Recenze Bosch SPS66TW01E

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Na místo nenáročná myčka Bosch SPS66TW01E pojme 10 sad nádobí, a navíc je možné ji podstavit i pod pracovní desku. Je nenáročná na spotřebu, protože kromě nejúspornější energetické třídy využívá pro efektivní sušení minerál zeolit. Přečtěte si, jak dopadla v našem testování.

Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

Typvolně stojící
Lze podstavit?ano
Energetická třídaC
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů2660 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů188 kWh
Počet sad nádobí10
Hlučnost43 dB
Výška84,5 cm
Šířka45 cm
Hloubka60 cm
AquaStopano
Připojení na teplou vodune
Počet programů6
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíne
Otevření po domytíne
Umístění příborůvýsuvná zásuvka
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)195 min.
Poloviční náplňne

Samostatně stojící myčka Bosch SPS66TW01E umožňuje odmontování horní pracovní desky, takže je možné ji umístit i pod pracovní desku. Navíc je ve slim provedení, což znamená, že disponuje šířkou jen 45 cm, a i přes to pojme 10 sad nádobí, což není u slim myček obvyklé.

Délka přívodní hadice je 165 cm, délka odpadní hadice 205 cm a délka přívodního kabelu 175 cm. Po dokončení programu je potřeba myčku vypnout ručně nebo nastavit automatické vypnutí po dokončení programu.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizacene
Světelná signalizacene

Přehlednému ovládání napomáhá displej na dvířkách, jenž zobrazuje čas do konce mycího cyklu, informace o odloženém startu, nebo informace týkající se množství leštidla a soli. Na ovládacím panelu najdete tlačítko pro zapnutí a vypnutí, tlačítko odloženého startu, funkce, HygienaPlus, Exra sušení a VarioSpeed, dále jsou tu tlačítka pro volbu programů, programu pro čištění myčky a start programu.

Myčka disponuje dětskou pojistkou a možností zamknutí ovládacího panelu. Dětská pojistka je ve dveřích a funguje na stlačení rukou. Výsuvná páčka neumožní dveře otevřít, dokud na ni nezatlačíte v požadovaném směru. Uzamknutí ovládacího panelu znemožní dětem, aby zasahovaly do probíhajícího programu.

Vnitřní uspořádání a materiály

Myčka má vnitřní části vyrobeny z nerezu a disponuje 3 mycími rameny. Jedno se nachází ve spodní části, další dvě jsou umístěna ve spodní části horního koše. Příbory se ukládají do variabilní výsuvné zásuvky.

Myčka kvůli svému úzkému provedení pojme méně nádobí než myčky klasické. Kompenzuje to však nejrůznějším variabilním nastavením košů. Ve spodní části můžete sklopit 4 řady trnů, horní koš je výškově nastavitelný až o 5 cm, a to i během plného naložení. Do spodního koše pohodlně naskládáte vysoké vázy a podobně.

Mycí programy a sušení

Myčka disponuje 6 programy, z čehož je jeden automatický. To znamená, že na základě analýzy znečištění a množství nádobí dokáže upravit teplotu a spotřebu vody a také délku mytí. Tím výrazně šetří náklady na mytí.

Program Tichý je vhodný především pro mytí v noci, kdy je provoz myčky ještě tišší než 43 dB. Účinného a energeticky nenáročného sušení je dosaženo použitím minerálu zeolitu. V myčce je zásobník na zeolit, jenž absorbuje vlhkost a tepelnou energii, kterou může dále odevzdávat. Tepelná energie se využívá pro sušení minerálu a k ohřevu oplachovací vody. Během sušení minerál absorbuje vlhkost a uvolňuje tepelnou energii, již vyfukuje do prostoru oplachování pomocí suchého vzduchu. Díky tomu dochází k rychlému a efektivnímu sušení.

Myčka je šetrná k mytí skla a nádobí z porcelánu. Neustále upravuje tvrdost vody a snaží se minimalizovat teplotní skoky. Díky tomu nedochází k brzkému opotřebení a znehodnocení nádobí z těchto materiálů.

Název programuSpotřeba vody v litrechDélka programu v minutáchTeplota ve °C
Intenzivní11-14130-13570
Auto7-1690-15045-65
ECO9,519550
Tichý1123550
Krátký118960
Sklo11-1489-9540

Další funkce

VarioSpeed Plus – Jedná se o úsporu času. Dobu mytí je možné zkrátit o 20 až 66 % v závislosti na zvoleném programu oplachování. Aby byl výsledek mytí uspokojivý, dochází při aktivaci této funkce ke zvýšení spotřeby vody a energie.

HygienaPlus – ocení zejména rodiny s alergiky a malými dětmi. Funkce umožňuje zvyšování teploty na dlouhou dobu, takže dosáhnete dezinfekčních výsledků a lepší hygieny.

Extra sušení – Během mycího procesu je teplota zvýšená a prodloužená fáze sušení. Tím dochází k lepšímu sušení plastového nádobí. Počítejte se zvýšenou spotřebou energie.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,66 kWh
 • Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 3,495 Kč

(0,66 * 4) + (0,0095 * 90) = 2,64 (elektřina) + 0,855 (voda) = 3,495 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Díky energetické třídě A+++ se myčka řadí mezi nejúspornější myčky na trhu. Na svoje slim provedení také nabízí slušnou kapacitu 9 sad nádobí, variabilní uspořádání prostoru a osvětlení vnitřních částí. Světelnou signalizaci nemá, protože má zcela viditelný displej, který ukazuje fáze mycího cyklu. Pokud hledáte myčku s větší kapacitou sad nádobí, přečtěte si nás článek o myčkách, který zahrnuje testování celé řady těchto pomocníků do domácnosti.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Bosch SPS66TW01E

Myčka Bosh SPS66TW0AE je na svou kapacitu poměrně drahá. Sice oproti jiným slim myčkám pojme 9 sad nádobí, ale svojí cenou odpovídá myčkám o kapacitě 12 a více sad nádobí. Oceňujeme vnitřní uspořádání myčky, které je variabilní a pro lepší orientaci v prostoru disponuje vnitřním osvětlením. Místo nezabírá ani košík s příbory, protože se příbory ukládají do separátní zásuvky. Skvělých výsledků je dosaženo díky 3 mycím ramenům. Sušení zeolitem je energeticky nenáročné a má dobré výsledky.

Kvalita mytí
8.5
Kvalita sušení
8
Spotřeba
8
Funkce
7
Délka mytí
9
PLUSY
 • dostatečný počet sad nádobí
 • nízká energetická náročnost
 • vnitřní osvětlení
 • možnost zkrácení programu
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo