vnější straně koše, stisknutím směrem dovnitř. Máte na výběr z 3 stupňů poloh. Toto lze provést i v případě, že už je myčka naplněna.

Díky zmiňované příborové zásuvce, do které můžete dát i další malé kuchyňské potřeby jako naběračky nebo třeba šálky na espresso, se najde víc místa v dolním koši. Zásuvka je modernějším řešením, oproti zastaralému koši.

4 řady sklopných trnů v dolním koši používejte pro dobré roztřídění talířů. Můžete je sklopit a dát do myčky větší pekáč nebo hrnec. V horní části najdete 2 řady sklopných trnů. 2 ks etažérů v horním koši a prostor pod nimi je vhodný na malé šálky a skleničky. Záchytná miska na tablety, která se nachází na horním koši, slouží k tomu, aby se tablety mohly během mytí lépe rozpustit.

Myčka je opatřena dvěma ostřikovacími rameny, ta je nutné pravidelně čistit. Provedení myčky je nerezové, spodní část mycí vany je z polinoxu. Celkově výrobek působí kvalitním zpracováním.

Název programuSpotřeba vody v litechDélka v minutáchTeplota ve °CMíra znečištěníSpotřeba elektřiny (kWh)
Intenzivní10,5-13,5125-13570silně znečištěné1,35-1,4
Auto7-15,5100-16545-65lehce zaschlé0,85-1,45
ECO9,532050lehce zaschlé0,836
Tichý10,524050lehce zaschlé1,1
Espres106065lehce zaschlé1,2
Čisticí45prázdná myčka
Favourite15

Myčka nabízí celkem 6 základních programů.  Najdete tu ECO program, který je úsporný po všech stránkách, bohužel trvá více než 5 hodin, a to je opravdu dlouho. Lze využít snad jen přes noc nebo můžete pustit pračku ráno než jdete do práce. Intenzivní program využijete, pokud se vám “poštěstí” jídlo trochu připéct nebo ho necháte na nádobí příliš zaschnout. Myčka použije více vody a hlavně při vyšší teplotě. S rychlým programem bude nádobí umyté za 60 minut. Není to extra krátký čas mytí, na trhu najdete myčky s programem, který trvá například jen 40 minut. Rozhodně je to však výrazně lepší než pět hodin základního programu. Program Auto využívá senzory znečištěné vody. S tichým programem snížíte hladinu hluku na 44 dB. To už je velmi příjemná hodnota, která není ani moc rušivá pokud ve stejné místnosti například sledujete televizor. Co se týká čistícího programu, tento použijte na pravidelné čištění myčky, samozřejmě bez nádobí. Palec nahoru má myčka za program Favourite – Oblíbený program, kde si nastavíte svoji oblíbenou kombinaci programu a funkce a rychlostí blesku ho pak spustíte jedním zmáčknutím. Nastavený výchozí oblíbený program je předmytí. Když to vezmu vše dohromady, tak při ceně cca 12 000 Kč je výbava myčky poměrně dobrá.

Další funkce

Co dalšího vám funkce nabídne?

 • Speciální praktickou funkci Extra sušení (ExtraDy) si můžete zvolit při spuštění mycího programu, aktivuje se tak vyšší teplota a delší doba sušení a nádobí se důkladněji vysuší. Díky tomu se vyhnete zaschlým kapkám vody, ale za cenu vyšší spotřeby energie.
 • Poloviční náplň – tato funkce znamená úsporu vody a energie. Myčka vše přizpůsobí poloviční náplni, také doba mytí se zkrátí.
 • SpeedPerfect – jedná se o funkci, která citelně zkracuje dobu mytí. Daní za to je vyšší spotřeba energie.
 • Vzdálené zapnutí – aplikace Home Connect pro ovládání myčky na dálku.
 • Silence on demand – touto funkcí ztišíte spotřebič, lze aktivovat prostřednictvím aplikace Home Connect.
 • Machine Care – program, který vám pomůže s perfektní čistotou spotřebiče a zajistí tím následně bezproblémový provoz myčky. Nezapomínejte jej používat pravidelně.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací prvky.

Spotřeba a náklady na mytí

Na kolik vás vyjde jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,84 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 4,215 Kč. S ohledem na kapacitu myčky se jedná o velice slušnou hodnotu. Nepatří mezi úplně nejúspornější myčky, ale je v tomto ohledu rozhodně nad průměrem. V kombinaci s rozumnou pořizovací cenou se jedná o příjemnou zprávu.

(0,84 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,36 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,215 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

S myčkou Bosch SMS4HVI33E budou spokojeni spotřebitelé, kteří hledají kvalitu, spolehlivost, dobré výsledky mytí a zároveň nechtějí, aby jim nákup udělal velkou díru do peněženky. Má celkem 6 programů, což není moc, ale pro základní provoz tak nějak stačí. Myčka efektivně umyje 13 sad nádobí – to je standardní kapacita. Pokud jde o kvalitu mytí, tak nelze nic vytknout. Zde je důležité si uvědomit, že všechny myčky mají maximální třídu mytí A a jsou mezi nimi jen minimální rozdíly. U dražších myček si kupujete lepší výbavu a kvalitnější zpracování, nikoliv lepší kvalitu mytí.

Výrobek dále reguluje stupeň tvrdosti vody a díky tomu zabraňuje korozi skla. Co se týče sušení, dosahuje myčka průměrného výsledku. Opět platí, že rozdíly v sušení mezi jednotlivými myčkami nejsou extra velké. Spotřebič bohužel nemá funkci otevření dveří po domytí, při kterém se nádobí vysuší proudem čerstvého vzduchu, což je škoda. To je výsadou vyšších (a dražších) modelových řad. Myčka je vybavena výměníkem tepla, systémem Aqua Sensor a Load Sensor.  Dávkovací asistent rychle a kontrolovaně rozpustí tablety, které dnes používá většina spotřebitelů místo prášku. To je běžná výbava v tomto segmentu. Jen ji každý výrobce nazývá jinak, aby se to v propagačních materiálech lépe vyjímalo. Odložený start i dětskou pojistku řadíme také mezi plusy myčky. Pokud ale hledáte lépe vybavenou myčku, podívejte se na naše další recenze, kde si jistě vyberete. Zajímavé alternativy od jiných výrobců jsou Beko DEN 38530XAD nebo Electrolux EEM48210L.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
Bosch SMS4HVI33E

Volně stojící myčka může spotřebitelům nabídnout dobrý poměr ceny a výkonu. Mohla by disponovat vícero programy, chybí jí vnitřní osvětlení a otevření dveří po domytí na skvělé vysušení nádobí. Jinak si ale příliš stěžovat nemůžeme. Myje dobře, má dobré zpracování a cena je slušná. Pozor na vyšší hlučnost a také delší dobu mytí. V této cenové kategorii můžete vybírat mezi méně vybavenou myčkou od prémiovějšího výrobce s lepším zpracováním (jako je tato), nebo můžete mít lépe vybavenou myčku která nemusí být tak dobře zpracovaná.

Mytí
8.5
Sušení
8.5
Spotřeba
8
Funkce
7
Délka umývání
4.5
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • dětský zámek
 • odložený start
 • kvalitní provedení
 • aplikace Home Connect
 • flexibilní polohování košů
 • Aquastop
MÍNUSY
 • chybí otevírání dveří po dokončení mytí
 • nemá vnitřní osvětlení
 • slabší programová výbava
 • vyšší hlučnost
 • delší doba mytí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo