Recenze Bosch TAS 1402

Tak z tohoto kávovaru Bosch TAS 1402 jsme na rozpacích! Na jednu stranu super stroj, který provádí automatické čištění po každém připraveném nápoji, na druhé nízký příkon a raději ani nezmiňujeme tlak pro přípravu kávy! Přečtěte si, jakými protiklady tento přístroj disponuje!

Parametry

Tlak čerpadla3,3 bar
Příkon1300 W
Objem zásobníku na vodu0,7 l
Úsporný režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Příprava teplých i studených nápojůne
Nádoba na použité kapslene
Zásobník na mlékone
Automatické upozornění na odvápněníano
Automatické zastavení dávkování vodyano
Více barevných variantano
Výška25,1 cm
Šířka16,9 cm
Hloubka31 cm
Hmotnost2,2 kg
Kapsle jako dárekne

Ovládání

Ovládání tohoto kávovaru je velmi snadné. Stačí jen kapsli vložit do držáku na kapsle a stisknout tlačítko. Díky čtečce čárových kódů a čárovému kódu, který je vyobrazen na víčku kapsle si dokáže přístroj načíst potřebné informace a podle nich připravit kávu za určité teploty i s potřebným množstvím vody. Kávovar se zapíná zboku hlavním spínačem, pro dávkování nápoje slouží velké tlačítko v přední části kávovaru. Na kávovaru se nachází jen jedno tlačítko, které slouží pro ovládání celého přístroje. Pokud je nutné přístroj vyčistit nebo odvápnit, rozsvítí se příslušná kontrolka. Vy jen ze spodní části kávovaru vytáhnete servisní T Disc (žluté plastové kolečko), které je opatřené čárovým kódem. Po vložení disku do držáku na kapsle si kávovar dokáže přečíst pokyn, který má provést, a vy už jen stisknete tlačítko. V případě odvápnění je nutné do zásobníku na vodu vložit tablety pro odvápnění. Odkapávací misku s nerezovou mřížkou je možné nastavit do dvou, respektive tří výšek. Pokud máte opravdu vysokou nádobu, můžete odkapávací misku z přístroje úplně oddělat, takže nádoba bude stát jen na úzkém tácku. Pro středně velké nádoby položte na tácek odkapávací misku a pro malé nádoby umístěte misku ještě o jeden stupeň výš. Při dávkování nemusíte přístroj hlídat, protože průtok se sám zastaví. Pokud byste chtěli přidat množství nápoje do hrníčku, stačí před dokončením dávkování držet stisknuté tlačítko. Jakmile ho pustíte, kávovar přestane po chvíli s dávkováním. Díky možnosti individuální úpravy objemu nápoje se mění i jeho intenzita. Po dávkování každého nápoje provede kávovar automatické pročištění trysky.

Údržba

První použití Před prvním použitím dobře umyjte zásobník vody. Poté ho naplňte až po rysku MAX čistou vodou a vložte do kávovaru. Pod dávkovač kávy postavte nádobu, která bude mít objem alespoň 250 ml. Otevřete zásobník na kapsle a vložte do něj servisní T Disc. Pak už jen stačí stisknout tlačítko pro dávkování vody (přípravu nápoje) a nechat protéct vodu. Proplach se bude dělat celkem třikrát. Jak na odvápnění Na nutnost odvápnění vás upozorní třetí kontrolka (poslední kontrolka). Jakmile se tak stane, vylijte ze zásobníku zbytek vody, vložte do něj prostředek na odvápnění a přidejte vodu až po rysku Odvápnění. Jedná se o stejný symbol, který bliká na kávovaru. Poté zásobník na vodu vložte do kávovaru. Do držáku na kapsle vložte servisní T Disc a pod kávovou výpusť postavte nádobu, která má objem nejméně 0,5 l. Po dobu 5 vteřin stiskněte tlačítko pro dávkování vody (nápoje). Tím se spustí odvápňovací proces, který bude trvat zhruba 30 minut. Jakmile dojde k vyčerpání vody ze zásobníku je nutné kávovar pročistit čistou vodou. Zásobník tedy dobře umyjte a naplňte čistou vodou, až po rysku MAX. Zasuňte jej do kávovaru a znovu stiskněte tlačítko pro dávkování vody (nápoje). T Disc je pořád vložený v držáku na kapsli. Jakmile je čištění dokončené, výdej vody se automaticky zastaví. Proplach můžete provést ještě několikrát, abyste z trubek skutečně dostali veškeré zbytky odvápňovací tekutiny. Poté vyndejte a uschovejte servisní T Disc a kávovar je připraven k použití. Jak na čištění Čištění přístroje zahrnuje proplachování horkou vodou. To provedete tak, že do držáku na filtry vložíte servisní T Disc a stisknete tlačítko pro přípravu nápoje. Proces dávkování vody se ukončí automaticky. Proplach můžete udělat tolikrát, kolikrát uznáte za vhodné. Po ukončení proplachu vyjměte T Disc a schovejte ho, navlhčeným hadrem otřete čtečku čárového kódu. Po delší době používání je také vhodné vyčistit jednotlivé díly přístroje. Odkapávací miska, mřížka i držák na T Disc a dávkovací jednotku s trnem můžete mýt v myčce. Před nasazením zpět do držáku na kapsle části dobře vysušte. Zásobník na vodu je možné mýt pouze pod tekoucí vodou, nesmí se umývat v myčce. Přístroj se čistí, když je vypnutý.

Jak připravuje kávu

Ovládání tohoto kávovaru je opravdu velmi snadné. V podstatě nic jiného, než vložení kapsle nemusíte dělat. Díky čárovému kódu, který je na víčku kapsle si kávovar dokáže sám přečíst, kolik je potřeba vody na přípravu nápoje a jaká teplota je ta nejvhodnější. Dávkování je automatické, takže nemusíte u přístroje stát. Dávkování se přeruší samo. Pokud však budete chtít objem nápoje v šálku zvětšit, stačí jen přidržet tlačítko pro dávkování tak dlouho, dokud do hrníčku nenateče požadované množství. Velmi oceňujeme, že kávovar připravuje mléčné kávové nápoje z kapsle s tekutým, nikoliv sušeným mlékem. Výsledná pěna i chuť jsou lepší, než u klasicky známých kapslí s mlékem sušeným. Při vkládání kapslí myslete na to, že se do držáku vkládají víčkem dolů. Jen tak může být přečtený čárový kód a příprava nápoje zahájena. Údržba kávovaru patří, v porovnání s konkurenčními modely, k té nejjednodušší. Kávovar vás na nutnost vyčištění a odvápnění upozorní sám podle toho, která ze stavových kontrolek se rozsvítí. Pak jen stačí vložit servisní T Disc do držáku na kapsle a stisknout tlačítko. Kávovar se o vše postará sám. Co nás trochu zarazilo, je delší doba odvápnění, která trvá 30 minut. Na to nejsme od konkurenčních modelů zvyklí. Obyčejně se totiž doba odvápnění pohybuje kolem 2 minut. Jednotlivé části, které jsou k tomu určené, je možné mýt v myčce, kromě zásobníku na vodu. Oceňujeme také automatické pročištění trysky po každém připraveném nápoji. Co nás nemile překvapilo je však nízký tlak, který se při přípravě na kávu vyvíjí. 3,3 baru je opravdu velmi málo a je to znát na chuti. Samozřejmě posouzení chuti je velmi individuální záležitost, ale pokud tento fakt zobecníme, tak tlak má velký vliv na chuť kávy. Pokud je tlak příliš malý, káva nemá plnou chuť. Konkurenční modely se mohou pyšnit tlakem 15 barů, který je optimální. Také příkon u tohoto výrobku je nižší, než u některých konkurenčních, takže delší dobu trvá, než začne příprava nápoje. Navíc nás překvapilo, že než se spustí samotné dávkování, kávovar vydává zvláštní „rachot“, který bychom přirovnali ke střelbě z pistole, která se ozývá z televize. Toto je však otázka zvyku. Kávovar neumožňuje přípravu studených nápojů a v balení nejsou žádné kapsle, jako dárek.

Zkušenosti

 • Pro zvýšení objemu nápoje v hrníčku těsně před koncem přidržte tlačítko pro dávkování nápoje tak dlouho, dokud nebudete s objemem spokojeni.
 • V balení jsou dodávány kapsle na odvápnění.
Zjistit cenu Pokud si nejste jistí, tak mrkněte i na test kapslových kávovarů – Nespresso, Dolce Gusto, Tassimo.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Bosch TAS 1402

Kávovar získává plusové body za příjemnou pořizovací cenu, automatické zastavení dávkování vody a možnost navolit si objem a intenzitu nápoje. Rozhodně by mu však neuškodil vyšší příkon a tlak, který se velkou měrou podílí na vyvážené chuti kávy.

PLUSY
 • pořizovací cena
 • automatické zastavení dávkování
MÍNUSY
 • nízký příkon
 • nízký tlak
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo